Aktuálně: 4 829 inzerátů175 283 diskuzních příspěvků17 762 uživatelů

alexandr malý

mrak
mrak (2 příspěvků) 26.08.2007, 16:26:32 xxx.xxx.140.232
Koupil jsem alexandra ve velmi špatném stavu,bylo mi ho líto.Nemá ocasní pera a na levém křídle mu též chybí pár per.Nelítá,pouze chodí a hrozně se bojí,je mu asi rok.Můžu mu pomoci?Prosím o radu.Chtěl bych si ho nechat.Děkuji.
anonymní (neregistrovaný) 26.08.2007, 17:28:30 xxx.xxx.48.224
NEJLEPŠÍ PORADIT SE Z VETELINÁŘEM NA PTACTVO MŮŽEŠ KONZULTOVAT I TELEFONICKY kontakt NA NĚ MAJDEŠ NA www. milanbartl.cz
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 26.08.2007, 18:39:29 xxx.xxx.183.35
Mě by zajímalo, jak v tomto případě může poradit veterinář. Když se u ptáků vyskytne kdejaká blbost nebudu s tím neustále otravovat veterináře.

Pro tazatele: To že nemá alexandr ocasní pera je pravděpodobně zapříčiněno tím, že byl umístěn v malé kleci, kde neměl dostatek prostoru k pohybu a proto šplhal po kleci a díky tomu mu ocasní pery vypadli. Máte voliéru? Pokud ano, tak ho umístěte do voliéry. Pokud ho máte v bytě, tak mu hlavně poskytněte dostatek klidu. Zbytečně ho nestresujte a možná by bylo vhodnější polovičku klece zastínit, aby měl papoušek dostatek klidu. Nejdříve se musí zklidnit a pak začněte uvažovat o tom jak docílit toho, aby mu dorostla nová pera a aby získal sílu k tomu, aby znovu začal létat.
dr.pavel
dr.pavel (34 příspěvků) 27.08.2007, 00:01:48 xxx.xxx.219.223
Dobrý den.Rád bych přispěl do fora.V každém případě bych souhlasil s Hicksem.Měl jsem podobný problém,ale s Alexem velkým.Přendali jsme ho z voliery do klece a do týdne zřejmě s pocitu stísněnosti si uštípnul ocasní pera a letky na levém křídle.Když bude mít dostatek prostoru, klidu a vlídného zacházení peří mu doroste a bude opět pěkný papoušek,jako náš Alex.I když dnes jsem se vrátil z dovolené a je trochu uražený a nechce s námi komunikovat,ale myslím,že zítra bude vše vpořádku.Mnoho chvatelských úspěchů.P.D.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.