Aktuálně: 4 636 inzerátů177 745 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů

Mníšek zlobí

renata Nováková (neregistrovaný) 21.01.2010, 10:20:48 xxx.xxx.167.21
Ahoj všem,mám mníška šedého,už začíná chodit pěkně na ruku,ale hrozně nás štípe.Je možné ho to nějak odnaučit??A jak je to u těchto papoušků s mluvením???Děkuji všem,kdo mi poradí.Renča
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 21.01.2010, 10:56:57 xxx.xxx.165.10
Nepíšete jak je stár, pokud byl ručně dokrmen měl by být na ruku zvyklý a ne si na ni teprve zvykat .
Štípe jen někoho nebo všechny?
marsoun (neregistrovaný) 21.01.2010, 11:03:35 xxx.xxx.30.34
mám mníška 1,5 roku mluví hodně a rád někdy by mohl přestat i jindy než při spaní. Ten náš rarach měl období asi tak kolem 1/2roku kdy štípal ale potom to samo přešlo. co trochu zabralo když měl štípavou náladu: fouknout na něj a nebo na něj stříknout vodu z rozprašovače.Hlavně se mu nesmělo dát najevo že se jej bojíte a uhýbat před ním to pak byl na koni a začal ještě víc asi aby si získal dominantní postavení nejlepší bylo na něj mluvit přísným a nesmlouvavým tónem hlasu třeba nesmíš nebo třeba jen ne a neustoupit jinak vám přeroste přes hlavu, ale to je taky od situace někdy jen dával najevo že něco nechce. Teď je z něj super mazlík.
anonymní (neregistrovaný) 21.01.2010, 11:04:46 xxx.xxx.167.21
Je mu půl roku,na ruku zvyklý nebyl a štípe všechny.A ještě prosím,jak je to s tím mluvením??
anonymní (neregistrovaný) 21.01.2010, 11:18:00 xxx.xxx.165.10
Viděl jsem to tak na 6-měsíčního . Pěkně vám to napsal marsoun co máte vyzkoušet . Hlavně na něho rukou "neůtočit" , pak by ruku bral jako nepřítele .
marsoun (neregistrovaný) 21.01.2010, 11:36:11 xxx.xxx.30.34
mníšek se naučí mluvit jde o to s ním mluvit co nejvíc a používat určitá slova nebo fráze pro konkrtní situace pokud jde o příkazy.
Pokud nebyl zvyklý na ruku tak v tom případě je to jinak. To že štípe je projev nedůvěry a strachu a bude to chtít ještě nějakou dobu na ochočení. pokud jej máte venku tak mu rukou nabýzejte věci co má rád mlsoty hračky a pod. aby věděl že mu nic nehrozí jak si od vás věc vezme tak ruku pomalu stáhněte od něj a postupně tu vzdálenost zkracujte a občas jej zkuste pohladit vždy na něj mluvte klidně spíš hlubším hlasem vyvarujte se prudkých pohybů a celkově se chovejte uvolněně neívejte se na něj moc upřeně mohl by to brát jako výzvu. třeba mu i zpívejte to na toho našeho zabralo hlavně ukolébavky :) to jej vždy zklidnilo, ale na každého zabírá něco jiného chce to zkoušet je to od povahy .
anonymní (neregistrovaný) 21.01.2010, 13:04:10 xxx.xxx.167.21
Moc vám děkuji za radu a ještě bych měla jeden dotaz.Mám čtyřletou dceru a po té jde nejvíc.Hlavně při jídle jí vleze do talíře a štípe do ručiček,nesmí se skoro ani dotknout lžíce.Je to snad tím,že je malá???
marsoun (neregistrovaný) 21.01.2010, 13:06:26 xxx.xxx.30.34
ne není je to tím že se snaží si získat výhradní přístup k potravě. a vaši dceru považuje za konkurenci
anonymní (neregistrovaný) 22.01.2010, 17:21:35 xxx.xxx.167.21
ahoj lidičky,tak včerejší rada nezabrala.Při decentním stříknutí rozprašovačem si to náramně užívá nebo je vzteklý a fouknutí nezabírá taky.A štípe čím dál víc!!!Vůbec nevíme co s ním....
anonymní (neregistrovaný) 22.01.2010, 19:07:39 xxx.xxx.10.46
Chce to čas, ten náš také štípal, když mu bylo 6 měsiců a přeslo ho to. vydržte a nezatracujte ho .
anonymní (neregistrovaný) 22.01.2010, 19:16:13 xxx.xxx.30.34
pokud nebyl zvyklí na ruku tak je lepší mu rukou nabýzet spíš něco na hraní a pamlsky aby si zvykl že mu od ní nic nehrozí a že mu dáváte dobroty pokud bude utoit tak ji jen stáhněte řekněte přísně ne a dál si jej jako nevšímejte a za chvilku to zkuste znova.
anonymní (neregistrovaný) 01.03.2010, 13:16:42 xxx.xxx.167.21
ahoj všem,opět jsem tu se zlobivým mníškem.Na ruku už jde,je krotký,ale nenechá se pohladit,to štípe a syčí,jak kdyby mu chtěl někdo ublížit.Nevíme jak na něj.Poradíte mi?????
anonymní (neregistrovaný) 01.03.2010, 17:57:11 xxx.xxx.127.227
může to být také tím že ještě nemá úplnou důvěru ale to ukáže až čas. hlavně musíte postupovat nenásilně a s trpělivostí. ale někteři papouši na sebe nenechají sáhnout nikdy.A náš mníšek jen tehdy když má náladu a chce sám ale zase se rád pusinkuje .Sám přijde a dá pusinku někdy u toho i mlaskne. naučil se napodobovat mlasknutí.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.