Aktuálně: 4 983 inzerátů174 040 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

zpěvaci

tomiii
tomiii (12 příspěvků) 14.12.2009, 18:52:18 xxx.xxx.62.202
dobry den chtel bych se zeptat jestli muzu mit korele a zpevaku v jedne kleci kdyz chci aby me nasedli .jestli se nahodou nebudou napadat a nebudou rusit pri sedeni děkuji za rady
Luboš Jedlinský (neregistrovaný) 14.12.2009, 18:56:45 xxx.xxx.151.22
toto tema zpěváci vs jiný druh se tady rozebírá několikrát do měsíce, stačí prohledat foru a odpovědí zde naleznete víc než dost, také tato vaše otázka je jedna ze základních, píše se o tom v každé knize, v mnoza článcích odborných časopisů a internet toho je také plný
anonymní (neregistrovaný) 14.12.2009, 20:18:34 xxx.xxx.16.80
ne, nemuzou byt spolu. Zpevaci jsou agresivni.
anonymní (neregistrovaný) 14.12.2009, 21:19:39 xxx.xxx.62.202
jo to vim ze maji mit aspon tri metri
anonymní (neregistrovaný) 14.12.2009, 21:29:10 xxx.xxx.26.224
Když to víte tak proč se ptáte jestli je chovat v kleci??

Tohle jsou pro mě dost šílené otázky, to se na mě nezlobte. pokud chováte ptáky protože vás to baví a nemáte v plánu z toho vytřískat prachy tak o daném druhu přece něco zjistím. Pak až teprve uvážím jestli můžu splnit podmínky jako je strava, prostor ... přečtu si taky jejich povahu, u zpěváku se o velké agresivitě píše snad všude v prvním odstavci ... některé otázky doslova vyráží dech ...

anonymní (neregistrovaný) 15.12.2009, 07:22:28 xxx.xxx.112.110
dobry den agresivni mozna jsou v toku ale reknu vam ted pres zimu je mam s parem andulek a parek korel a samec andulaka ho nenecha samce zpevaka sedet furt ho hodi takze kdo je agrasivni i kdyz neni v toku?
zpevaci si nevsimnou nikoho ale samec andulky ja jako posedly je hodit.
Luboš Jedlinský (neregistrovaný) 15.12.2009, 08:38:09 xxx.xxx.151.22
o andulkách je známo že to jsou provokateři, že zabijejí jiným mláďata, nenechají často sedět a hnízdit jiné páry, ano zpěváci jsou mimohnízdní dobu klidní dají se zimovat s jinými když není budka, tady ale byla otázka zdali se snesou v době hnízdění ne mimo ni
anonymní (neregistrovaný) 15.12.2009, 09:49:26 xxx.xxx.26.224
Zpěváky jsem vždy zimovala s ostatníma ptákama (andulkama, kk, korelama) tak, že jsem zpěváky dala k ostatním, tak vše probéhalo bez problémů ... letos jsem udělala chybu ... odstavené mladé (samce a samici) od zpěváků jsem dala do společné voliéry s korelama a andulkama které mi hnízdily, vše bylo bezrpoblémů do doby než mi skončila hnízdní sezona a já tady k tomuto společenství přidala rodiče těchto mladých, a světe div se, nebyl agresívní samec, ale mladá samička mi napadla hned po vypuštění starší samici, ale takovým způsobem že než jsem jí odchytla tak sem myslela že o ní příjdu. Prostě ta mladá si hájila to svoje. Ostatních si nevšímá a agresívní k nikomu není.
Zpěváci jsou velmi teritoriální ptáci a je třeba to respektovat ... takže nejen samci v toku :)
anonymní (neregistrovaný) 01.01.2010, 15:45:31 xxx.xxx.143.47
jo muzou taky mi tak odchovavaji

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.