Aktuálně: 4 850 inzerátů175 203 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

Korela chocholata

L. Chvátalová (neregistrovaný) 20.10.2009, 09:45:20 xxx.xxx.26.231
Dobrý den, potřebovala bych poradit. Před týdnem jsem si pořídila od chovatele ručně dokrmeného koreláka. Bylo mi řečeno, že ještě pár dní mám dokrmovat kaší, kterou mi dal. Po týdnu je stav takový, že pomalu začíná zobat i zrní, ráno a večer krmím kaší a na závěr mu dávám ještě namočený piškot. V plánu mám přejít v tomto týdnu na ranní piškot a večerní kaši. Nebo bych ještě neměla? Druhá otázka je voda. Má v krmítku denně měněnou vodu, nicméně se mi zdá, že ji nepije. U chovatele se to nenaučil, sám od sebe asi neví jak na to a mě nenapadá nic, jak ho k vodě připoutat. Za každou radu předem dík... :-)
www.mniseksedy.webnode.cz (neregistrovaný) 20.10.2009, 10:15:03 xxx.xxx.33.226
Já jsem si koupila ručně dokrmeného Mníška. Když sem si ho brala, byl mu asi měsíc a půl. Chovatelka mi doporučila, abych mu dávala kašičku ještě tak týden. Já mu jí dávám pouze jednou denně a to večer. Zrní mi ze začátku jíst nechtěl, pouze ve velkym baštil senegalský proso :o), poslední dva, tři dny začal jíst i to zrní. Teď ho mám týden a 3 dny a kašičku mu budu dávat max. do pátku nebo do soboty. Potom s ní přestanu. Co se týká vody. Taky sem ho sledovala jestli pije, ale pořád se mi zdálo že ne. Spíš se v tý vodě čachtal. Dala jsem mu ji do tý nerezový misky, kterou jsem zavěsila na klec. Poslední 3 dny pije. Řikala jsem si, že je to třeba tim, že ta kašička sama o sobě obsahuje vodu a proto třeba nemá potřebu pít, ale teď, když začal jíst to zrní, tak už třeba tu žízeň má. Každopádně bych si s tim nelámala hlavu. Slyšela jsem, že oni si jídlo i vodu najdou. Takže až bude mít žízeň, tak se určitě napije. Včera sem ji tomu mýmu bambulovi přendala na jiný místo v kleci a i přesto si ji našel. A k piškotům. Já mu je vůbec nenamáčim. Papá je jen tak. Dávám mu ale jen jeden denně. Víc by jich sníst neměl. A jídlo má tedy rozložené následovně: každé ráno dávám čerstvé zrní a vodu. Odpoledne, když přijdu z práce vyměním vodu, protože do ní většinou hodí bobek :o) a zkontroluju zrní. když jsou tam ty prázdný "obaly", tak je vyndám a doplnim ještě pár čerstvých, aby měl do druhého dne. Taky se mu kouknu na senegalský proso - to baští jak urvanej ze řetězu, takže většinou spořádá jeden a půl až dva klasy za den. Podle toho jak jsou velký. No a večer mu dám vždycky kašičku. Už po ní moc netouží - má samozřejmě radost, vždycky u toho úplně tancuje :o), ale už jí tolik nesní. Navíc když si mamkai dá třeba jabko a on to vidí (protože je to žebrák největší), tak jí přilítne na ruku a ozobává s ní. No a ještě dostane ten piškot. Snad jsem trochu pomohla. Přeju hodně štěstí s koreláčkem
L. Chvátalová (neregistrovaný) 20.10.2009, 11:41:43 xxx.xxx.26.231
Diky moc, vodu teda resit nebudu...piskot davam namoceny proto, ze suchej se mu moc drobi a tim padem z nej sni tak pulku, zbytek lezi v kleci nebo na me. Senegalsky proso jsem mu dneska rano dala na zkousku, uvidime jak mu zachutna. :-)
anonymní (neregistrovaný) 20.10.2009, 13:51:21 xxx.xxx.84.251
Nevím proč každý dává papouškům piškoty. Je to mouka, cukr, vajíčka . Při výdeji energie jakou papoušek vydá v bytě při lítání by mu jeden piškot stačil 1x za týden nebo 14 dní. Piškot nahraďte stravou pro ptáky- strouhaná mrkev, růžičková kapusta, strouhaný celer, kousek jablka, zrníčka z granátového jablka a podobně. A že to váš papoušek nechce? Není na to zvyklý. Je to chyba nejen vaše ,ale i původního chovatele, že u něj ptáci takovou potravu nepoznali.
anonymní (neregistrovaný) 20.10.2009, 13:53:33 xxx.xxx.84.251
A pokud máte mládě je nutné mu takovou potravu předkládat taky. Když už může louskat piškot tak do strouhané mrkve nebo do jablka klobne taky.
L. Chvátalová (neregistrovaný) 20.10.2009, 14:05:49 xxx.xxx.26.231
Piškot mu dávám až po krmení kaší, ne jako hlavní jídlo. V misce má normálně zrní pro papoušky. A mrkev, salátový list a pod. plánuji dávat, ale nerada bych ho v prvních dnech zahltila vším možným.
Nikde jsem nepsala, že něco nechce jíst. Chovatel zatím krmil pouze kaší. Je to měsíční mládě.
Lenka (neregistrovaný) 20.10.2009, 14:29:28 xxx.xxx.33.226
Taky nechápu proč se tady pán či paní durdí. Jasně je tam napsáno, že se jedná o mládě. Mládě bylo naučený hlavně na tu kaši a postupně přechází na normální jídlo pro papoušky. Navíc když přídete k chovateli, stejně jako jsem přišla já, tak mi automaticky řekla, že jí také piškoty. Když otevřu nějakou knížku, je tam opět napsáno - můžete svému papouškovi dát také piškoty -. Vzhledem k tomu, že má pani třeba prvního papouška v životě, stejně jako já, tak to neví. Proto hledám na netu a všude možně, a proto existuje taky tato diskuze, aby se člověk zeptal. A protože je tomu papouchovi pouhý měsíc, tak asi těžko bude žrát okamžitě všechno, když neumí jíst pořádně ještě ani to zrní.
anonymní (neregistrovaný) 20.10.2009, 14:39:19 xxx.xxx.84.251
Ale to vám nikdo nebere. Vy můžete naučit papouška jíst třeba ty piškoty.Tady bylo jen podotknuto, že právě učit papouška denně na piškoty není vhodné pro jeho zdraví. I mládě papouška může mít před sebou místo kus piškotu nastrouhanou mrkev. Ze začátku do ní jen šťouchá zobákem a hraje si s ní než jí náhodou okusí a pak už jí zobe rádo. U dospělého papouška učit jíst zeleninu je poměrně větší práce. Mládě se to naučí snadno. Já se nedurdím, jen vám chci radou pomoct a čím budete papouška živit a na co ho naučite, jakou potravu bude dál, a potom v dospělosti, přijímat je jedině vaše rozhodnutí.
anonymní (neregistrovaný) 20.10.2009, 14:42:11 xxx.xxx.84.251
Jinak pokud dáte papouškovi kus piškotu buď suchého nebo namočeného- měkkého, tu samou konzistenci má sladké zralé jablko.To jen doplněk k potravě.
L. Chvátalová (neregistrovaný) 20.10.2009, 14:46:56 xxx.xxx.26.231
První papoušek to není, ale první mládě ano :-)
Přesně tak, chovatel mi piškoty doporučil, stejně jako mi řekl, že místo jablka raději zeleninu.
Za každou radu jsem samozřejmě vděčná :-) Jen v té Vaší jsem viděla malinko podážděný tón jako že jsem úplně blbá, že do něj cpu piškoty horem dolem. :-))
Lenka (neregistrovaný) 20.10.2009, 14:47:50 xxx.xxx.33.226
Dobře, tak děkujeme za radu :o) Mám taky právě měsíční mládě a co mu dám tak jí - je to asi všežravec :o))). Samozřejmě jí pouze jídla pro papoušky :o) - třeba právě to jablko, už ochutnala banán a hrušku. Chtěla bych zkusit třeba právě tu mrkev a nějakou další zeleninu. Třeba jak jste psal/a, že se dává taky růžičková kapusta nebo celer (to jsem třeba zatím nikde nenašla, že to můžou jíst) - to jedí vařenou nebo syrovou? Ta mrkev se taky asi dává syrová, že? Děkuju za radu.
anonymní (neregistrovaný) 20.10.2009, 14:58:34 xxx.xxx.84.251
Můžete dávat vařenou mrkev i syrovou. Já teď dokrmuju několik mláďat. Měsíčním mláďatům nasypu na podložku lesknici, dám tam klas senegalského prosa a lžičku prosa namočeného. K tomu strouhám jako první potravu syrovou mrkev. Mláďata ještě nelétají jen se batolí v tom zrní a ochutnávají něco z podložky. Většinou to nejsilnější a ti druzí to pak zkoušejí po něm. Kaší krmím po 4 hodinách. Když už o hraní na podložce nemají zájem jdou-většinou po hodině- zpátky , teď už do budky, protože jsou opeřená. Piškoty nedávám vůbec. Ty dostávají až dospělí ptáci jednou za 14 dní jeden piškot a nebo pak do vaječné míchanice.
Lenča (neregistrovaný) 25.10.2009, 09:52:20 xxx.xxx.139.83
Moje korela se oškubala a má peří jenom na křídlech. Vždy když jí to doroste tak se zase oškube. Co mám dělat?

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.