Aktuálně: 4 601 inzerátů178 098 diskuzních příspěvků17 803 uživatelů

REGISTRACE PAPOUŠKŮ po 1.1.10

cone (neregistrovaný) 05.01.2010, 16:43:54 xxx.xxx.67.3
Můj známý vznesl dotaz ohledně povinné registrace po Novém roce / konkrétně pap. žaků / na místo nejpovolanější a dostalo se mu této odpovědi, kterou s jeho laskavým svolením uvedu: Vážený pane ........., ano, od 1.1.2010 se vstupem účinnosti zákona č. 346/2009 Sb. odpadla pro občany povinnost registrace většiny původně registrovaných exemplářů druhů z přílohy B nařízení Rady (ES) č. 338/97, a to včetně druhu papouška šedého (Psittacus erithacus). Další užitečné informace naleznete na našich webových stránkách www.mzp.cz/cites. S pozdravem RNDr. Ondřej Klouček, Ph.D. oddělení výkonného orgánu CITES Ministerstvo životního prostředí Odbor mezinárodní ochrany biodiverzity Vršovická 65, 100 10 Praha 10
anonymní (neregistrovaný) 05.01.2010, 17:07:27 xxx.xxx.92.194
pro cone:
mohu se zeptat odpadne-li tedy od nového roku povinnost registrace u žaků jde nějakym způsobem i nadále zjistit stáří prodávaného ptáka nemám na mysli kroužek,počítám,že se tedy asi začne objevovat dost ptáků kteří byli z odchytu nebo doma na černo..bez papírů,zajímá mě váš názor jestli je to dobře nebo špatně..a budeteli i nadále kroužkovat přeci jen žako není rosela děkuji za názory raduz07
anonymní (neregistrovaný) 05.01.2010, 17:26:50 xxx.xxx.212.78
Na uvedenou adresu jsem se nějakou tu chvilku díval, ale bohužel jsem seznam se změnami (který pták se musí a který nemusí registrovat) nenašel. Asi jsem špatně hledal, ale o to nejde. Spíš mě zaujalo to, že jsem u Amazona arausiaca našel český název Amazoňan dominikánský. V knize od Milana Vašíčka je nazvaný A. červenokrký a to stejné i v knize Amazoňané od R. Low. Který název je tedy ten "pravý"???
cone
cone (1412 příspěvků) 05.01.2010, 17:49:31 xxx.xxx.67.3
Martine úplně nejstarší pojmenování pro a. arausiaca byl amazoňan modrohlavý / Vašíček - 1980 /. Uvedený název "dominikánský" může souviset pouze s místem výskytu - ostrov Dominica / Malé Antily /, ale ještě jsem se s ním nesetkal. Správný název pro a. arausiaca je jistě a. červenokrký.
Žaky budu / pokud se mi odchov podaří kroužkovat kroužkem s označením roku a CZ + ....... Jestli je zrušení registrace dobré či nikoliv, to bude otázka do delší diskuse, osobně zrušení vítám. Osobní evidenci chovu si vedu, tak bych neměl mít problém. Jistě se zde objeví nějací žakové ze zemí východu, ale pokud budou OK, tak proč ne. Jen budeme muset věřit ústnímu udaji o stáří, pokud u našich starších kusů, pokud při koupi nebude ke kroužku předložen i již nepotřebný Registrační list.
Brno
Brno (211 příspěvků) 05.01.2010, 18:05:48 xxx.xxx.212.78
Takže během jednoho dne máme tři názvy pro jeden druh papouška. Zrušení registrace u žaků si myslím je dobré. Přece jenom jich je až dost. A jedna zkušenost z dřívějška: Kamarádovi pošel žako a tak volal na příslušný úřad, aby se dozvěděl jak postupovat a bylo mu zděleno, ať kroužek zničí. Podle mně by ho měl odevzdat.
František (neregistrovaný) 31.08.2012, 19:56:19 xxx.xxx.50.13
Takze žako se jiz nemusi pri presunu na noveho majitele registrovat?

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.