Aktuálně: 4 564 inzerátů178 370 diskuzních příspěvků17 809 uživatelů

Povaha - žako

Aneta (neregistrovaný) 27.12.2009, 12:24:47 xxx.xxx.153.72
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat - mám samce žaka, asi 6měsíců, je zvyklý na lidi, jde na ruku, sedne si na rameno, nechá se i pusinkovat a nevadí mu to. Ale málokdy přijde sám, spíš jen vyletí z klece na garnýž a ničí, krade a klove.
Je možný, že tento žako je spíš vhodný na chov než jako mazlíček.
Nebo jsem něco pokazila v jeho výchově? Mám ho již od jeho 3měsíců.
Někdy to vypadá jako by zlobil mě na zlost.

Moc prosím, poraďte
anonymní (neregistrovaný) 27.12.2009, 12:48:53 xxx.xxx.16.33
no, proste se uz rozkoukal.

***Někdy to vypadá jako by zlobil mě na zlost. ***
nevypada. to tak proste je.
Anety (neregistrovaný) 27.12.2009, 12:55:36 xxx.xxx.153.72
Ale zase když tady čtu, jak jsou žakové mazlivý a tento se nechá maximálně podrbat na krčku a často se i ožene zobákem, tak mi to přijde trošku líto.
Ráda bych se mu věnovala, ale vypadá to, že on sám nechce a navíc asi nevím jak. Okamžitě mě totiž začne kousat a klovat.
anonymní (neregistrovaný) 27.12.2009, 12:57:29 xxx.xxx.16.33
ps.
to neznamena,ze by te chtel nastvat, ale vi, ze kdyz dela neco zakazaneho, nasleduje pak akce.
zakove jsou velmi akcni a zvidavi papousci a furt potrebuji neco delat. zvlaste mladosi, kteri se obcas nemuzou vejit do kuze.

nasi se vzdy jeste napred vyznamne podivaji, jestli opravdu vidim :-)
vcera to chlapec ovsem prokaucoval, plizil se ke svemu oblibenemu kabelu velmi nenapadne, ale komentoval to slovy "nech toho, nech toho", takze byl odhalen drive, nez stihl zpusobit skodu
anonymní (neregistrovaný) 27.12.2009, 12:59:18 xxx.xxx.16.33
***Ráda bych se mu věnovala, ale vypadá to, že on sám nechce a navíc asi nevím jak. Okamžitě mě totiž začne kousat a klovat.***
nejsi jeho oblibena osoba. s tim malo nadelas.
Aneta (neregistrovaný) 27.12.2009, 13:04:35 xxx.xxx.153.72
To máme asi dost špatný, vzhledem k tomu, že nikoho jiného nemá.
Teď jsme spolu u rodičů už nějáký týden a nevypadá to, že by měl oblíbeného někoho jiného. Nejvíc zatím tíhne ke mě.
Pokud mě nemá rád, co dále.. Můžu dělat něco aby si mě dále zamiloval, nebo ne?
anonymní (neregistrovaný) 29.12.2009, 20:26:34 xxx.xxx.118.186
papoušek asi prochází pubertou,ten můj je také zlatíčko a někdy nemá náladu a klove.myslím si že se to samo po čase upraví,on dospěje a nebude z něj tzv.pubertak.hlavně mějte strpení a snažte se jeho chování tolerovat a chápat
anonymní (neregistrovaný) 31.01.2010, 16:45:22 xxx.xxx.180.120
http:/lerl.info/clickertraining/kousani.php
Luboš Jedlinský (neregistrovaný) 01.02.2010, 17:41:11 xxx.xxx.151.22
to chování je častým jevem, já když si před lety pořizoval žaka chovatelé je vychvalovali jací to jsou úžasní papoušci, mírumilovní a mazlivý, bohužel už nikdo neřekl že i při veškeré vlídné péči se z něho může vyklubat nepříjemný jedinec, ten náš se nechá drbat a zničeho nic vás surově cvakve bez výstrahy, mazlivý je také bohužel jen někdy a i to většinou končí tak že kousne bez jakého koli důbodu, máme samičku tak že toto chování jde, kamarád má samce a ten v jarních měsících doslova srší nevyspytatelnou agresivitou, byl jsem ze našeho žaka špatný proto jsem pátral kde jsem udělal chybu a najednou jsem zjišťoval že velká část lidí co má doma žaka jako mazlíčka mají podobný problém, to chování se shodovalo s chováním našeho papouška, takto se začal chovat po dosažení dospělého věku, vy jste určitě také nic nezanedbala prostě žaci se někteří asi tak chovají
Orina (neregistrovaný) 01.02.2010, 17:57:53 xxx.xxx.89.210
Tady se nějaký pán ptal na amazoňana. Já jsem mu odpovídala, že by se měl někdo vyjádřit k držení žaka. Já jsem si amazoňana vybírala z toho důvodu, že ten tyhle zákeřnosti nedělá. Co se týká žaků tak jsem o tomto chování, jak popisuje Luboš, slyšela od více majitelů. Proto dost žasnu, že spousta lidí touží po žakovi, asi něvědí co je čeká.
Luboš Jedlinský (neregistrovaný) 01.02.2010, 18:13:32 xxx.xxx.151.22
já to také nevěděl a teď lituju, ano orino amazoňan je povahově lepší v rodině jednoho máme, a i na vsi je tu držen jako mazlíček
cone (neregistrovaný) 01.02.2010, 18:43:50 xxx.xxx.208.5
Žako je asi mezi veřejností pasován za TOP mazlíčka, Jistě takoví jedinci existují, ale co do role mazlíčka jsou srovnatelní s žaky některé /opravdu pouze některé / druhy amazoňanů,údajně surinamci je i v lecčems předčí. Osobně mám žaky / na chov / a jsem vcelku spokojen, jen je třeba zkousnout jejich konzervativnost.
Orina (neregistrovaný) 01.02.2010, 22:10:13 xxx.xxx.89.210
Možná jsem tady fotku už uveřejňovala, ale pokud chce někdo amazoňana mazlíčka, je surinamec super.
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.