Aktuálně: 4 806 inzerátů176 250 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

inzerce

jarda (neregistrovaný) 18.12.2009, 21:45:44 xxx.xxx.3.4
Dobrý večer, jsem chovatelem papoušku.Zakládam toto téma ,protože mně zajímá stěžování chovatelu že nemužou prodat odchovy. Většina chovatelu se zajímá jen o výkup. Je však divné že prodávají do výkupu andulky za 50, korely za 150, rozely za 300 kč.Proč je za tyto ceny neprodávají na inzerát lidem a ostatním chovatelum. V inzerci jsou ceny uplně jinde.Jednou jsem oslovil chovatele který nesl korely do výkupu že je od něj za cenu výkupu koupím a samodřejmně mi je neprodal ale výkupčímu ano. To je smutné takové chování některých chovatelu. Všem přeji mnoho chovatelských uspěchu Jarda.
anonymní (neregistrovaný) 18.12.2009, 21:47:37 xxx.xxx.82.124
Souhlasím s Vami,ALE NEHÁZEJME VŠECHNY DO JEDNOHO PYTLE!To je můj názor...Marek
jarda (neregistrovaný) 18.12.2009, 22:03:24 xxx.xxx.3.4
Omlouvam se, nemyslel jsem všechny chovatele.Jsou mezy námy i slušní chovatelé,kteří by do výkupu nikdy nic neprodaly.Ještě jednou se jim omlouvam Jarda.
kajik (neregistrovaný) 18.12.2009, 22:09:28 xxx.xxx.16.80
takhle jsem pred mesicem koupil andulky v Koline. Pani je nesla do vykupu za 50 kc. Tak jsem ji poprosil, jestli by mi nejake neprodala. Pani byla moc rada, ze je tam nemusi davat. Za ochotu jsem ji dal 60 kc za kus. Rekl bych, ze jsme si prisli na sve oba. Ja koupil krasne papousky za dobrou cenu a pani lepe prodala, nez cekala a jeste nemusela davat do vykupu.

to Jarda : asi jste narazil na nejakeho brucouna, ale musim s vama souhlasit, ze nechapu jeho reakci. Prece kdyz vim cenu vykupu, tak je muzu dat trebas o 10 kc draz a prodali by se bez problemu.
anonymní (neregistrovaný) 18.12.2009, 23:24:11 xxx.xxx.26.224
Slušný chovatel do výkupu neprodá ? :)
Luboš Jedlinský (neregistrovaný) 18.12.2009, 23:25:53 xxx.xxx.151.241
je pravda že ve výkupu jsou často hezčí papoušci než co chovatelé prodávají uvnitř burzy, je to velice smutné
jarda (neregistrovaný) 19.12.2009, 20:51:27 xxx.xxx.3.4
Musím vám dát za pravdu,dnes jsem byl na burze a opravdu ptaci co měl výkupčí v klecích jste na stole hledal lupou.Docela mě překvapuje velké procento chovatelu, kteří nabízejí své svěřence oškubané,s polámaným peřím nebo třeba i bez ocasu.Vždyt přece první kupují vaše oči, takže na prvním dojmu záleží nejvíce.
anonymní (neregistrovaný) 20.12.2009, 06:33:53 xxx.xxx.230.164
Jsou i tací chovatelé,kteří své pěkné odchovy daji do výkupu,jen proto aby se druzí nemohli radovat,že koupili pěkné a levné ptáky.Petr
anonymní (neregistrovaný) 20.12.2009, 10:44:28 xxx.xxx.175.250
Buďte rádi za ten výkup. Představte si,že by výkup nebyl a každý by prodával na stole. Ale představte si to jako prodávající ne jako kupující.
Luboš Jedlinský (neregistrovaný) 20.12.2009, 11:23:37 xxx.xxx.151.22
nemůžu říct že bych byl za výkup rád, neprodávám tam ale když jdu okolo a pánovi nabídnou za andulku 50kč on jí tam za tak bídnou cenu nedá jsou ještě uražení a rozčilují se - myslím teď výkupáci, kdyby nebyl výkup možná by to mělo něco do sebe, možná by se odchovávali kvalitní kusy a né stovky mrzáčků, nebyl by tolik trh přesycený a odchovi kvalitnější, žádné pijavice co znechucují burzy, když sotva při otevření vlezou do auta jako mor a ptají se co je na prodej.
cone (neregistrovaný) 20.12.2009, 11:32:29 xxx.xxx.67.3
Asi by se míň odchovaválo běžnějších druhů, snad by zlepšila průměrna kvalita lehce odchovatelných druhů, snad by odchovavali tyto druhy jen chovatelé bez ambicí na rychlé" zbohatnutí" z odchovaného množství.
Donedávna se nedala vstřebat ani myšlenka o zastavení dovozů ptactva - a kupodivu jde to i bez dovozů, jen si chovatelé / nejen papoušků / trochu více váží toho co mají doma. Pokud k tomu připočteme i zvýšenou péči o své chovance, tak je zastavení dovozu i trochu pozitívní počin. Tak se nabízí i myšlenka, zda by to bez výkupců po nějakém čase nebylo lepší - alespoň pro ty ptáky. cone

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.