Aktuálně: 4 788 inzerátů176 446 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

Puberta u Senegalce

eva (neregistrovaný) 06.12.2009, 16:12:34 xxx.xxx.106.214
Dobry den.Za tyden si jdu pro senegalečka má to být kluk a je ručně dokrmeny.Už mám všechno nachystáno.Jen mně děsí ta puberta.Někdo říka že je to v poho a jiny ne.Tak bych chtěla poradit a taky se zeptat v kolika měsících začíná,mockrát děkuji za odpovědi Eva
Orina (neregistrovaný) 06.12.2009, 20:44:19 xxx.xxx.124.17
Asi mám špatné oko, ale při 6 párech senegalců vychovaných od malička, kromě dvou z odchytu jsem žádnou pubertu u papoušků nazaznamenala ani neviděla. Pořád se chovají stejně, jen časem jsou ti z odchytu méně plaší toť vše.
Obrázek
cone (neregistrovaný) 07.12.2009, 10:38:10 xxx.xxx.67.3
Musím souhlasit s Orinou, prošlo mi snad dvacet senegalců rukama, několik jsem jich ručně dokrmoval, oblíbenci zůstali doma v kleci až do zařazení do chovu. Nějaké progresívní změny v chování během dospívání jsem nepozoroval. Snad jen to, že různí jedinci mohou mít rozlišné povahové rysy, ale to máte u malých dětí také.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 07.12.2009, 10:47:41 xxx.xxx.244.74
Puberta probíhá tak okolo 8 měsíce stáří skouší cosi mohou dovolit ,záleží jen na vás co mu povolíte.
cone (neregistrovaný) 07.12.2009, 13:15:02 xxx.xxx.67.3
Během dospívání zkouší co můžou nejem senegalci, ale také pap. konžští i žakové, ostatní druhy jistě také. Jen bych to neklasifikoval jako stále zmiňovanou problémovou pubertu.
cone (neregistrovaný) 07.12.2009, 13:22:01 xxx.xxx.67.3
Ještě bych se rád zeptal zkušenějších na jejich vysvětlení na jev na přiložených fotografiích. Orina má senegalce s černou kůží kolem oka /okruží/ a na mé fotce je jedinec se světle šedým okružím kolem očí.Dle mého to NEMÁ nic společného s poddruhy ani s umístěním papouška. V rámci poddruhů se vyskytují jedinci jak se světlou, tak i s černou kůží na okruží. A umístění ve sklepě /světlá kůže / nebo ve venkovních výletech - černé okruží - tak to je vyložený nesmysl. cone
Orina (neregistrovaný) 07.12.2009, 16:44:55 xxx.xxx.87.139
Senegalci na fotce je 7 let a žije v zimě v létě v prosvětlené voliéře. Přikládám ještě jednu fotku.
Obrázek
Orina (neregistrovaný) 07.12.2009, 16:56:36 xxx.xxx.87.139
Tak jsem šla zkontrolovat barvu kůže a všichni ji maji tmavou. Nemůže to být krmením od vylíhnutí?
anonymní (neregistrovaný) 07.12.2009, 18:06:35 xxx.xxx.134.96
pane šiška to s tým zbarvením okružia okolo oka v súvislosti s umiestnením nie je vôbec nezmysel ale 100% pravda. akurát sa to nevyskytuje u každého jedinca. mám 12 párov poicephalov a z toho u dvoch samíc, jednej červenobruchej a druhej senegálskej sa počas zimy keď sú vtáci zavretí vo vnútornej ubikácii okružie oka zbarví na bielo resp. vybledne, po tom oko ich začnem na jaro púšťať aj do vonkajších voliér do 3 týždňom majú obidve krásne čierne okružie. a ešte jedna skúsenosť. bol som u známeho chovateľa chová afriku v bedňových klietkach v sklepe cca 20 párov asi 80% má okružie biele, poradil som mu aby ich cez leto dal von. tých ktorých dal von do mesiaca mali všetci okružie krásne čierne. inak píše o tom aj odborná literatúra a na stránkach poicephalus.nl je tento jav tiež popísaný. takže podľa mňa je to 100% pravda a nie nesmysel.
c (neregistrovaný) 07.12.2009, 19:47:11 xxx.xxx.67.3
Stále to pokládám za nesmysl / ve vší úctě /. Viděl jsem nějakou stovku senegalců po importu, předpokládám, že byli drženi ve stejných podmínkách a ze stejné lokality a přece se okruží svým zabarrvením lišilo.Rád bych to v odborné literatuře vyhledal, jen bych nechtěl číst po generace opisované výplody, které vznikly asi špatným překladem. Automatický překládač - translater - je ale hrůza. Měl jsem celkem deset jedinců z dovozu 2003 od fy Baveko a také se okružím lišily. V minulých letech jsem senegalce dával od května do září do venkovních voliér, hnízdit jsem je nechával v prostornějších voliérkách v suterenu s oknem. Odstím okruží stále stejný. Takžetudíž je má víra ve vaše tvrzení nulová.
zbynek
zbynek (920 příspěvků) autor webu
07.12.2009, 22:28:12 xxx.xxx.142.1
Dobrý večer,
také přidám vlastní zkušenost, ikdyž jsme tímto mimo původně položenou otázku. Kůži kolem očí mají moji senegalci tmavou ať jsou přes léto venku nebo přes zomu ve sklepě. Shodou náhod jsme dneska fotografovali některé moje papoušky, takže tady je nejčerstvější foto.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 07.12.2009, 23:33:58 xxx.xxx.87.139
Jak se krásně zlobí :-)

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.