Aktuálně: 4 722 inzerátů176 688 diskuzních příspěvků17 783 uživatelů

Nemocný alexandr

Halk
Halk (5 příspěvků) 27.11.2009, 12:39:22 xxx.xxx.24.231
Zdravím. Mám alexandra malého (starého 2 roky), dneska ráno jsem ho našel na zemi voliéry, seděl tam skrčený a vůbec nejevil zájem o své okolí. Předchozí dny byl normální čilý.Neměl sílu ani zvednout hlavu. Odchytl jsem ho a ručně dokrmil směsí na dokrmování s trochou glukopuru. Trochu se vzpamatoval ale je pořád slabý. Nevíte někdo čím to je?
anonymní (neregistrovaný) 27.11.2009, 12:57:15 xxx.xxx.62.209
usilovne lestim kristalovou kouli, ale nejak nefunguje. veterinar bude mit mozna lepsi
anonymní (neregistrovaný) 27.11.2009, 14:33:37 xxx.xxx.74.35
Čau Honzo,chovám taky alexandry jsou to super papoušci.Přesně tento problém jsem měl i já sice ne s alexandrem,ale s kakarikem.Dny před tím byl kakarik nejvitálnější papoušek v mém chovu druhý den na zemi načepýřený v rohu voliéry.Taky jsem psal o radu a bylo mě poraděno.Ihned odčervit.Potom jsem kakarika umístnil do malé klece(nemocnice)kde měl teplotu 23 °C a dal jsem mu antibiotikum NOROCLAV 250 1/2 tablety rozpustit v 1 ml vody a stříkačkou jsem mu to podal do zobáku aby to spolkl.Za dva dny byl v pohodě,ale ještě 10 dnů jsem ho držel v nemocničce než jsem ho pustil do zimoviště mezi ostatní.Takto jsem ho vyléčil,ale jestli nemáš v toto důvěru zajdi na vaterinu.Pepa
Ivana (neregistrovaný) 28.11.2009, 22:23:29 xxx.xxx.75.14
Dobrý večer, prosím též o radu zkušené chovatele. K našemu osamělému samečkovi jsme pořídili samičku ale při vypuštění k němu do klece začla bitka jako blázen až jsme ji museli odchytit do jiné klece. Poraďte co s tím. Síky Ivana
anonymní (neregistrovaný) 28.11.2009, 22:51:54 xxx.xxx.235.227
Musí si na sebe první zvyknout(každý ve své kleci) a potom je dát k sobě a to nejlépe do nové klece, kde si nebude ani jeden chránit své teritorium...

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.