Aktuálně: 4 985 inzerátů174 046 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Rosela žlutolící

kovato
kovato (176 příspěvků) 16.02.2010, 13:54:48 xxx.xxx.212.213
Dobrý den chtěl sem se zeptat jak je to s roselama žlutolícíma chtěl bich si je pořídit protže se mi moclíbí ale slišel sem že sou naročné na odchov a hnízdí jednou za 2 roky ne že bi mi šlo o moc mladých ale rosely sem nikdy nechoval a tak bycch jako každý bil z snadnějšího odchovu rád.Kdyžtak bych bil rád kdybi
ste sem někdo vložil foto mladých a chovatelského zařízrní a achovných kusů.
Děkuju za ODPOVĚD
TOMÁŠ
bohum7
bohum7 (55 příspěvků) 16.02.2010, 15:22:18 xxx.xxx.89.13
rosely žlutolící odchovávají bezproblémů každý rok.
Ale určitě jsou na odchov náročnější než pestré a žlutohlavé.
Foto vložím o víkendu.

(jsou i dost agresivní,mezi volierami jsem musel dát dvojité pletivo)
bohum7
bohum7 (55 příspěvků) 18.02.2010, 16:42:12 xxx.xxx.89.13
pořídil jsem si 2 páry teprve letos. U znémého, co mi je prodal, hnízdí páry už v 1. roce , ale myslím že lepší je nechat je až ve2. a mají většinou 5 mláďat. Jsou agresivní vůči jiným druhům,mezi volierama mám dvojité pletivo.. Raději bych chov s jinýmy druhy nezkoušel.

Jaké pro ně máš připravené voliery ty???
hrabosek
hrabosek (134 příspěvků) 18.02.2010, 18:04:37 xxx.xxx.107.241
Ty seš blázen, vyloženě je vidět, že chceš z chovu enom prachy a nechováš pro radost a mně osobně se líbí každý papoušek a je nereálné, abych každého měl. Pořád zakládáš témata, že se ti ten a ten papoušek líbí, to už musíš mět doma snad 30 druhů papoušků ne?
Marty (neregistrovaný) 19.02.2010, 14:58:08 xxx.xxx.249.60
Alespoň se zeptá, než si něco pořídí. Kolik lidí uvažuje přesně obráceně. Jinak já vždy žil v domnění, že jsou tyto rosely nenáročné, stejně jako třeba pestré. Tak to se na ně budu muset poptat :) Voliéra pro ně stačí 2,5-3m na délku a od 0,6 m na šířku. Samozřejmě větší je lepší, pro dobrou kondici chovanců.
anonymní (neregistrovaný) 21.02.2010, 16:45:43 xxx.xxx.32.75
Rozely žlutolící jsem choval řadu let. Je u nich trochu problém sestavit dobrý pár - jsou značně vybíravé na partnera. Ale když se to povede, tak chovný pár odchovává každý rok 4 až 5 mladých a někdy sednou i dvakrát za sezonu. V toku je samec velmi agresivní, pro hnízdění potřebují samostatnou voliéru (bohatě stačí délka cca 2,5 m), mimo hnízdní sezonu jsou poměrně klidné a mohou být přes zimu s dalšími druhy pohromadě. Doporučuji koupit 4 až 5 nepříbuzných mladých a počkat na přirozený výběr partnera.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.