Aktuálně: 4 933 inzerátů174 247 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Veselé vánoce

Ladan
Ladan (123 příspěvků) 17.12.2009, 22:56:27 xxx.xxx.209.183
Také přeji všem šťastné a veselé. A hlavně klidné Vánoce, žádný druh stresu se nevyplatí. A také přeji úspěšné odchovy v novém roce.
Nedá mi to a napíšu o jednom, podle mě, nešvaru, který se s Vánoci v chovatelství vyskytuje. Také jste si všimli inzerátů a jejich Vánočního zaměření? Ara-výborný vánoční dárek, Kakadu-nejkrásnější vánoční dárek, Krajta královská-vánoční sleva (jak vubec někdo může na svoje odchovy použít to slovo), Novofoundlandský pes-super vánoční sleva,..to samé u hlodavců a savců...odběr 24.12, překvapení pod stromeček..atd,atd.. Já teda nevim, ale když to čtu, tak uplně trnu (jak říká moje babička) při představě, co se bude dít po Vánocích. Naprosto miluju všechna zvířata a celá moje rodina má menší nebo větší zkušenosti s terarijními zvířaty, papoušky, psy..a přesto je Vánoční dárek z této oblasti pro mne tím absolutně nejhorším dárkem (a děsím se, že by někoho napadlo mi nějaké zvíře koupit k Vánocům jako překvapení). I pokud je to dárek pro někoho, kdo se teto problematice věnuje, měl by se na výběru dárku podílet sám(pokud už to tedy má být dárek). A rozhodně by to neměl být impulzivní dárek. Psů jsou pak plné útulky a co se děje s papoušky raději nechci vědět...přijde mi to docela líto..
anonymní (neregistrovaný) 17.12.2009, 23:27:10 xxx.xxx.116.83
Ara výborný dárek - pokud někdo takový dárek chce koupit, koupí ho i bez inzerátu. Aru by inzeroval tak jako tak, jen by tam nepsal výborný dárek. Takže se na koupi vlastně nic nemění. A stejně věřím tomu, že si kupující kupuje papouška spíš pro sebe a pro rodinu to kamufluje, že to bude dárek pro tatínka. Impulzivních koupí bývá mezi rokem víc než na vánoce. O vánocích se to jen víc vidí.
patreees (neregistrovaný) 18.12.2009, 15:03:30 xxx.xxx.244.86
Nejde ani tak o to slovo "dárek" jak o to, že to někteří rodiče kupuji svým dětem pod stromeček, děti sou pak sice štastné, ale nic o zvířátku neví, v připadě papoušku se bojí, že je klovne a tak raději papouška ani nepouštěji a papoušek pak cely svůj život přežíva v malé klícce. To byl ten lepší příběch, horší je když se zvířatko nelíbí, to pak mazlíček putuje od jednoho zverimexu k druhému a častokrát to dopadne tak, že nakonec zemře...
Podle mě to prostě není moc dobrý dárek pod stromeček či narozenini...
anonymní (neregistrovaný) 18.12.2009, 21:58:06 xxx.xxx.82.124
ale Pokud je to dárek pro celou rodinu popřípade konkétnímu člověku a ten dotyčný popř. rodina se s zvířetem k Vánocům seznámila, chceho a vědí jak se o něj starat pak nestojí nic v jejich plánech.Je dobré chovale,kterého chceme obdarovat papouškem k Vánocům upozornit jej,aby si ho nejradši vybral sám.(zkušený chovatel si nevezme nějaké zbídačené zvíře a bude se o něj starat.)To je můj osobní názor Marek
Orina (neregistrovaný) 18.12.2009, 22:35:35 xxx.xxx.126.160
Mezi rokem kupuje spousta lidí papoušky a ani se vám nesvěří jestli to bude dávat jako dárek. Takže to ani nevíte. Co se týká informací o chovu, tak záleží na každém chovateli jak papouška do nového domova vybaví. Jestli přidá zrní na první dny, nějakou knížku o držení papouška atd. A jestli někdo napíše, že by to bylo k andulce za ty peníze moc, tak promiňte, ale pro mě je i andulka papoušek, který stojí za informaci pro nové majitele.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.