Aktuálně: 4 793 inzerátů175 902 diskuzních příspěvků17 773 uživatelů

Korela a ochočení

Lucinka.Faitova
Lucinka.Faitova (9 příspěvků) 09.02.2010, 15:43:08 xxx.xxx.212.31
Ahoj všichni milovníci papoušků! Tak už vlastním moji korelku skoro měsíc. Je hrozně miloučká (je to holka) a hrozně rychle mi přirostla k srdíčku. V obýváku jsem jí udělala přírodní sezení z velikých větví. Okamžitě si to tam zamilovala! Myslím, že za ty týdny jsme udělaly pokroky na to, že je ze zveráče. Běhá za mnou, když mě vidí, papá z ruky a i si vleze na prst, když jí tedy nastavím na hřbet ruky klas prosa. Povídáme si, a když u ní zrovna nejsem a ona na mě volá, tak za mnou přilítává do vedlejších místností a začne mi kroužit těsně kolem hlavy nebo se nade mnou vznáší a pak zase zasedne na větévku. Dělá to jen u mne. Znamená to, že mě začne mít ráda? Jenže problém je, že doposavad jsem ji přenášela zpět do klece na krmítku, na které jsem ji vždy nalákala a teď to asi prokoukla a už to nevychází. Dvakrát za sebou se ve vchodu do klece rychle chytila zobáčkem o horní šprycli a šup, byla v obýváku. Myslím, že by tam chtěla být pořád. Do klece se za žádnou cenu nechce vrátit ani když ji nechám celý den vyhladovět. Když na ní zavolam od klece a řeknu, že tam má dobroty přilítne, ale sedne si max. na klec, čumí do ní, ale pak se raději vrátí do obýváku.! Posledně sme ji museli po tmě chytat do hadru, ale bylo mi jí hrozně líto. Nechci to takhle pořád dělat! Měl někdo taky takový problém s papouškem? A jak se to dá vyřešit? A ještě něco... Jak se naučí nosit se na rameni? Přijde na to sama, nebo ji musím nejdřív vzít na prst a dávat ji tam? Zatim pa a děkuji.
Obrázek
Lucie Doležalová (neregistrovaný) 09.02.2010, 20:37:07 xxx.xxx.132.96
Taky mám tu mojí ze zvěráku a taky měsíc :-), však jsme se bavili už... na to že byla neochočená (ta moje) jsem taky udělala pokrok, lítá a chodí za mnou, když ukážu ruku sem tam na ní vlítne... do klece jí nosím taky na ruce, bud jí nalákám na dobrotu nebo si přisedne... Na ramenou jí taky nosím ale přistává si tam sama. Každopádně bych na ní asi ten hadr neházela, mola by Ti asi přestat důvěřovat. Ted se buud nsažit jí učit na ovoce a zeleninu, vůbec jí nejí... :-) Nedáš mi mail nebo ICQ, že bysme o korelkách pokecali (myslím že jsme na tom stejně :-))
Lucinka.Faitova
Lucinka.Faitova (9 příspěvků) 12.02.2010, 11:47:04 xxx.xxx.212.31
Ahojky... Jasně, že můžeme pokecat o korelách. Můj mail je lucfait@seznam.cz
Tak kdykoliv napiš, budu ráda. Ps: Já tu mou taky musím naučit na ovoce. Vůbec si ho nevšímá a nevezme si nic jiného, než suché krmivo nebo senegálské proso. :-( Pořád jí cpu dokola všechno možný... Jablíčko, banán, mrkvičku, petrželku... A nic! Ale oštípávat mi kytičky v obýváku včetně mého umělého okrasného listnatého stromečku, to jo!! Má strašnou radost, když uštípne list a pak čučí, jak padá na podlahu! Za chvíli to bude vypadat, jako koště! :-D
Lucie Edererová (neregistrovaný) 15.02.2010, 08:17:11 xxx.xxx.253.83
Ahojky všem. Mám otízku. Koupila jsem si korelku taky ve zverimexu. O nějakém zvyknutí nebo ochočení zatím ještě mluvit nemůžu, mám jí teprve chíli. Ale nechce pít ani jíst. Nevím jestli to není krmítky. Má takový ty co jsou vystrčený ven z klece a mají prostor jen pro hlavu aby se tam dostala.A nevím jestli to není moc malý nebo jestli je jen ve stresu že není v prostředí v jakém byla donedávna. Hodně jsem toho o korelách přečetla ale tohle jsem se nikde nedozvěděla. Mohly by jste mi prosím poradit? Moc předem děkuji za radu. Lucie Edererová
valisa
valisa (58 příspěvků) 15.02.2010, 14:48:30 xxx.xxx.215.254
Jestli mate pocit ze je to krmitky, nasypte zrni kdekoli jinde, i na zem, pokud je v poradku a ma hlad tak si pro ne dojde. Jestli ale odmita jist uplne, asi nebude neco v poradku a muze byt nemocna...
Lucie Edererová (neregistrovaný) 15.02.2010, 17:04:06 xxx.xxx.253.83
Dobře děkuji za radu vyzkouším to. Uvidíme, snad se to povede...
Gabriela Korbařová (neregistrovaný) 29.01.2011, 20:28:39 xxx.xxx.210.254
dobrý den mám korelku 6 den,ale pořád sedí na jednom místě,a sem tam si sedne na otočný pultík a baští vůbec ale nevydává žádný zvuky a na to že má metr širokou voliéru tak ani nelítá nevím jestli je to tím že se ještě bojí,máte někdo zkušenosti s prvními dny korelky v novém domově?
anonymní (neregistrovaný) 29.01.2011, 20:54:50 xxx.xxx.176.218
Ten můj korelák pořád seděl a syčel. ale za 3 dny už si zpočátku nedůvěřivě začal brát zrníčka z ruky přes mříže, potom proso přes mříže poté jsem to opakovala uuvnitř klece a za 2 týdny je ve fázi takové, že už si nechá ,,vzít,, nožku, zatím ale jenom jednu. Čím menší je klec, tím rychleji se papoušek ochočí. Ten můj už mě i volá, když sem třeba v koupelně atd. Časem si na Vás určitě zvykne.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.