Aktuálně: 4 853 inzerátů175 267 diskuzních příspěvků17 761 uživatelů

žaka nebo senegalce?

anonymní (neregistrovaný) 22.08.2007, 14:46:36 xxx.xxx.60.248
Mám mnoholeté zkušenosti s malými papoušky (andulka, aymara). Teď bych si však rád pořídil většího, ochočeného, ručně dokrmeného papouška. Váhám mezi žakem a senegalcem. O schopnost mluvit mi ani tak nejde, jako spíš o to, který je "ochočitelnější, mémě hlučný a agresivní". Jen pro úplnost, bydlím v paneláku a mám malé dítě. Vím, že dokrmený senegalec stojí cca 6 tis., ale nevím cenu žaka. Taky by mě zajímalo, zda je lepší samec či samice. Díky
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 23.08.2007, 06:05:06 xxx.xxx.183.35
Dobrý den. Rozhodně než si takového papouška koupíte, tak si o něm něco přečtete. Měla by jste vědět základní zápory k těmto papouškům a to jako například. Žaci jsou velice labilní papoušci a bojí se nových věcí a často se stresují. Žaci mají časté sklony ke škubaní peří a to z nudy, ze stresu atd. Žaci jsou dosti problémový papoušci. Jejich cena se pohybuje spíše od 15 tisíc nahoru. Papoušci senegalští mají velice složitou pubertu, která trvá asi přibližně půl roku. V době puberty jsou často protivní, agresivní atd. Pokud se zanedbá jejich výchova vyrostou z nich agresivní nevychovaní papoušci. V dospělosti si často vyberou jednoho člena rodiny a zbytek lidí agresivně napadají a nebo v lepším případě je jen tolerují. (zde vidím problém s dítětem). Cena se pohybuje mezi 4-5 tisíci za dokrmeného papouška.

Co se týká hluku, tak každý papoušek se nějak projevuje, proto u těchto dvou druhů bych to ani nijak nesrovnával.
Marie (neregistrovaný) 25.08.2007, 15:50:52 xxx.xxx.48.224
K malému dítěti bych si papouška velice rozmyslela mám žakouška je to moje zlatíčko sameček, ale trvalo 3měsíce než si zvykl na manžela a to mu hodně podstrojoval a šplhal u něj.Většinou si zvyknou na jednoho člena a na ostatní žárlí.Museli by jste mu dávat střídavě pamlsky a pouštět ho z voliéry, ale není zaručen žádný recept. Většinou se upne na jednoho,a nechávat ho celé dny zavřeného, protože se po někom ožene by bylo kruté .Hodně štěstí při výběru
Marie (neregistrovaný) 25.08.2007, 16:03:46 xxx.xxx.48.224
Tak to je náš Kubíček a takhle se ježí na manžela.
Obrázek
Marie (neregistrovaný) 25.08.2007, 16:35:48 xxx.xxx.48.224
A ještě k ceně žako musí mít cites,nekupovat bez vyšetření na cirkavirozu a protože jsem chtěla samečka ,tak DNA cena 18500kč a ceny afrických papoušků stoupají.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.