Aktuálně: 4 984 inzerátů174 041 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Chov a odchov

Ludva
Ludva (72 příspěvků) 15.12.2009, 19:16:06 xxx.xxx.42.37
Dobrý den máte někdo nějakou www stránku kde máte popsanej chov a odchov papouška žako kongo a nějaké fotografie chovatelského zařízení? A ještě by mě zajímalo jestli mohou být dva páry žaku u sebe ve velké voliéře
cone
cone (1412 příspěvků) 15.12.2009, 20:04:06 xxx.xxx.67.3
Určitě se budou přes pletivo napadat. Žakové u mě nesnesli vedle ve voliéře senegalce - s těmi se napadali i přes drátěné sklo, konžské papoušky také nemusí. Momentálně mám žaky ve vnitřní voliéře 4 x 2 x 2,4m, vedle jsou mladí pap. konžší v metr široké voléře, přepážka je z dvojitého pletiva a i tak dochází k šarvátkám. Ale samice již sedí v boudě na vejcích, tak jsem zvědav jak to dopadne.
Obecně se tvrdí že se jednotlivé páry žaků stimulují k hnízdění pokud se nevidí a jen se slyší.
cone (neregistrovaný) 15.12.2009, 21:28:54 xxx.xxx.67.3
Asi tři roky jsem skládal nějaký pár, který by více harmonoval, použil jsem 3.2 a nyní se zdá, že to vychází. Pokud by z toho něco bylo, tak v druhé půli ledna, je to u mne první snůška žaků. Pár mám složen asi z desetiletého samce z odchytu /dovoz 1999/ a samice je odchov pod rodiči 2003.
cone (neregistrovaný) 15.12.2009, 22:41:25 xxx.xxx.67.3
Myslím, že levnější nebudou. Jen se říká, že již mají zakodován hnízdní cyklus, ale trochu o tom pochybuji. Jsou více stresoví, náladovější a více konzervatívní. Takže osobně bych o větší výhodě při použití v chovu nemluvil.
Co se týče cen, tak žakové si drží prioritu v tom, že mláďata jsou spíše dražší než starší ptáci použitelní do chovu. Já jsem vybíral ze dvou samců z dovozu, dovozové samice, samice odchované pod rodičí a dokrmeného mluvicího samce. Když už jsem neměl finance na další rošíření skupiny, narazil jsem na luxusní jedince odchované pod rodiči ve věku dva až pět let / od pěti párů /. koupil jsem jen pětiletou samici, která mi nyní snáší.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.