Aktuálně: 4 807 inzerátů176 276 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

nadzemni vylety

kajik (neregistrovaný) 02.10.2009, 12:23:59 xxx.xxx.93.251
byl jsem u chovatele, ktery mel vylety z volier nad zemi. Ma to par vyhod, jako uspora materialu a ptaci nemohou na zem. Zajimalo by me jake to ma nevyhody, protoze to ma malo kdo a vase zkusenosti. Take bych byl rad za foto.
Marty (neregistrovaný) 02.10.2009, 14:02:53 xxx.xxx.249.60
Myslím, že má i nějaké nevýhody. asi by neměla být moc dlouhá, jen tak aby chovatel dosáhl rukou na papouška a nemusel do ni vstupovat. Přece jen to není nosná konstrukce, takže by asi nikoho neudržela. Tyto voliéry jsem viděl převážně jen ve venkovní části. Jen ať jsou papoušci na vzduchu a slunci, nijak zvlášt se v nich asi neproletí. Ale pokud se to pořádně promyslí, snad by mohly být i delší.
-------------
Voliéra focena u chovatele
Obrázek
cone
cone (1412 příspěvků) 02.10.2009, 16:19:47 xxx.xxx.208.5
Zdravím, můj známý má takové výlety o délce jednoho metru na úrovni patra, chová v nich amazonany a dosahuje odchovů - vnitřní část je ale podstatně větší.
Jinak tento chov se preferuje převážně ve Spojených státech, výlety jsou i přes tři metry a vstup je dovnitř odnimatelnou stření části / výměna bidel, případný odchyt.
Já mám takto vybudovány vnitřní voliéry o rozměrech 2 x 1 x 1,2 / dXšXv/. Má to své výhod i nevýhody, hlavně ta výměna bidel a odchyt je dost nešťastný. Jinak se papoušek nedostane do kontaktu se spadlým, třeba trusem znečistěným krmivem. Jako venkovní výlety to po svých asi dvouletých zkušenostech pokládám za přijatelné.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.