Aktuálně: 4 956 inzerátů174 143 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

mláddata kakariků

Monika Vejrostkova (neregistrovaný) 21.10.2009, 11:27:47 xxx.xxx.88.17
Dobrý den všem.Potřebuji poradit s odchovem malých kakariků.Zrovna dnes v noci se vylíhla 2 mládata a dalších 8 vajíček maminka poctivě zahřívá.Pořídila jsem si několik ptáčků spíše pro radost tak nejsem odborník na ruční dokrmování.Jsem z toho celá překvapená a štastná,ale malých bude asi trošku víc.Tak prosím o rady at něco nezanedbám,mám z nich velkou radost.Děkuji všem za rady které mi budou dány.Monča
anonymní (neregistrovaný) 21.10.2009, 13:27:16 xxx.xxx.26.224
A v čem chcete poradit? To že zahřívá ješt 8 vajíček neznamená že se vylíhnou všechny. Pokud je máte ješte v tuto dobu venku /ale to snad né .../ tak si příroda poradí sama.
U kk je běžný odchov třeba 8mi mláďat, pokud pár není mladý není se čeho bát
jirka (neregistrovaný) 21.10.2009, 14:12:36 xxx.xxx.193.104
Kakarici mohou mládata i v takových mrazech jeko je nyní odchovat bez problémů , ale nikdy nikdo neví co se stane.Nechte je normálně pod rodičema vyrůstat , a uvídíte co dál já osobně mám 4 páry kakariků a vým o čem mluvím také se mi stalo že mi kakarici zahnízdili později než sem měl vplánu.A jinak pro naregistrovaného kakarici mohou být přes zimu bez menších problémů venku , dokonce se mi stalo že jeden pár se koupal v - 15 stupněch takže se neni čeho bát.Přeji hodně štěstí při narození mladých
anonymní (neregistrovaný) 21.10.2009, 18:14:13 xxx.xxx.46.142
Zatím děkuji za odpovědi.Samozřejmě je nemam venku!A právě že páreček je jarní odchov tak jsou zhruba půl roku staří.A co mě překvapilo nejvíc , mam ve voliéře 2samce a 1samičku.Samci si navzájem neubližují ,ba naopak.Nedivte se,že jsem vyplašená.Vlastně jsou to naše první miminka!A je nějaké specialní krmení mimo vaječné míchanice,které můžu dávat?Každý den dostávají čerstvou vodu na pití i na koupání,taky jsou zvyklí že každý den dostávají čerstvy ledovy salát a krájená jablíčka a stejně tak krmení pro drobné a střední ptactvo.
anonymní (neregistrovaný) 21.10.2009, 20:08:39 xxx.xxx.26.224
Jistě, můžou být v mrazech venku, i mě se při minusových teplotách koupaou, bavíme se zde ale o právě líhnoucích se mláďatech. Nejde mi do hlavy proč někdo ptáky nechává hnídit tak pozdě, je to akorát na problémy, můžou být úhyny i poi vyletění. berte v úvahu jaký je měsíc a jak dlouho jsou kk v budkách než vyletí, ano ...
anonymní (neregistrovaný) 26.10.2009, 18:19:08 xxx.xxx.104.191
Nám kakarici před pěti lety zahnízdili úplně mladí na Vánoce, v nevytápěné voliéře, pouze zateplené. Vůbec jsme to nečeklali,perfektně vyvedli mláďata. Stejná samice ale po dvou letech o prázdninách v létě při hnízdění na mladých umřela. Od té doby se nám nedaří. Pokud jsou ptáci v dobré kondici,nechala bych přírodu,ať si poradí.Přece mláďata nezlikvidujete.V přirozeném prostředí jim taky do toho nikdo nekecá.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.