Aktuálně: 4 634 inzerátů177 957 diskuzních příspěvků17 797 uživatelů

Žako sestavení páru odchyt+dok

DAIEN
DAIEN (79 příspěvků) 30.01.2010, 19:09:59 xxx.xxx.169.122
Dobrý den,

Chtěl bych Vás požádat o radu ohledně žaka.Vím že se podobný případ řešil v minulosti,případně se s ním někdo setkal ve svém chovu.

Odkoupil jsem od chovatele samici žaka(odchyt)která v létě přišla o samce a po přestěhování do vnitřních prostor na zimu se mu oškubala.Nyní je ve stavu že má ocas,peří na hlavě začínají jí růst nová pera v letkách ještě tubusy ale jinak po těle je jen prachové peří.

Chtěl bych jí zaředit k samci(věk 3 roky) kterého vlastním je to domácí mazlíček,ale občas má stavy že se taky škubne na hrudi.

Proto jsem mu koupil tuto samici abych se pokusil o sestavení páru ale ani tak nejde o to jestli někdy něco odchovají ale spíš o to aby ptaci obrostly a byli šťasní případný odchov by byl jen třešnička na dortu.

Proto bych se chtěl zeptat zda nemáte rady co nasadit samici či jakou stravu krom běžné stravy pro velké papoušky a ovoce zelenina jí předkládat.

Případně nějaký doplně.Do vody aplikuji promotor.

Dále bych se chtěl zeptat zda by bylo lepší ptáky umístit do klidné místnosti kam chodím jen krmit a ihned je dát společně do jedné voliéry nebo je nejdřív seznámit přez pletiva dvou voliér(na toto se názory rozchází)a potom pustit k sobě.

Nebo by jste volil umístění v prostorách kde se běžně pohybujem.(samec je umístěn v obývaku na stromě na volno)předpokládám tedy že umístění do jeho teritoria by asi nebylo vhodné.samici by bral asi jako vetřelce.

Předem děkuji za každou radu a budu velice rád pokud mi odpovíte.

Děkuji s pozdarvem Michal
anonymní (neregistrovaný) 30.01.2010, 21:12:59 xxx.xxx.237.51
Pořidte si dvě klece postavte je vedle sebe aby na sebe ptáci vyděli. Žaky pustte do každé klece jednoho a čekejte zda si na sebe zvyknou. Každopádně si váš ochočený žako nemusí zviknout na jakéhokoli ptáka protože je fixovaný na člověka.Ja jsem zkoušel zařadit ochočeného papouška po tchy ni která na něj už neměla čas ( nemoc) a takové škody co nadělal.Napadal uplně každého ptáka jako kdyby to byl jeho nepřítel.Ale vyjímka potvrzuje pravidlo tak vám to třeba vyjde.Na oškubané papuošky neexistuje žádny lék,papouškům podávejte pestrou stravu ovoce, zeleninu,naklíčené,granule atd. At se darí.
cone (neregistrovaný) 31.01.2010, 01:47:44 xxx.xxx.208.5
Michale omlouvám se, že odpovídám až nyní a tady. Měl jsem také samici žaka, která se začla u mě opětovně škubat, u předchozího majitele byla léčena přípravkem Plug no more, což jsem nevěděl. Nic na ni nezabíralo a začala mi škubat i samce, co byl s ní. Nakonec jsem ji prodal do páru s ještě více oškubaným samcem, nyní, asi po roce mi nový majitel sdělil, že se oba jedinci po aplikaci "něčeho" od veta lepší aže jsou k nepoznáni.
Ale k tvým žakům-asi bych je dal odděleně pod dohled a při prvních náznacích vzájemných sympatií dal k sobě, také raději do obytných prostor. Použil bych proti škubání směs TROPIC speciál, aplikoval bych ji ve zvýšené míře na nakrájené ovoce nebo na máčené zrní. Nadbytek čerstvých větví na okus. / Pořídil jsem pár škubajících se senegalců a tento postup již něco přes týden aplikuji./ Věřím, že nastane zlepšení. Dej po čase vědět, pro jaké řešení ses rozhodl a jak to zabírá.
DAIEN
DAIEN (79 příspěvků) 31.01.2010, 07:58:14 xxx.xxx.169.122
Samici jsem umístil do klece a vedle do klece jsem donesl samce,samice hned jak samce viděla začala lézt okolo větve po pletivu a chtěla k samcovi.Ale samec bohužel nejevil žádné známky toho že by samice vedle něho vůbec byla,ale to bylo spíš tím že byl i v novém prostředí.Zkusil jsem to v tom prostoru kam nechodím obytná místnost,vytápěna.Samec se jevil spíš dost smutně že nevidí nikoho na kohy byl dosud zvyklí.Jinak samice si zatím nevytrhla jediné pero ale to může také souviset zatím s tím že se ještě nerozkoukala v novém prostředí.
Určitě budu informace postupně doplňovat.
Díky za rady Michal
DAIEN
DAIEN (79 příspěvků) 31.01.2010, 14:56:18 xxx.xxx.169.122
Ještě bych doplnil samce jsem zatím neumístil jsen jsem ho 2x vedle samice umístil.Stále zvažuji variantu kam je dát jestli do prostor kde se pohybujeme nebo ať jsou raději v klidu s ohledem na to že samice je odchyt,ale to je zase stresujíci pro samce.Takže ted ještě vyřešit tuto otázku.
Dík za tip Michal
cone (neregistrovaný) 31.01.2010, 15:11:16 xxx.xxx.208.5
Dal bych je do míst, kde je větší frekvence lidí, samec je na tebe zvyklý a je náděje, že si alespoň trochu přivykne i samice.
Přidávám foto svých oškubánků.
Obrázek
cone (neregistrovaný) 31.01.2010, 15:15:07 xxx.xxx.208.5
první foto je samec, druhé samice, sourozenci, 14 měsíců, začali je asi škubat rodiče a oni v tom pokračují, neškubou sami sebe, ale obírají se navzájem. Za něký týden je zkusim rozdělit, samce dám zvlášt a samici ke jinému samci.
DAIEN
DAIEN (79 příspěvků) 31.01.2010, 15:45:56 xxx.xxx.169.122
Cone díky za radu.No ti oproti té mé samici jsou krásní.Ta má jen hlavu a ocas.V letkách je vidět nové peří v tubusech,ale zatím si ho nevšímá tak snad dobrý.Kamarád od kterého mám toho samce žaky odchováva.Říkal že loni dovezl taky takového samce jako já tedˇ samici a za tři měsíce byl jak malovanej.Bylo to po ztrátě partnera.Tak se nechám překvapit a budu se snažit.Určitě se ozvu hned jak nastane nějaká zmněna.
Ještě jednou moc děkuji a ať se daří.Michal
DAIEN
DAIEN (79 příspěvků) 04.02.2010, 16:36:12 xxx.xxx.169.122
Ahoj všichni,tak jsem ptáky umístil nejprve do dvou klecí aby ne sebe viděli.Samice okamžitě jevila zájem o samce a chtěla furt k němu přez pletivo,ale samec bohužel vubec.
Tak padlo rozhodnutí oba umístit společně.
Po přestěhovaní do větší klece se opět samice má k samcovi neustale na něho píská,ale on se jí furt bojí ikdyž teď 3den je to už lepší ale je stale vidět že jí k sobě stale ještě nechce pustit.Večer když se chystají spát tak na samici je vidět že chce k samcovi ale ten jí nechá přiblížit tak na 30cm a tak spolu zatím nocují.
Michal

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.