Aktuálně: 4 984 inzerátů174 043 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

AGRESIVITA - kakariki

iziReR
iziReR (6 příspěvků) 30.10.2009, 15:09:05 xxx.xxx.35.126
Ahoj,
mám doma papouška (kakariki rudočelý) a je strašně agresivní...nevíte někdo jak ho to odnaučit? Abych lepe popsal problém, když např. sedím u TV a něco jím, tak on přiletí je hodný a lozí po mě, pochtívá něco štěbetá, tak mu kousek dám, ale v tu chvíli kdy to dostane jakoby se začal bát, že mu to vemu, roztáhne ocas, zoranžoví mu oči a brání se a většinou uteče jak nejrychleji může :-( Zajímavé, že se mě nebojí když něco mám, ale jakmile mám prázdné ruce útočí na mě..zkoušel jsem několikrát pomaličku mu dávat palec pod bříško, ale v momentě kdy jsem se ho dotknul mě klovnul až do krve :-( Můžu říct, že je to docela nepříjemné...Každý den dostává nové zrníčka a vodu, občas drn trávy...Že by mu něco chybělo se mi nezdá, dokonce mi to připadá jako by byl rozmazlený???! Fakt už nevím jak ho to odnaučit...Koupe se každý den, pěří nepadá, je pěkný (viz. foto)
Máte někdo nějaké rady? Jo a ještě zda jde poznat podle tehle fotky zda je zto samec, nebo samice?
martina (neregistrovaný) 31.10.2009, 18:00:13 xxx.xxx.73.222
Taky si myslím, že je to samec.
Doma mám taky jednoho, vcelku podobně dominantního.
Ten náš nemá rád, když bych něci brala z klece je to jeho teritorium a brání si ho.
Je to zvíře, možná bych zkusila venku ho nekrmit a dát mu pamsky vždy do klece, ten můj se tak krásně naučil vracet do klece, když chci.
Tím, žë ho nebudete krmit venku částečně zabráníti tomu , aby vykonával potřebu mimo klec.
Kakarik potřebuje větší klec či voliéru, je hodně živý a potřebuje stále něco dělat.
Já mu nakonec koupila samičku, ochočení zatím moc neztratil a je hodnější, ale to není návod.
Přeji hoidně trpělivosti a radosti s papuškem

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.