Aktuálně: 4 948 inzerátů174 078 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Oškubaný kakariky

ema
ema (84 příspěvků) 12.01.2010, 18:26:20 xxx.xxx.39.201
Dobrý den, potřebuji poradit. Mám ve venkovní voliéře(se záletem) párek kakariků. Jsou tam s andulkama, korelama a s neofémama. Včera ráno jsem našla samce kakarika na zemi, jen seděl, vůbec se nebránil chycení do ruky a měl celé břicho oškubané. Ani jedno pírko. Samozřejmě jsem ho vzala do tepla, do menší klece. Přes noc seděl na dně, ale ráno už byl na bidýlku a vypadal docela zdravě, jen je krotší. Žere normálně, pije. Nevíte čím by to mohlo být? Napadlo mě, že by se večer okoupal a pak asi přimrznul k pletivu? I když mají zálet, stále všichni jsou a spí venku.(ten je celý zakrytý igelitem). Peří jsem našla na hromádce na jeho spacím místě. Nikde ani kapička krve. Nebo se z nějakého důvodu oškubal sám? Mám ho 4 měsíce a vše bylo v pořádku a bez problému.
anonymní (neregistrovaný) 12.01.2010, 18:31:47 xxx.xxx.237.194
Měli jsme podobný problém (měl ale vyškubaných pár peříček na hlavě) a zjistili jsme, že nám ho škubou korely...tak jsme je rozdělili a už je vše OK
ema
ema (84 příspěvků) 12.01.2010, 18:32:34 xxx.xxx.39.201
Ještě mě napadlo, že se oškubal sám, protože si chce udělat hnízdo a nějak to v zimě nezvládl! Měl to peří na jednom místě a do té doby byl se samičkou docela aktivní. Pořád ji naháněl a tak. Tak nevím..
anonymní (neregistrovaný) 14.01.2010, 19:02:57 xxx.xxx.43.78
Mám právě ten samý problém se samičkou kakariky jsou se samcem ve voliéře a samička má holou půlku hlavy ale je čilá žere normálně také by mě zajímalo o co jde jestli nějaký parazit nebo mráz po koupání jsou ve vodě skoro pořád ale samec je v poho díky za radu.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.