Aktuálně: 4 636 inzerátů177 776 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů

žako

anonymní (neregistrovaný) 16.11.2009, 15:19:34 xxx.xxx.44.129
Dobrý den, chci se zeptat, převzal jsem žaka od lidí, kteří na něj neměli čas. žako si u mě rychle zvykl, všechno je v pořádku. Mám jen problém, že u původních majitelů nechodil skoro vůbec z klece, chci aby měl volnost, ale netuším jak ho dostanu zpět do klece, když bude potřeba. Dost kouše a brát ho lyžařskými rukavicemi jak jsem někde slyšel mi přijde dost drsné. Žakovi je pět let.
anonymní (neregistrovaný) 16.11.2009, 16:01:27 xxx.xxx.62.209
nejdriv si budes muset ziskat jeho duveru.

to je holt udel tech, kteri si poridi secondhandoveho papouska. ne, ze by to bylo neco zavadneho, ale clovek by mel vedet, do ceho leze a jake problemy bude muset resit.

na rukavice zapomen, to tu duveru neziskas nikdy.
anonymní (neregistrovaný) 16.11.2009, 16:29:59 xxx.xxx.44.129
No zkusim ho třeba lákat na jídlo nebo něco, uvidim. Vzal jsem ho proto, že mám nějaký zkušenosti s papouškama, a protože vím, že mu dám víc pozornosti, bylo mi ho líto, že je tak osamocený, akorát to bude těžký s převýchovou.
anonymní (neregistrovaný) 17.11.2009, 08:51:28 xxx.xxx.16.33
prizpusob prostor, v kterem ho budes vypoustet, zamez mu pristup na vysoko polozena mista, ze kterych ho bez stafli nesundas. naopak mu udelej vic posedu urcenych pro nej - ptaci strom, stojany, zavesne hrazdy, posez na kleci apod.) na ruznych mistech v mistnosti. vypoustej ho v dobe, kdy mas dost casu a uz nikam nemusis. pred krmenim, aby mel uz trochu hlad a tesil se se do klece tesil zradlo.
kdyz uz je uplne nejhur, pockej si, az bude sedet na nejakem snadno pristupnem miste, zhasni a odnes ho do klece po tme.

pred prvnim vypustenim se nejdriv trochu zkamaradte. nabizej mu neco dobreho v kleci, nauc ho v kleci nastupovat na ruku nebo klacek (v pripade, ze kouse). uplacej, uplacej, uplacej. pokud je agresivni nebo se boji, muzes pamlsek nabizet na lzici, varecce...

ochocovani a prevychova je beh na dlouhou trat, pocita se na tydny, mesice, roky :)

petilety zako je prakticky dospely,tudiz uz asi bude mit svou hlavu, ale laskavost, duslednost a trpelivost jsou mocne zbrane
Vojta (neregistrovaný) 28.02.2010, 19:32:58 xxx.xxx.82.20
Dobrý den.
Máme 10let starého žaka sedeho.Bratr ho dostal kdyz mu bylo 5let.A neumel ho vychovat.Tetko na nej nema cas a jen k nemu on de.Ja sem se ho 13let nevsimal protoze vzdycky kdyz jsem knemu prisel dost to bolelo.Posledni dobou se to zhorsuje.Chtel bych aby nebyl tak agresivni nejen na me ale i na ostatní.Děkuji
Orina (neregistrovaný) 01.03.2010, 06:39:40 xxx.xxx.87.146
S papouškama je v tomto ohledu problém. Taky jsem si pořídila papouška, ale z odchytu. Teprve po 10-ti letech si odemně vezme pamlsek z ruky, na ruku si ale zatím nevleze. Chce to velkou trpělivos a čas. Většinou to každý do dvou let vzdá, záleží jak se chcete dlouho o takového kousálistu starat. Musíte ho brát jako kamaráda, ale zároveň jako ozdobu bytu, které se nechcete zbavit. Chce to i při minimálním čase jakmile jdete kolem klece, popovídat si z papouškem, vytrhnout ho ze stereotypu sezení na větvi. Vždyť i pro něj musí být klec vězením a ne domovem. Jestliže jste večer doma udělejte si alespoň dvě hodiny, že papouška z klece pustíte. Pokud se sám do klece nevrátí vezměte ručník nebo rukavice, zhasněte světlo a po tmě vraťte papouška do klece.Časem možná sám příjde na to, že je lépe se do klece sám vrátit než být otravován s ručníkem přes hlavu.
liaj
liaj (111 příspěvků) 01.03.2010, 07:57:16 xxx.xxx.88.218
vojto, jestli chcete mít někdy s papouškem kamarádský vztah, nikdy nepoužívejte k přemisťování do klece ručník. nejprve je potřeba si s papouškem vytvořit vztah. věnujte mu denně tak hodinku. mluvte na něj, když je v kleci a dávejte mu pamlsky (semínka slunečnice, ždibky piškotu, mandle - prostě co má rád).pak vemte vařečku , držte ji před jeho zobákem a čekejte, až se jí dotkne. jakmile se dotkne odměňte jej. takto zkoušejte dokola.pozorujte jeho chování, jakmile budete mít pocit, že k vám má papoušek důvěru, zkuste jej naučit na vařečku nastupovat, abyste jej pak v případě vypuštění mohl na té vařečce dát zpátky do klece.s tím odměňováním můžete dále pokračovat v naučení jej nastupování na ruku. CHCE TO HODNĚ TRPĚLIVOSTI!! ale hlavně po dobrém. smyslem toho je, aby si vás papoušek spojil s něčím příjemným = odměna, kterou má rád. hodně štěstí a trpělivosti!:-)
Bugard
Bugard (5 příspěvků) 01.03.2010, 07:58:45 xxx.xxx.30.31
Já bych zde chtěl dodat že moje polly taky někdy nechce do klece. Když byla malá tak taky hodně klovala a bolelo to duležité je ukázat že vás to nebolí a postupem času už tak neklove sice mě klovne když se jí něco nelibí ale nebolí to tak jako když se nás bála má teď věčí cit v zobáku. A nejduležitější je papouška často naštěvovat a mluvit na něj časem třeba příjde ke kleci a bude chtít poškrábat. :-) tohle je má zkušenost ale sprvu jsem se jí bál jako můj bratr nenechá si ji posadit ani na rameno když k němu sama přiletí a bojí se že ho klovne to nesmí říkam mu to pořád. Paoušek si zvykne na toho kdo se mu více věnuje jen to chce čas. Moje polly měla ze začátku ráda mamku a byla její oblíbenec protože já se jí bál. Ale teď se karta obrátila a má raději mě. A když jí dam ven a ona nechce zpět do klece tak jí davám ruku tak dlouho dokud si na ní nevleze protože vidí že stejně není jiná možnost.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.