Aktuálně: 4 930 inzerátů174 572 diskuzních příspěvků17 755 uživatelů

Rosela rubino

Helena (neregistrovaný) 14.12.2009, 17:39:16 xxx.xxx.67.42
Dobrý den, v neděli jsme na burze v Přerově koupili dětem 2 samičky rosely rubino a 1 samečka lutino - dle prodávajících do venkovní voliéry. Máme venkovní voliéru s průletem do vnitřních prostor a průlet máme přes zimu uzavřený. Dnes ráno, když jsem je byla krmit byli všichni v pořádku, ale odpoledne jedna samička uhynula. Může to být změnou prostředí? Mám zbylé rosely nějak odchytnout a dát domů? - to mi ale připadne dost šokové řešení....Pokud byly z venku, tak domácí klec asi není pro ně to nejvhodnější řešení. Myslím, že jsem nic nezanedbala - mají tam snad vše, na co si papoušek vzpomene. Nerada bych přišla i o zbylé roselky. Děkuji předem za nějakou radu. Helena
Helena (neregistrovaný) 14.12.2009, 21:23:29 xxx.xxx.67.42
Děkuji za názor. Všude mi říkali, že nemůžou být 2 samci, ale 2 samičky a jeden sameček, že jsou OK. ... to mě nenapadlo ....chodím kontrolovat a uvidím....asi víc dělat nemůžu....
anonymní (neregistrovaný) 14.12.2009, 22:23:11 xxx.xxx.221.210
Osobně si myslím, že nevadí poměr samců a samic v zimním období/pokud tam nemáte budku/. Já osobně si myslím, že byla samice začervená
anonymní (neregistrovaný) 15.12.2009, 08:10:31 xxx.xxx.55.164
Díky, ne, budky nemáme. Co mi můžete prosím doporučit na odčervení? Vzhledem k tomu, že jsou ve větší voliéře, je nějaký lék, který se může dávat do krmení? A jak často bych jim toto měla dávat? Musím ještě podotknout, že máme sice venkovní voliéru, ale s výsuvným dnem, které se celé vydělá a vyčistí, s hlínou do kontaktu vůbec nepřijdou. Nechala jsem si je tam udělat kvůli snadnějšímu čištění - obrovská zásuvka umyvatelná, vyložená novinami, popřípadě voskovým papírem. Ale jak to bylo u chovatelů, od kterých je mám, to nevím... Helena

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.