Aktuálně: 4 772 inzerátů176 281 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

snášenlivost aymar

loonn
loonn (18 příspěvků) 04.01.2010, 17:21:12 xxx.xxx.94.108
Ahoj , má někdo prosím zkušenost chovu aymar s drobotí ? jedná se jen o zimu, je to pár ,jsou naprosto klidní a hodní a potreboval bych k nim dát po páru- hol.diamantové,pásovnky,rákosníky a am.pruhovaný. Byli by v kleci zhruba 100/50/50 cm. A ještě do jakého věku jsou aymary schopné hnízdit. Diky Leon
biker70
biker70 (235 příspěvků) 05.01.2010, 17:48:50 xxx.xxx.48.30
Možná bych to zkusil,ale dávej ze začátku pozor. Hnízdit společně radši ve větší-tahle je malá ! Já je nechávám nejdřív v roce-dej jim čas..
loonn
loonn (18 příspěvků) 06.01.2010, 20:39:24 xxx.xxx.94.108
ahoj,hnízdit vůbec,jen do jara na dva tři měsíce,mám ptáky rozházený po domě v několika klecích a potrebuju je trochu pospojovat. a aymary naopak si myslím že pár co jsem loni koupil jestli už není na hnízdění starý,paní mi tvrdila že je okroužkovala starýma kroužkama,že jiný nemněla.no uvidím.myslel jsem jestli někdo napíše-všeobecně se dožívají-xxx a jsou schopni hnízdit do věku-xxx.ale dík ti za odpověd,koukám že aymary chováme u nás jen my dva. chovu zdar-biker70
anonymní (neregistrovaný) 06.01.2010, 21:02:59 xxx.xxx.26.224
Tohle těžko radit, pětiletej samec nemusí mít oplozené snůšky, ale taky může odchovávat bezproblémů třeba 12ti letej pták.
A jaký rok mají na kroužkách?
Tak mě připadá že se dotyčná chtěla ptáků zbavit, nikdo neprodá jen tak bezproblémový chovný pár a ještě nebude tvrdit že mají mít správně mladší kroužky ...
loonn
loonn (18 příspěvků) 06.01.2010, 21:47:45 xxx.xxx.94.108
no nevím to ted přesně,nerad bych si vymýšlel,ale loni jsem je kupoval, kroužky byli asi tri roky zpátky,paní byla z moravy a rušila tam chov,bydlela v Praze v podnájmu,tak nevím,mam je krátce,budu zkoušet jim vytvořit různé podněty k hnízdění.jsou to ale skvělí ptáci a určitě si ještě pořídím několik mladých ptáků a nechám je se spárovat.kdyby jste někdo mněl přebytky,napište mi na e-majl.chovu zdar
Orina (neregistrovaný) 06.01.2010, 22:18:49 xxx.xxx.71.64
Aymary nechovám, ale jen jsem mrkla co se o nich píše, a koukám s otevřenou pusou, že někdo trvdí, že kroužkuje starýma kroužkama. To je přece pěkná ptákovina. Jednak se aymary kroužkovat vůbec nemusí, nemají kroužek pro parádu a jednak když nemám příslušné kroužky tak nekroužkuju vůbec, protože pak je určení roku úplně fuk. A do třetice, taky se mi stalo, že mi kroužky došly a do dvou dnů jsem je od pana Šestáka dostala. Když tedy vidím, že se mi kroužků nebude dostávat a vím den kdy budu kroužkovat, tak si vždycky můžu nahonem nějaký kroužek doobědnat.
anonymní (neregistrovaný) 07.01.2010, 09:54:10 xxx.xxx.26.224
Leoši pravděpodobně vím o kterou paní se jedná a není to tak dávno co mi nabízela svůj údajně poslední pár a taky mi tvrdila něco podobného tak jsem si na koupi netroufla, nezdála se mi seriozní. Pravděpodobně máte ptáky tak staré jak se uvádí na kroužkách, ale to nemění nic na tom že pár může být klidně spolehlivý, protože paní opravdu chov ruší. U takovýchto druhů ptáků se staré kusy špatně prodávají, tak jen chtěla asi prodat.
anonymní (neregistrovaný) 07.01.2010, 09:55:15 xxx.xxx.26.224
Můžu se zaptat jaké mutace od ní máte?
biker70
biker70 (235 příspěvků) 07.01.2010, 17:54:34 xxx.xxx.48.30
Já mám 7 letou samici v pohodě hnízdí a vyvádí mladé. Loni na začátku léta mi padl její samec,tak jsem ji dal maldého (1 rok) a hned měli mladé. Takže ani věkový rozdíl nehraje roli. Stačí pokud se k sobě mají. Pokud ne,tak jsou schopni po sobě pěkně jít. Taky se mi stalo. Osobně kroužkuji veškeré odchovy i andulky.-jedině tak můžu mít přehled a případný kupující ví do čeho jde. Kdysi jsem míval i zebřičky a ty jsem taky kroužkoval A postaršovat ptáky je podle mne blbost. Radši koupím mladé a počkám si. Než koupit "chovný pár" a pak se divit. Momentálně mám na prodej 2 kobalty z podzimu.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.