Aktuálně: 4 897 inzerátů174 646 diskuzních příspěvků17 755 uživatelů

alexandr malý-zobák

janab
janab (2 příspěvků) 04.09.2007, 21:47:17 xxx.xxx.49.38
Dobrý den.Před 8 měsíci jsme si koupili ve zverimexu alexandra malého.Bohužel nás neinformovali,že se nehodí k ochočení.Moc nás to mrzí,ale snažíme se toho docílit.Pokroky dělá,ale z klece jsme si ještě netroufli ho pustit.Myslím,že ven z klece by vylez,ale nevím jak by to vypadalo s chytáním.Vadí to,že tak dlouho nelítal?
Teď má problém se zobákem.Začala se mu olupovat ta vrchní oranžová vrstva.Co s tím?
Děkuji za pomoc.
dr.pavel
dr.pavel (34 příspěvků) 05.09.2007, 01:21:05 xxx.xxx.219.223
Dobrý den.Netroufám si radit,ale rád bych napsal několik řádků.Myslí,že 8 měsíců je dost dlouhá doba na ochočení.Já bych se nebál ho vypustit na prolet.Dejte pozor na otevřená okna,též by mohl narazit do zrcadla,ale to se dá zakrýt.Pustil bych ho někdy k večeru,aby neviděl světlo venku.Možná bude trochu problém ho dostat zpět.Určitě jste vypozorovali co má rád a na to ho nalákáte do klece.A když ne,tak až bude úplná tma opatrně ho chytíte do utěrky.K tomu zobáku.Myslím,že to není nic vážného neboť každému papouškovi zobák odrůstá a stará vrstva se olupuje.Jestli je to od špičky zobáku.Jestli je to u kořene asi bych navštívil veterinu.Mám sice Alexe velkého a zobák se mu též loupe.S ochočováním jsem neměl velký problém.Možná to trvá déle než u jiných,ale ochočit se dá.Náš už začíná mluvit.Přeju hodně úspěchů s ochočováním a neotálejte s proletem on bude mít radost.A hodně trpělivosti.Spozdravem P.D.
Hann
Hann (250 příspěvků) 09.09.2007, 13:07:21 xxx.xxx.129.11
Dobry den co se tyce zobaku urcite nevim ale to s tim poustenim . . my mame kakarikiho sme taky ve fazi ochocovani ale poustime ho pravidelne . mame klec s oddelavacim dnem . takze az ho chceme dostat do klece oddelame dno tam dame pamlsek a on prileti a sedne sy tam a pak vezmu vrchni cast klece a prilozim ji na spodni a je v kleci . . Hann
janab
janab (2 příspěvků) 11.09.2007, 17:40:05 xxx.xxx.49.38
Děkuji za pomoc.Zobák se mu loupe od špičky a už se mu to roztřepený pěkně zahladilo,takže dobrý.Jen mě to znepokojilo,že to bylo poprvé.Jinak už dvakrát jsme ho vypustili.Ven šel sám bez problémů,ale lítání mu nešlo.To doufám,že postupně natrénuje.Takže jenom ťapal.Zpátky jsme ho dostali asi po hodině.moc se mu tam nechtělo.To s tím oddělaným dnem jsme taky zkoušeli,ale nakonec to zvládnul dvířkama.Jsem ráda,že nepřišlo na řadu chytání do utěrky.Venku se bál mnohem míň než v kleci.Tak doufám,že to bude lepší a lepší.Ještě jednou děkuji.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.