Aktuálně: 4 849 inzerátů175 207 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

Agresivní Aymara

Gábina (neregistrovaný) 15.08.2007, 11:49:30 xxx.xxx.67.214
Dobrý den, chtěla bych poradit. Koupily jsem od chovatele Aymaru pruhovanou, myslím, že samečka. Máme ho doma asi měsíc. Problém je v tom, že jakmile se rukou přiblížíme ke kleci hned útočí. Jednou denně ho vypouštíme do pokoje a to je celkem v klidu. Pouze křičí když ho chceme chytnout. Což mi přijde normální, pouze mě zaráží proč tak útočí na ruku, když je v kleci. Asi jsme udělali někde chybu nebo nevím. Poradí mi někdo?
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 30.12.2007, 14:36:11 xxx.xxx.183.35
Pokud je aymary ručně dokrmená, tak chyba může být i na druhé straně a to u chovatele. Pokud není pták dokrmovaný, tak je to normální chování. Musíte si ho získat.
Hann
Hann (250 příspěvků) 31.12.2007, 10:36:00 xxx.xxx.129.11
Ja jsem sy koupil kakarikyho, ktery nebyl rucne dokrmeny a prvnich par měsíců, vždy když sme dali ruku do klece tak letal jak zblasneny nebo utekl proste co nejdal od ruky a strasen rychle dychal asi ze strachu, když sme ho pustili tak sel taky do klece nasilim a chytali sme ho do hole ruky a ted se uz neboji jen je v pubere tak je malinko agresivnejsi ale tady chci poukazat na to ze kousani u vaseho paouska je jeho obrana reakce ne utek ale stipani, proto sy myslim ze to chce jen cas . ze zacatku mu predkladat pamlsky z ruky prez klec a pote pomalu i z ruky v kleci . hlavne na jen nespechat . Hann
anonymní (neregistrovaný) 01.01.2008, 19:01:21 xxx.xxx.201.195
Dobrý den,mám doma samečka Aymary pruhované už rok,někdy mám z něho pocit,že má jenom své oblíbence.Já ho můžu hladit,brát do ruky a nic se neděje.Babča a manžel ho může jen nosit na rameni,ale když přijdou děti na návštěvu tak na ně takhle útočí jak popisujete.Jinak koho si oblíbí,tak je s ním kamarád na život a na smrt.Někdy je tak vlezlý,že mi jde až na nervy.Jinak na ruku se odvážil asi tak po 10měsících,ale po hlavě a lezení po svetru mu šlo už po 3 týdnech.Tak hodně zdaru v ochočování

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.