Aktuálně: 4 724 inzerátů176 698 diskuzních příspěvků17 783 uživatelů

senegalec a dospívání

Petra (neregistrovaný) 30.12.2009, 17:39:58 xxx.xxx.160.11
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda nemá někdo zkušenost s papouškem senegalským. Nikde jsem se nedočetla, kdy pohlavně dospívají. Tomu mému budou v březnu dva roky a teď z ničeho nic začal hrabat na dnu klece, kde má dřevěnou podestýlku, z okrajů do prostřed, kde kupí tuto podestýlku a sám si sedá na čistí místo. Myslela jsem si, že se jedná o samce ale teď začínám pochybovat, jestli to není samička a nemá snahu hnízdit. Pohlaví si nechám zjistit až na jaře. Předem děkuji za raduod zkušenějších :-)
Orina (neregistrovaný) 30.12.2009, 20:30:54 xxx.xxx.90.237
Je to u senegalců náramná zábava. Dokáží takhle přehrabat celou klec a dělají to mladí nebo staří. Senegalci nehnízdí na zemi, ale v budce, takže si na zemi hnízdo určitě nedělá. Až bude mít parťáka bude hrabat taky.Pokud dáte noviny, dokáže se zahrabat pod noviny a zůstane tam. Někdy přistoupí na hru balení do novin a válí se po zemi jako kočka a pořád doráží aby byl balenej a to je desetiletý samec, který má svojí samičku. Záleží jakým způsobem si s ním budete hrát, aby se nenudil.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.