Aktuálně: 4 866 inzerátů175 090 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Prosím poraďte mi s korelou

Lenka (neregistrovaný) 03.10.2009, 09:37:12 xxx.xxx.72.233
Zdravím vás. Ve čtvrtek jsem si koupila ve zverimexu korelu. Chtěla sem malýho max. do čtyř měsíců a samečka. Prodavačka mi řekla, že by to měl být sameček a je malý. Dokonce měl taky kroužek na noze. Jenže si nenechal na něj kouknout. Až dnes jsem s hrůzou zjistila, že tam má rok 08. Můžete mi prosím poradit jestli je to ještě mládě a jestli je to samička nebo sameček? Podle mě je to samička, protože jestli je opravdu z roku 2008, tak mi to podle žlutýho ocasu příde na samičku. Moc děkuju za rady.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 03.10.2009, 11:10:31 xxx.xxx.76.51
Nevím, jak vám kdo odpoví ohledně pohlaví, ale rok 08 určitě není mládě. Pokud jste prohlížela kroužek měla jste na označení roku na kroužku v obchodě trvat. Co byste taky mohla očekávat ve zwerimexu, kam se dostanou ptáci většinou nechtění nebo z desáté ruky.
mimo
mimo (62 příspěvků) 03.10.2009, 11:18:44 xxx.xxx.93.180
Jo když je ta korela z 2008, tak mládě není a jak ste napsala, tak je to samice. Ptát se ve zverimexu na věk nebo na pohlaví je totálně zbytečné, protože ti prodavači co tam jsou, vůbec nemají informace o věku a ve většine případů nejsou schopní rozeznat pohlaví u mladé andulky a né ještě tak u korely, takže co řeknou nikdy nebrat vážně!
anonymní (neregistrovaný) 03.10.2009, 12:54:10 xxx.xxx.244.86
dnes po patrani na aukru jsem našel foto teto korely.....rád bych věděl proč ji prodavate???ve tverimexu vás hnusně poje**li tak tam s ni zajdete puste jim ju tam a chtej penize zpět!!!!!oni nedodrzeli podminky......držim palečky at to vyjde....:D
anonymní (neregistrovaný) 03.10.2009, 14:40:17 xxx.xxx.72.233
Ano, mám ji na Aukru. Mrzí mě to, je mi jí líto a nechtěla bych ji vracet zpátky do zverimexu, kde by ji třeba nikdo nechtěl. Určitě ji chci dát někomu, kdo se o ni bude starat. Volala sem tam do toho zverimexu, co to jako má znamenat, najednou se prodavačka začala kroutit, že si myslela, že je to samička a že mi to řikala, přitom sem jí vyslovně řekla, že chci samečka a mládě!!Ptala sem se navíc obou prodavaček. Měli tam dvě korely. Ukázala sem na druhou z nich a ona mi řekla, ať si vezmu raději tuto, že je tmavší a bude to určitě samec. Tak sem na ní dala. Jasně, chtěla ji prodat, tak lhala. Chápu to. Je to můj první papoušek a měla sem si ji vzít spíš od chovatele, ale nenašla jsem v okolí žádnýho. A byla sem i nedočkavá. Chtěla sem si ho vypiplat od malička a navíc samečci se něco naučí. Nevadilo by mi ani tak to, že je to samička, jako to, že už je jí vlastně víc jak rok. To mě mrzí nejvíc. Řikali mi do telefonu, že bysme se možná na tom vrácení domluvili, ale že by se musela zeptat majitelky, že se jim ještě nestalo, aby jim někdo papoucha vrátil. Že je jí určitě u nás líp než by jí bylo tam a takový kecy. Tak nevim co mám dělat. Konečně se trochu rozkoukala, už pobíhá po kleci a řve jako pominutá :o))), tak mi jí je líto ji vracet, ale zase ta touha mít malýho papouška je větší.
anonymní (neregistrovaný) 03.10.2009, 15:02:33 xxx.xxx.101.197
A teď si spočtěte čas, vaše trápení a vydané peníze i za telefony a když to sečtete a podtrhnete tak vám vyjde cesta za chovatelem až na druhý konec republiky levněji než se tahat s nějakou prodavačkou v krámu. Nehledě na to, že u chovatele seženete určitě levněji než ve zwerimexu. Znám spoustu nových majitelů co chtějí mladého papouška a raději si počkají až bude mládě úplně odstavené než aby kupovali něco honem. Papouška nemáte na rok, ale určitě na 10 let. Chudák korela co cestuje z ruky do ruky až nakonec skončí někde v parku, jako že ulítla.
anonymní (neregistrovaný) 03.10.2009, 15:03:52 xxx.xxx.174.103
Chápu,že jste naštvaná.Chtěla jste mladého samečka,prodali vám roční samičku.To,že samečci se něco naučí a samičky ne ale pravda není.Záleží na jedinci.Navíc u mláděte pohlaví spolehlivě neurčíte,to se pozná až po přepeření(cca v půl roce)
anonymní (neregistrovaný) 03.10.2009, 15:03:52 xxx.xxx.174.103
Chápu,že jste naštvaná.Chtěla jste mladého samečka,prodali vám roční samičku.To,že samečci se něco naučí a samičky ne ale pravda není.Záleží na jedinci.Navíc u mláděte pohlaví spolehlivě neurčíte,to se pozná až po přepeření(cca v půl roce)
anonymní (neregistrovaný) 03.10.2009, 15:11:40 xxx.xxx.72.233
Proto by mi nevadilo, že je to samička, ale myslim si, že v tomto věku už se nic nenaučí. Nebo si myslíte opak? Všude čtu jen o tom, co dokáží samečci. Myslíte, že by se dala i roční samička nějak ochočit? Naučila by se třeba opakovat aspoň nějakou melodii? Je hrozně roztomilá a nerada ji budu dávat pryč. Vím, že se pohlaví na jisto určí až po půl roce. Tím sem se taky celou dobu utěšovala, než sem si přečetla ten kroužek na noze. Pořád sem si řikala - neboj, mramorování zmizí, určitě máš kluka. Navíc sem si myslela, že když mu žloutnou chlupy i na krku pod zobákem a kolem něj, že je to určitě sameček. No, nedá se nic dělat.
anonymní (neregistrovaný) 03.10.2009, 16:01:35 xxx.xxx.72.233
Tak jsem aukci zrušila a korelku si nechám. Nemůže chudák za to, že takhle dopadla. U nás určitě strádat nebude a snad se ochočí. Už na sebe nechala i trochu sáhnout :o) Mějte se a díky za rady.
S.J (neregistrovaný) 03.10.2009, 16:31:51 xxx.xxx.33.122
Já mám samičku senegalečku a jak se snaží mluvit a myslím,že i v roce se dá papoušek moc věcí naučit,chce se jí moc věnovat a uvidíte ty pokroky!Držím pěsti.
anonymní (neregistrovaný) 03.10.2009, 16:48:14 xxx.xxx.174.103
Taky si myslím,že při dobré péči vám udělá ještě hodně radosti.Ať se daří :-)
Jakub (neregistrovaný) 04.10.2009, 18:01:16 xxx.xxx.156.208
ja bych se te korely ujal?? odkud jsi?? !! a proc jsem byl CENZUROVAN???
anonymní (neregistrovaný) 23.12.2009, 19:24:01 xxx.xxx.208.5
no mel sem 2 letou samicku byla paradne ochocena sice neumela mluvit ci piskat melodie ale na ruku sla sama i sama mi priletela taky jsem ji mel ze zverimexu rikali ze to je samec a byla to samice bo po mesici sem mel vejce .ale ze srandy jsem ji vyfotil a ukazal chovatelum ve svazu a reakce byla takova ze vsichni řikali ze to je samec opravdu krasne zbarvene mapy na křidlech oranžova skvrnka na usich byla sitě oranžova no proste i odbornici se seknou u 2 lete samici
anonymní (neregistrovaný) 23.12.2009, 19:27:24 xxx.xxx.208.5
to je ta smamice korela foto
Obrázek
hrabosek
hrabosek (134 příspěvků) 23.12.2009, 20:38:40 xxx.xxx.125.116
Vy jste chtěla mladého samečka a v tomto už je problém, to tak brzo nepozná ani velezkušený chovatel.
Když chcete mladou korelu cca. 1měcíc starou a po odstavu, tak pohlaví není poznat, to až po přepeření, což je tak v 6.-9. měsíci. Ale každopádně ji běžte vrátit, když je prodavačka tak vych.....
anonymní (neregistrovaný) 23.12.2009, 21:00:45 xxx.xxx.112.110
ale pani psala ze si ji necha a ja muzu rict ze mam samici 08 a taky si zvykla mela jsem ji v venkovni voliery takze divoka a ted prijde si pro pamlsek a kdyz jsem ve voliere tak se neboji a sedi a kouka na me co budu delat.takze hezke vanoce s vasi korelkou verte ze se neco nauci kazdy je jiny to sami u papousku

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.