Aktuálně: 4 807 inzerátů176 277 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

Nejlepší klece

Orina (neregistrovaný) 06.12.2009, 12:52:56 xxx.xxx.124.17
Když čtu inzeráty na nejlepší klece za nejlepší cenu, tak mi vstávají vlasy na hlavě. Klece v podobě komínů , ceny za délku klece 80 a výšku 150, je 12 tis což u soukromého výrobce je jednou tak velká klec o polovinu levnější a pak rozteč mezi dráty tak velká, že by se tam protáhla lidská ruka, zatímco dvířka jsou tak malá, že jimi sotva proleze andulka. Nevím pro koho výrobce takové klece nabízí. Ale bohužel jsem už viděla takovou klec u soukromníka a nemohl jí prodat, to až tehdy, když měl papouška doma a klec se potkala s upotřebením. Asi všichni výrobci co dodávají klece do obchodů v životě papoušky nechovali protože by nevyráběli takový šmejd. Byla bych ráda, aby tento příspěvek četl alespoň jeden výrobce takto povedených klecí a výrobky přizpůsobil potřebám papoušků a jejich majitelů. viz inzerát hned v úvodu "lepší klece nenajdete".
Luboš Jedlinský (neregistrovaný) 08.12.2009, 15:39:06 xxx.xxx.151.22
co se týče ceny klecí je na každém zda-li jí bude respektovat nebo ne, kdo zkusil někdy něco vyrábět ví že nákup materiálu a náklady na jeho obrobu převyšují výdělek, a to se musí vzít v potaz že nářadí které je k tomu potřeba se také musí koupit a zaplatit aby se vůbec mohlo vyrábět. když prodám líheň za 1400kč často se ptají a má to automatické otáčení vajíček, digitální vlhkoměr a termostat takto se ptá tedy spíše ta starší generace co ještě žije v jiných cenách, vždyť jen ten digitální vlhkoměr převyšuje cenu toho celého zařízení, kde jsou potom ty peníze na nákup materiálu, dopravu, nářadí a v neposlední řadě práci, navíc člověk pracuje aby si aspoň něco málo přivydělal. proto je neetické pomlouvat něčí práci a cenu, jak se to říká - udělej líp a levněji, je na každém zda tu cenu přijme nebo odmítne.
Orina (neregistrovaný) 08.12.2009, 16:55:18 xxx.xxx.87.139
Samozřejmě, že se materiál musí zaplatit, jenže proč se třeba pro andulky vyrábějí klece s roztečí mříží 2cm možná 3cm. A je na výrobku uvedeno - klec pro andulky a malé papoušky. To se na materiálu kvůli ceně šetří, že je škoda přidat drát navíc. Andulka se tak může uškrtit. Jenže to každý pozná až se to stane. Možná, že píšu upozornění, ale ne narážky. Především mně jde o život a zdraví papoušků. Nemohu za to, že moje připomínky čtou taky borci, co žádnou radu ani poznámku jednak nepotřebují a jednak nesnesou. Před časem tady paní oplakala papouška, když vařila na teflonovém nádobí, kdyby narážka na teflonové nádoví padla včas mohl by být papoušek na živu. Zrovna tak klec s velkou roztečí mříží,kdy majitelka dává mezi mříže kolíčky na prádlo aby ji papoušek neuletěl až se mřížemi protáhne. Kdyby věděla jakou klec má pro andulku koupit nemusela by řešit ulétnutí papouška z klece. Pokud chová někdo papoušky dlouho asi se diví, že lidi takové výrobky koupí, ale je to tak. Asi má 192.230 pravdu budeme bez rad a narážek ať si každý poradí jak umí, co záleží na životě nějakého papouška, zvlášť když nepatří nám.
Luboš Jedlinský (neregistrovaný) 08.12.2009, 16:59:33 xxx.xxx.151.22
když jdu koupit klec přece vidím že mříže jsou daleko od sebe a že ten daný papoušek by mohl uletět nebo tam nacpat hlavu, to přeci napadne i začátečníka, pokud jsem naprostý laik, nejdříve se informuju než to koupím, když ještě není odhad takříkajíc v oku
Orina (neregistrovaný) 08.12.2009, 17:19:19 xxx.xxx.87.139
No a vidíš, stalo se. Paní mi dala dva anduláky na hlídání když šla do nemocnice. Kolíčky na prádlo nacpané mezi mřížemi a vůbec jí nenapadlo, že když papoušek neulétne, tak se mezi mříží a kolíčkem uškrtí. Já více mluvím o papouškách a jejich potřebách se začínajícími chovateli, takže vidím a slyším co dokážou vymyslet. Bohužel ve zwerimexu, kam většina chodí pro klece nebo potravu pro papoušky, jim odborné rady nedají. Ono stačí pouslouchat zaníceného chovatele pro chov žaků jak s pýchou vypráví, že jeho papoušek má nejraději k večeři smažený řízek. Proto se někdy čtenářům zdá, že dávám moc rad a do všeho šťourám, ale je to jen kvůli lepšímu životu papoušků.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.