Aktuálně: 4 948 inzerátů174 078 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

papoušci a zima

anonymní (neregistrovaný) 18.10.2009, 18:02:54 xxx.xxx.73.222
Dobrý den mám ve venkovní smíšené voliéře rozměr 5x2,5x2 m, pár kakariků,andulek,nádherných a nëofém tyrkysových. Jsem začátečník, volïéru jsem na zimu obložila slabým plexsklem proti sněhu a větru.
Neofémy asi na zimu umístím domů. Ptáci mají k dispozici ptačí domek plechový zateplený polystyrenem 4cm se dvěma okénky, jedno vletové.
Bojím se však, že až budou mrazy ptáci to nepřežijí nebo budou jen tak živořit.
Někde jsem četla o topných kamenech nebo podložkách pro terária, nevím jestli ¨je to vhodné a jestli to bude mít nějaký účinek, jedná se mi o mírné temperování.
Může mi někdo poradit děkuji
Taky sem se chtěla zeptat jestli do ptačího domku mohu na stěny dát takovou tu fólii jak se dává za topení, jestli jim to nemůže škodit.
patreees (neregistrovaný) 18.10.2009, 18:35:52 xxx.xxx.244.86
no folie by jim pravděpodobně škodit neměla....pokud maji ve volieéře domek kde se mohou schovat , mělo by jim to stacit, ale pokud mate moznost ptáky umistit do sklepa , dílny či napřiklad předsíně , bylo by to pro ně určo lepší....postačila by jim i klec větších rozměrů, a nebo starší skřín horizontálně orientovaná s pletivem ve předu....přeji uspěšně přežitou zimu:-D
cone
cone (1412 příspěvků) 18.10.2009, 18:52:38 xxx.xxx.67.3
Topná folie nebo topné kameny používané v teraristice vaši situaci nevyřeší, výkon je řádově ve Wattech nebo u kamenů max. v desítkách W, což je na takové vytápění málo. Lepší je studená místnost s teplotou kolem nuly, pokud je šance je umístit na zimu alespoň do větších klecí.
Jana (neregistrovaný) 06.02.2010, 12:34:41 xxx.xxx.219.38
Ahojky, chtěla bych se zeptat jestli existují ptáci, kteří hodně dobře snášejí tuhle zimu. Aby se nemuseli uklízet na zimu do místnosti někde v domě. Máme možnost je sice uklidit, ale stejně jsme o některé přišli. Děkuji za odpověď. Jana
anonymní (neregistrovaný) 06.02.2010, 13:09:09 xxx.xxx.16.80
to Jana : neřekl bych hodně dobře, ale venku to ustojí mníšci, rozely, zpěváci. Tyhle jsou takový tři nejotužilejší, dle mého názoru. Pak by mohli andulky, korely, nádherný. Ale musí mít bezvetří a voliéra by měla být zakrytá aspoň ze tří stran. Při mrazech nejlépe ze všech stran.
Bery Miloslav
Bery Miloslav (143 příspěvků) 06.02.2010, 18:41:48 xxx.xxx.144.60
to Jana:Já mám mníšky venku celoročně, zálet je obehnaný folii a kuli vodě používám topný kámen, ten udrží vodu tak cca na 8stupních.Ale můžu říct, že když bylo -18 tak ptáci byli venku ve venkovní části a docela si to užívají..Takže myslím že mníšci.
anonymní (neregistrovaný) 06.02.2010, 20:42:37 xxx.xxx.83.75
Ja si myslím, že i papoušek patagonský vydrží naši zimu.
Jana (neregistrovaný) 12.02.2010, 22:36:59 xxx.xxx.219.38
Děkuji za typy. Nám právě odešli papoušek nádherný, nějaká andulka i korela a taky papoušci horský. Teď se jen modlíme ať vše už vydrží. Máme je normálně venku, ale s možností ukrytu v přístavbě. A v těch velkých mrazech ještě je tam zavíráme, aby nemohly ven. A tam se je snažímě udržet v přijatelných stupních.
anonymní (neregistrovaný) 12.02.2010, 23:05:55 xxx.xxx.83.248
Co dodat " hokus pokus", že to nedojde lidem dřív než papoušci pochcípou. To musejí napřed někteří chudáci umrznout aby lidem došlo, že by bylo dobré je na zimu uklidit. Lidi co máte místo mozku, že vám to nedojde dřív, že chováte papoušky a ne tučňáky :-( a vymlouvat se na to že jste mysleli, že nebudou takové mrazy je chabá výmluva.
anonymní (neregistrovaný) 13.02.2010, 10:01:16 xxx.xxx.60.133
A jak je to s amazonanama.
Roman (neregistrovaný) 13.02.2010, 11:25:02 xxx.xxx.237.51
Amazoňany musíte mít v temperovaném záletu o teplotě 5 - 10 stupňů.Pokud přes den nemrzne víc jak -5 stupňů tak je můžete pouštět i do venkovních záletů ale v noci zas musí nocovat ve vytapěném záletu.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.