Aktuálně: 4 837 inzerátů175 160 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

Kakadu Inka a Kakadu Molucky

Jezour
Jezour (2 příspěvků) 10.11.2009, 22:46:06 xxx.xxx.232.50
Srdecne vas vsechny zdravim. Mam jisty problem a potrboval bych od vas poradit. Ziji uz pres 10 let v Usa a chovam 4pary Kakadu inka a 5 paru Kakadu Molucky. Pristi jaro se chci vrati zpet do CR a svuj chov bych si chtel vzit sebou domu. Jenze problem je ten ze tyhle druhy podlehaji CITES A. Mam k nim veskere doklady a potvrzeni ze byli odchovani na uzemi USA. Mohl by jste mi nekdo poradit jak mohu dostat na tyto ptaky dovozni povoleni do CR? Vlastni je jiz 6let a nerad bych o ne prisel. Jestli mate nejake info budu vam vdecny. Dekuji. Michal
cone (neregistrovaný) 11.11.2009, 09:17:59 xxx.xxx.67.3
Tady vám asi nikdo zodpovědně se zárukou úspěšného dovozu neporadí. Co vím, tak tyto druhy papoušků naposledy oficiálně dovezl v nedávné době z Tenerife Mgr. Jan Sojka - šéfredaktor Nové Exoty. Takže zkuste kontaktovat se svým požadavkem jeho, možná vám poradí.
Rady typu " já si myslím" nebo " já se domnívám" pro vás nějakou hodnotnou odpověď při požadavku úspěšného dovozu nějakou hodnozu mít nebudou.
anonymní (neregistrovaný) 11.11.2009, 09:33:06 xxx.xxx.30.34
a co nejaké konzulaty a pod instituce tam by to vše měl někdo vědět a asi nejlíp případně by to měl zjistit koneckonců jsou tam od toho a i tyhle případy by měli řešit a nebo vás odkázat na kompetentní instituci
cone (neregistrovaný) 11.11.2009, 14:30:29 xxx.xxx.67.3
Konzulát s dovozem, ev. vývozem ptactva v Cites přílohách do činění nic nemá. K tomu jsou trochu jiné instituce. Představte si, že uvěříte nějaké informaci, na jejíž základě sednete do letadla a v Německu či Praze vám budou papoušci zajištěni a umístěni NĚKAM. Aby se vám vrátili v dobrém stavu - tak to spíše nehrozí, a různá prokazování a tahanice kolem? Neznalost předpisů k dovozu či vývovzu zase až tak neomlouvá.
Před nějakou dobou byla zmínka v čas. Papoušci o problémech při stěhování chovatele a jeho chovu citesových ptáků z Rakouska do Česka. A to je Rakousko celkem blízko. a případné nejasnosti se dají řešit snáze.
romika
romika (17 příspěvků) 11.11.2009, 19:40:25 xxx.xxx.237.51
Můžete dovézt papoušky jako osobní zavazadlo a to je maximálně pět popoušků. Samozdřejmě ptáci musí mít veškeré doklady. Jinak ptáky nepřevezete.
Tomáš (neregistrovaný) 11.11.2009, 19:49:06 xxx.xxx.90.180
Mám pocit že několik desítek velkých papoušků dovezl do ČR do svého chovu pan Jiří Már z Archlebova, je to popsáno v některém ze starších čísel Nové Exoty. Ale jinak jak říká Cone, tady je to jen plácání a hádání. Chce se to zeptat někoho fundovaného který má stím zkušenosti. Honza Sojka sice vozí papoušky "jen" z Tenerife ale i tak nebude od věci se ho na tohle zeptat. Tomáš
Tomáš (neregistrovaný) 11.11.2009, 19:54:16 xxx.xxx.90.180
tak mi to nedalo a našel jsem si to celé. Jedná se o článek z Nové Exoty ročník 2007, číslo 4. Píšou tam že ptáky dovezl z Brazílie, dostal povolení od IBAMI (brazilské ministerstvo životního prostředí) jako první evropan po 20letech. Tomáš
Jezour
Jezour (2 příspěvků) 12.11.2009, 06:21:07 xxx.xxx.233.87
Jsem vam velice vdecny za vase komentare a jsem rad za vase zkusenosti. Jeste bych dodal ze veskere povoleni z Usa mam a veskere doklady k papouskum mam take. jedna se mi o povoleni jen ze strany CR. Zkusim kontaktovat pana Sojku. Zkousel jsem predtim volat na Ministerstvo zivotniho prostredi ale bohuzel mi bylo naznaceno ze nejspis otravuji mistniho urednika a nikdo mi nebyl ochoten pomoci.
jam (neregistrovaný) 12.11.2009, 14:01:08 xxx.xxx.29.200
Tenerife je sucastou Kan. ostrovov, tudiz Spanielska, tudiz EU. Myslim, ze platia ine pravidla na prenos vtakov vramci EU a z USA do EU. Tym nechcem naznacit, ze pan Sojka nebude vediet poradit.
liaj
liaj (111 příspěvků) 12.11.2009, 15:18:14 xxx.xxx.88.218
martine, tato společnost se zabývá přepravou zvířat po celém světě: http://www.animaltransport.cz/

volala jsem tam, a je to celkem problém. můžou přepravovat papoušky pouze mezi ZOO a to max. do 5 kusů. ale zkus jim napsat e-mail nebo zavolat. jsou docela ochotní.

já měla v USA aru zelenokřídlou a chtěla jsem si ji taky dovézt domů. nakonec jsem ji tam prodala z důvodu finanční náročnosti a ohrožení jejího života. hodně zdaru

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.