Aktuálně: 4 728 inzerátů176 708 diskuzních příspěvků17 783 uživatelů

Pruměr kmenových budek

anonymní (neregistrovaný) 04.01.2010, 16:08:46 xxx.xxx.3.4
Rozhodl jsem se, že na novou sezonu udělám všem papouškum kmenové budky.Prosím chovatele o napsání vnitřního pruměru a výšky budky pro tyto druhy. p.Nádherný, p.Horský, Rozely pestré, kakariky,p.Zpěvaví, Korely, Andulky, Bernardy. Všem předem moc děkuji za odpověd,nikde jsem to nenašel Jarda.
Orina (neregistrovaný) 04.01.2010, 16:47:10 xxx.xxx.100.206
Já jsem jen zvědavá jestli tam budou andulky, korely, zpěvaví, hnízdit. Hlavně andulky mají raději ležatou budku a komínová budka jako je u kmenových budek jim asi vyhovovat nebude. Ale uvidíte sám. Hlavně aby neskákaly z vletového otvoru přímo na hnízdo.
Marty (neregistrovaný) 05.01.2010, 10:16:01 xxx.xxx.249.60
Udělejte budky o vnitřní průměru 20-30 cm. Pro zpěváky dejte 20 a pro ty největší 30, ale když dát všem 25, tak by se taky nemělo nic stát. Ono totiž nejde jen o velikost budky, ale o ochotu páru zahnízdit. Co se týče andulek, tak ty nechovám, ale většina chovatelů jim předkládá ležaté budky, jak už bylo psáno výše. Zkuste si koupit knížku, je tam toho dost napsáno a také i rozměry budek, které se u různých chovatelů osvědčily. Třeba taková knížka od M. Vašíčka, australští papoušci, není na škodu. A také se dočtete, že žádný "Bernard" neexistuje.
Luboš Jedlinský (neregistrovaný) 05.01.2010, 11:02:02 xxx.xxx.151.22
andulky jsou ptačí myši hnízdí všude, mám jen stojaté budky, když andulky budku nemají, že je nestihnu včas dát tak začnou hnízdit třeba i v rohu na zemi, jde o to když tenpár papouška chce hnízdit zahnízdí v čemkoli, když do toho chuť emá tak ho nepřemluvíte žádnou budkou
anonymní (neregistrovaný) 05.01.2010, 12:18:20 xxx.xxx.26.224
Pro ptáky velikostně jak zvěváci postačí průměr těch 20, ochotně mi v tom hnízdí. To samé kk. Korely u mě mají každý rok na výběr budky kmenové a zbouchané z prken, nikdy si ale kmenovou nevybraly. Zkušenosti z kmenovýma budkama u andulek nemám, ale bezproblémů by v tom měly zahnízdit , udělala bych taky třeba větší - průmer 20 a znízdní důlek situovala na opačnou stranu než vletový otvor hodně ke stěně.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.