Aktuálně: 4 731 inzerátů176 716 diskuzních příspěvků17 783 uživatelů

Přesunutí vejce korely

Tomáš (neregistrovaný) 04.12.2009, 18:20:14 xxx.xxx.249.217
Dobrý den. Mám doma korelu, která mi porodila vejce. Porodila ho ale na zem. Dal jsem jí do klece budku, ale hnizdi poprve a jeste v te budce nikdy nebyla. Muzu to vejce premistit do budky? At uz rukou nebo pomocí ubrousku. Nevypadá že by se té nové budky bála, ale aby to vejce pak našla, když v ní ještě nebyla. Ta budka je udělaná pouze s krabice, vůbec jsem neměl v plánu je v blízké době nechat zahnízdit, toto bylo velmi narychlo. Nejsem na to momentálně připraven. Ma sice partnera, ale nemyslim ze by to vejce bylo oplodnene. Chovam je doma v kleci. Jakou teplotu bych tady asi měl mít? Vůbec jsem to nečekal, něměli tam budku, takže jsem překvapen že vůbec snesla vejce. Jsem naprostý začátečník, nemám s tím žádne zkušenosti. Budu rád za každou nabídnutou pomoc. Díky
Luboš Jedlinský (neregistrovaný) 04.12.2009, 18:37:12 xxx.xxx.151.22
to vejce bude nejspíš čisté nic, pokud ho dáte do budky stejne na něm nezačne sedět, snesená vajíčka se mohou bezproblému brát do ruky, pokud máte budku z krabice tak jí tam nedávejte, taková budka nemá význam a i kdyby v ní v budoucnu zahnízdily může se stát nebezpečná pro mladé. pokud máte pár starší jednoho roku, zajistěte jim těch 20stupňů a cca 10h deně světle, tak že přisvědcovat. spoustu kvalitního a různorodého krmení, osobně bych to nechal až na jaro kdy jsou podmínky mnohem vhodnější. to vajíčko klidně vyhoďte

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.