Aktuálně: 4 636 inzerátů177 746 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů

žako

hedvika (neregistrovaný) 05.02.2010, 18:02:06 xxx.xxx.151.51
máme ročního žaka-během týdne jsme našli 4 dlouhá péra-tento papoušek přepeřuje?Stravu má pestrou (zrní,granule,ovoce,zeleninu)-sám určitě není-hedvika
anonymní (neregistrovaný) 05.02.2010, 18:06:57 xxx.xxx.16.33
kazdy papousek preperuje. i zako ;-)
hedvika žako (neregistrovaný) 06.02.2010, 10:06:21 xxx.xxx.151.51
Mám ročního žaka.Umí 4 slova.Každý den na něj mluvím tak 2 hodiny.Zdá se mi to málo.Prosím ráda bych se podělila s vašimi skušenostmi jak na to.Děkuji Hedvika
Obrázek
Roman Jinšík (neregistrovaný) 06.02.2010, 10:36:41 xxx.xxx.174.103
Proboha, uvědomte si, že papoušek je jen živý tvor. To neznamená, že když na něj mluvíte každý den dvě hodiny, tak Vám začne hned vyprávět pohádky. Každý jedinec je více nebo méně učenlivý. Jediná rada na mluvení je : TRPĚLIVOST. A neexistuje žádné měřítko podle kterého se dá říci, že mluví dost nebo málo.
tixie
tixie (1 příspěvků) 10.04.2010, 20:27:40 xxx.xxx.123.2
Tak k tomu mluvení - nestresujte :-), ono se to vyvine. Každý žakouš je osobnost, prostě mu to třeba dojde později. Určitě kromě mluvení vydává různé zvuky, které někde odposlouchal a to se taky počítá. Dejte mu čas, v klidu s ním komunikujte. Náš miláček se taky neučí to, co mu denně při povídání opakuji, ale naučil se to, co se mu líbí. Taktéž záleží na talentu. Důležitá je společná radost a vše ostatní přijde.
Orina (neregistrovaný) 10.04.2010, 21:18:14 xxx.xxx.65.65
Jestli vy dvouhodinovou přednáškou ptáka spíš neotravujete než učíte. Každý žako nemusí mít stejné vlohy, aby vám vyprávěl pohádky. Lidi mají zafixované že žako mluví, ale uvědomte si, že ne každý stejně. Třeba u těch 4 slov zůstane ještě dlouho.
liaj
liaj (111 příspěvků) 11.04.2010, 12:49:35 xxx.xxx.6.67
můj samec žaka řekl první slovo tak v 9ti měsících. ze začátku mu to šlo pomalu. a spíš chytal slova, která jsem často spontánně opakovala. dneska jsou mu tři roky a umí okolo 90ti slov.samici jsem pořídila, když měla dva roky a uměla tak cca 8 slov (nešlo o domacího mazlíčka). dneska umí kolem 30tky (po roce) a učí se nejvíc od samce.

myslím, že mluvit na žaka dvě hodiny je dost a je to bez efektu. papoušek se soustředí maximálně 10-15 minut. spíš spojujte slova s nějakými událostmi a dávejte do jejich vyslovování emoce. emotivní slova je baví nejvíc :-)
cone
cone (1412 příspěvků) 11.04.2010, 14:37:53 xxx.xxx.67.3
Mluvení u žaků nebo třeba u amazoňanů bude silně individuální záležtost. Nyní mám doma ještě dokrmovanou samičku žaka, tříměsíční a ta se naučila štěknout jako náš maltézáček a vždy navečer ji učím "kuku". Když má náladu a chuť tak se už rozkuká sama a štěkne psům na odpověď také jen když sama chce. Nějak zvlášť ji netrénuji, jen spíše učím pobyt na ruce či na rameni, vylézání a zavírání do klece. Je to blbé, alespoň já to tak cítím, ale půjde jako PET mazlík do rodiny /díky že aspoň do rodiny bez malých dětí / a bude v létě přenášena do venkovní voliérky u domu.
Vše asi bude o péčí ze strany chovatele v době odstavu. Po svých zkušenostech s dokrmovanýmí papoušky mohu prohlásit, že pap. konžský je kategorie chápání a chování o stupeň nad papouškem senegalským a žako je ještě "up" nad pap. konžskými. Tím nehaním samozřejmě žádný z uvedených druhů, každý má něco do sebe a i cenová pořizovací hladina je u všech také rozlišná.
Ka.Ro (neregistrovaný) 21.04.2010, 18:49:33 xxx.xxx.13.95
Máme taky žaka jsou mu dva roky a od počatku co ho máme s náma bydlí v obýváku. Takže je každý den přítomen našim rozhovorům a aniž bychom ho to nějak vyloženě složitě učili tak mluví jako kniha. Pozdraví když příjdu domů, popřeje dobrou chut, když jím,volá na mně mamííí stejně jako syn nebo kašle jako manžel.Nejvíc mě udivuje,že chápe které slova nebo i věty ma v ten onen okamžik použít.Zkrátka myslim si, že pokud není papouch někde celý den zavřený,ale je součásti domácnosti tak se to naučí všechno jako by sám. A naopak pokud je cely den sám a pak na něho nekdo dvě hodiny mluví, tak efekt moc velký nebude. Ale je fakt, že od té doby co ho máme doma mám pocit, že hadr na utíráni prachu mi přirostl k rukám. Prachu je hodně, ale dá se to zvládnout a stojí to za to.
Libuše (neregistrovaný) 21.04.2010, 20:19:59 xxx.xxx.123.134
Take přidam něco maleho.Mame již 4rokem žaka a začal mluvit kolem třetího měsíce a ted již zobaček nezavře.Nejdřive jen kouka a potom zpustí to co se mu líbí,je to takovej samouk.Vpoledne vola děcka k obědu potom dame kafíčko atd.Jen jedna vada moc se bojí chlapu ,to doslova šílí.Jinak je to velice dobrys¨společník a mazel.LIBA
Obrázek
Sýkorová Olina (neregistrovaný) 27.04.2010, 09:18:43 xxx.xxx.247.43
I já mám druhým rokem pašáka, kterej spustí o šesté ráno a končí až za tmy.. Začal také mluvit kolem třetího měsíce, a vesměs se učí sám co slyší.. Zdraví, volá členy rodiny jménem, zvuky těch umí nepřeberně.. Mluví celé věty, nejnovější věta je: Ruce zvhůru!! a udělá zvuk střelby, nebo Já jsem blázen, blázen, pojd já tě podrbu.. Je toho strašně moc, asi někdy zkusím psát co mluví. Je zajímavé že třeba najednou říká věci které půl roku nepoužil. Sám se ozve že mu došla vody, udělá zvuk nalejvání vody z láhve. Nebo křičí: Dej mi ňaminku..deeej. Po osprchování a usazení na oblíbeném místě, opakuje větu: Já jsem kráááásnej, krááásnej papoušek.
anonymní (neregistrovaný) 28.04.2010, 18:49:49 xxx.xxx.91.52
jake namichane krmivo kupujete žakum v kterym je nejvic vitaminu uvažuji že mu koupim něco stěhle stranek

http://www.delacon-petfood.cz
anonymní (neregistrovaný) 28.04.2010, 19:30:13 xxx.xxx.16.33
uvedena firma zadne "namichane krmivo" (ti je mysleno co? zrniny?) nenabizi. z krmiva prodava pouze granule
anonymní (neregistrovaný) 28.04.2010, 19:59:01 xxx.xxx.91.52
tak co by jste doporucili???
kater.ina (neregistrovaný) 26.06.2010, 13:30:26 xxx.xxx.45.106
Dobrý den, náš žakoušek se jako první naučil větu: Dáme sprchu? kterou jsem mimoděk opakovala pokaždé, když jsem Ratíka rosila. a pak už to šlo samo a ráz na ráz. Co jsem vypozorovala, tak nejlépe se našemu papuškovi učí věty a slova spojená s nějakou činností... "spadlo" když mu upadne (nebo zahodí) hračku, "chceš piškotek", "vodička voda" když mu měníme vodu atd. Pokud papoška učím něco konkrétního, třeba písničku, musím vidět, že se mu také líbí a chce se ji naučit, jinak můžu do něj klavírovat třeba celý den a nic:) úspěch také máme u vět, na které papoušek odpovídá : Kde je papoušek? KUKU, Jak se máš? DOBŘE, Jak dělá slepička.... atp. Často se nasmějeme, když pak sám poskládá různé věty dohromady, až dávají smysl : Ahoj Katuško, kde je papáníčko? Raťoušku, papoušku, pipinečko, neboj se, pustíme papouška ven:D
Obrázek
Claire (neregistrovaný) 09.08.2010, 11:31:51 xxx.xxx.105.132
náš žakynek má 4 měsíce, umí říkat ahoj, lumpe a Cori. Ahoj říká když odcházíme a přicházime. Umí pískat:)

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.