Aktuálně: 4 913 inzerátů174 445 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Topný kámen,deska,panel

Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 13.12.2009, 15:26:06 xxx.xxx.226.3
Ahoj, tak mi ve venkovní volieře začala zamrzat voda. Uvažuji o koupi topného kamene nebo desky.Mate s tím někdo zkušenosti? Pokud ano, mrkněte na www.topnekameny.cz a poraďte, co je nejlepší:-)).Taky jsem koukala na topnou rohož:dát na písek na to položit dlaždičky (po rekonstrukci jich máme dost) a neměla by zamrzat ani voda, tak by tam mohli posedávat aj ptáci. Co myslíte, poraďte prosím co nejdříve, ať to mohu koupit a nainstalovat.Jinak samozřejmě sháním informace i jinde..kde se dá:-))
kasssy (neregistrovaný) 13.12.2009, 16:37:51 xxx.xxx.52.72
Ahoj,nemám vlastní zkušenost,ale j jednom čísle časopisu Papoušci byl článek,kde pisatel polisoval topný kamen. Co si tak pamatuji,tak si ho nechal udělat na zakázku(ani nevyšel draze) aby měl rovnou plochu-kvůli stabilitě a hlavně kvůli přenosu tepla. příkon měl 6W. a voda prý nezamrzala. Víc si bohužel nepamatuji:-)jo,ještě psal,že provoz vyšel zhruba na 30kč na tu zimu.
Jinak já jim vodu denně měním,ale ikdyž zmrzne,tak ptáci si ji zobákem roztají a tak se napijí. V ledu jsou vidět jamky. A ne zanedbatelný,třeba i velikosti třešně.
kajik (neregistrovaný) 13.12.2009, 17:26:04 xxx.xxx.16.80
http://www.terarus.com/desky.php tady je maji taky. Maji tam i desky, ale jsou zbytecne velke. Topny kamen tam vyjde od 290 kc vyse
papy
papy (447 příspěvků) 13.12.2009, 17:49:04 xxx.xxx.14.22
Dobrý den nechal jsem si tyto kameny zhotovyt u firmy terarus,na doporučení pana Berounského (moc mu děkuji za radu).Kameny jsou ploché z obou stran,aby na ně šla dobře umístit miska,nechal jsem si udělat průměr 13 cm aby e na něj mohla dát nerezová miska,je u toho asi 2metry dlouhý kabel.Jeden kámen stál 200 a poštovné 140,ale hřeje to pěkně a má to malou spotřebu,je to super!!

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.