Aktuálně: 4 985 inzerátů174 055 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Jak dlouho dokrmovat

Lenka Ch. (neregistrovaný) 29.10.2009, 09:42:08 xxx.xxx.26.231
Zdravim, pred 14 dny jsem si poridila mesicniho korelaka s tim, ze mi chovatel dal kasi sebou, at jeste dokrmuju. Kase nam zbyva tak na tyden, dokrmujem uz jen vecer a pres den tam ma zrni, sen.proso, salat/jablko/hrusku...Chtela jsem se zeptat, jestli bych ho mela dokrmovat dele, jestli ano, tak prosim poradte jaka kase je dobra. A druha otazka - co korelaci a kukurice? Ano nebo ne? Za vsechny rady predem dik.
anonymní (neregistrovaný) 29.10.2009, 10:19:05 xxx.xxx.62.209
***dokrmujem uz jen vecer a pres den tam ma zrni, sen.proso, salat/jablko/hrusku...Chtela jsem se zeptat, jestli bych ho mela dokrmovat dele***

zalezi, jestli to zrni, proso a hrusku nejen ma, ale i zere. a v dostatecnem mnozstvi.
Lenka Ch. (neregistrovaný) 29.10.2009, 10:29:26 xxx.xxx.26.231
Krmitko se zrnim mu kazde rano doplnuju, sni pulku klasku senegalskyho prosa denne a kazdy den mu prostrcim do klece kousek jablka nebo list salatu...ale copak ja vim, jestli je to dostatecne mnozstvi?
anonymní (neregistrovaný) 29.10.2009, 11:00:57 xxx.xxx.65.112
A copak pan chovatel? neporadí? Každý schrábne prachy a bič a pryč. Musí te vidět jestli papoušek o kaši ještě stojí nebo už jí nechce přijímat. Taky je v první fázi nutné podávat měkké zrní (do rána namočené a propláchnuté), někdy mají mláďata problém s loupáním běžného zrní, protože je na ně moc tvrdé. Zeleninu strouhejte, ovoce podávat na malé plátky aby to mohlo mládě ukousnout. Senegalské proso v klasu dávejte stále, korela se v případě, že se málo nazobe zrní, dokrmí ještě právě tím senegalským prosem.
cone (neregistrovaný) 29.10.2009, 13:06:39 xxx.xxx.67.3
Odstavení jakéhokoliv papouška od dokrmování je věc, ke které je třeba trochu toho chovatelského citu na znalosti. Možná jste na chovatele tlačila a chtěla jej i neodstaveného, nebo se pak pan chovatel zachoval trochu míň zodpovědně.
Pokud tedy jak píšete konzumuje senegal v klásku, bude jistě již i přibírat něco z předloženého krmení v misce. Takže nedoplňujte, ale vemte misku se zbytkem krmiva a zkuste ji vyfoukat, uvidíte co tam zůstane.Pak samozřejmě zrní doplňte.
K ovoci - podávejte větší kusy, třeba půlku nebo čtvrtku jablka, aby si musel kousek ukousnout a nemohl spolknout celý vámi předložený kousíček. Kukuřici, pokud ji bude přijímat tak v rozumné míře samozřejmě může - z klásku tak jedno kolečko asi 1,5 cm tlusté, jednak se nasytí a i zabaví. A dále je pro rozumné vyhodnocení celé situace s odstavem pozorovat, zda chce opravdu kaši nebo si s vámi jen pohrát. Hodně štěstí cone
Lenka Ch. (neregistrovaný) 29.10.2009, 14:05:04 xxx.xxx.26.231
Ohledne dokrmovani - z me strany zadny tlak nebyl, to mozna pan chovatel se jich chtel uz zbavit.
Kukurice - presne tak jsem to myslela, zavesit do klece - naji se a pohraje. Spis mi slo o to, jestli ji korely muzou a nejak jim neublizi.
Dekuji moc za rady :-)

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.