Aktuálně: 4 897 inzerátů174 647 diskuzních příspěvků17 755 uživatelů

Volné létání senegalců

anonymní (neregistrovaný) 21.11.2009, 14:49:49 xxx.xxx.131.15
Zdravím na YouTube jsem našel několik videí kde nechávají volně prolétnout senegalce venku, většinou na volném prostranství, dokonce i na cestě v rodiné zástavbě. Papoušci se bez problému na povel a za odměnu vraceli a evidentně je tato hra bavila. Své papoušky venčím pouze v bytě a pozoruji u nich, teda hlavně u samečka velkou zálibu mně honit a chytat. Bohužel tato hra je velmi omezena velikostí mého bytu. Hned před domem mám oplocené velké fotbalové hřiště, kde mají psi zákaz vstupu a tak mně napadla myšlenka tréningu volného létání s mými senegalci. Prosím o vaše názory, případně zkušenosti ...
anonymní (neregistrovaný) 21.11.2009, 14:59:00 xxx.xxx.175.196
Dobrý den. Papoušci se nemusejí chovat stejně venku jako v bytě. Taky takový trénink může dopadnout i tak, že papoušky už neuvidíte. Stačí jakýkoliv podnět co neznají a můžou se hodně luknout, a že těch podnětů je venku o hodně více, to se nemusíme ani bavit :)
sunflowersman (neregistrovaný) 21.11.2009, 14:59:50 xxx.xxx.175.196
Jo a prosím nevložila byste odkazy na ty videa? děkuji
anonymní (neregistrovaný) 21.11.2009, 15:08:23 xxx.xxx.131.15
http://www.youtube.com/watch?v=KlrJVxDlpWk
tak třeba tady ... ano s lekavostí svých papoušků, už jsem se blíže seznámil když mi frnkli na chodbu, byli opravdu vylekaní.
anonymní (neregistrovaný) 21.11.2009, 15:10:43 xxx.xxx.131.15
http://www.youtube.com/watch?v=_ZtDq9xQYHw&feature=related
Třeba od tohoto klučiny, jsem zhlédl více videí a některé jsou opravdu neuvěřitelné.
anonymní (neregistrovaný) 21.11.2009, 15:16:00 xxx.xxx.131.15
Počítám samozřejmě s pozvolným tréningem a taky proto to velké hřiště na kterém není žádný pohyb. Prozatím se, ale jedná z mé strany o pouhou úvahu. Mí papušci jsou mi velmi drazí a jen velmi nerad bych je nechal frnknout.
nightdream (neregistrovaný) 21.11.2009, 16:25:41 xxx.xxx.255.186
http://www.youtube.com/user/flychomperfly#p/a/u/1/900akRkSMcg taky stojí za zhlédnutí co je možné s papoušky natrénovat nechal semse inspirovat a něco podbného ted zkouším se svými mníšky tak uvidíme jaké to bude mít výsledky
neregistrovaný (neregistrovaný) 21.11.2009, 16:30:23 xxx.xxx.255.186
http://www.youtube.com/user/flychomperfly#p/a/u/0/hzSeoazMJ-Y
Orina (neregistrovaný) 21.11.2009, 19:04:10 xxx.xxx.65.247
Každé zvíře ať je to papoušek, kočka, pes, či jiné se může dostat v určitém okamžiku do stresu, kdy nevykoná daný povel, protože se lekne něčeho nečekaného. Může to být dravec na obloze, bouchnutí poplašňáku, nebo jiný nečekaný podnět na který zvíře zareaguje taktéž nečekaně. Protože jsem dlouho cvičila psy mohla bych o tom vyprávět celé historky. Ptáky jsem sice necvičila, ale už mě senegalec nenávratně frnknul. Proto si myslím, že pokud chcete mermomocně nechat papouška venku létat, tak - píši to nerada, ale pořiďte mu kšíry a nechte ho létat jako draka. To budete mít jistotu, že se s ním vždycky shledáte. posílám senegalce na volno, bohužel jen ve voliéře za sklem :-)
Obrázek
Ladan
Ladan (123 příspěvků) 21.11.2009, 20:26:49 xxx.xxx.55.18
Na youtube má také videa rodinka, která má takhle ochočenou aratingu zlatou..a je to naprosto uchvatný..jezděj s ní na výlety, dokonce i k vodopadum, na piknik a normálně lítá a zase si přiletí..
anonymní (neregistrovaný) 21.11.2009, 21:23:07 xxx.xxx.131.15
Děkuji za příspěvky .. kšíry jsem už vyzkoušel, ale došel jsem k závěru, že i přes nejlepší tréning to nikdy nebude pro papouška nic zábavného, když si ho budu pouštět jako dráčka ... Posuzuji podle svých senegalců, pokud cítí nějaké omezení tak se naštvou a urazí a to i když se jedná o společnou hru. Tolerují cokoli, ale ovšem jen od mých holých rukou. Dokonce se nikdy uplně neuvolní, když si nechám na zápěstí hodinky.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.