Aktuálně: 4 528 inzerátů178 493 diskuzních příspěvků17 809 uživatelů

Kde sezenu tento zasobovac???

cone (neregistrovaný) 18.02.2010, 19:47:23 xxx.xxx.67.3
Na něco podobného jsem jednou narazil na holand. stránkách, ale už jsem to nenašel.
Arnny
Arnny (13 příspěvků) 18.02.2010, 20:11:00 xxx.xxx.143.42
Prave ze j sem to tak pred 3 dny nasel na holandskych strankach volgarena a zajimalo by me jestli je to k sehnani tady v cesku nikde sem to totiz nensel..vypadato jako zajimava pohodlna vecicka:Djinak dekuji Arnny
anonymní (neregistrovaný) 18.02.2010, 20:47:43 xxx.xxx.79.252
A k čemu to je dobrý? Je mi jasné, že v tom je asi zrní, ale jak se to používá. Jestli na uskladnění tak stačí kbelík a jestli na dávkování, tak stačí lžíce nebo lopatka na mouku. Tak na co takové monštrum??
anonymní (neregistrovaný) 18.02.2010, 22:31:17 xxx.xxx.138.77
A čo ak je to automatické kŕmitko na dobu dlhšej neprítomnosti ??
Orina (neregistrovaný) 19.02.2010, 11:55:43 xxx.xxx.122.149
Podle té velikosti krmítka by to byla zásoba alespoň na rok.
anonymní (neregistrovaný) 19.02.2010, 12:07:31 xxx.xxx.62.209
***Jestli na uskladnění tak stačí kbelík a jestli na dávkování, tak stačí lžíce nebo lopatka na mouku.***

shora prisypavas nove zrni, odebiras stare. v kybliku musis dobrat do dna, pak nasypat nove. jinak se ti dole hromadi starsi zrni.
anonymní (neregistrovaný) 19.02.2010, 13:55:26 xxx.xxx.122.149
To nesmíte používat 20 l kýbl, ale tak do pěti litrů. Záleží kolik denně spotřebujete krmiva. Při deseti litrech jsem na dně cobydup a přisypávám další. Ve dvacetikilovém pytli je to zrní staré stejně nahoře nebo dole, tak je to jedno, a když načnu nový pytel tak se situace opakuje. Tak naco věšet na stěnu monštrum navíc. Vždyť to stejně sypete z koupeného pytle a nebo ze zrní co vám leží uskladněné doma. Takže je to staré nahoře nebo dole pořád stejně.
Marty (neregistrovaný) 19.02.2010, 14:42:47 xxx.xxx.249.60
Pro ty, co mají možnost starat se denně o papoušky, je to podle mého zbytečné. K papouškům chodím denně, takže vždy zkontroluji stav v miskách. Asi bych se u takovýchto zásobník bál ucpání hrdla, když by se náhodou vzpříčily větší zrna. Takže je to spíše na směs pro andulky a jiné menší exoty. Další věc může být nadměrné plýtvání, kdy papoušek v zásobníku vidí chutná semínka a vyhrabuje obsah, dokud se k němu nedostane. Uvažoval jsem spíše o nějaké napáječce, ale to bych se zase bál, že by mohla voda vytéct. Například prasklinou nebo špatným ustavením. Raději upřednostním misky.
anonymní (neregistrovaný) 19.02.2010, 14:54:52 xxx.xxx.122.149
Jo tak ono je to jako krmítko! Tak to je fakt, že se tam můžou vzpříčit velká semena a pak to nefunguje. Tak to by pro mě nebylo, kontroluji krmení každý den. A velcí papoušci jsou prasata a nosí mi mezi zrní jablka, mrkev a jiné ovoce a míchají to se zrním. Specielně v létě by mi shnilo zrní ve finále i s miskou jak to mají za den zaneřáděné.
Arnny (neregistrovaný) 19.02.2010, 15:09:24 xxx.xxx.143.42
Krmitko to neni v zadnem pripade, ptal sem se proto pac mam chodbicku 60 CM a nemam tam dostatek mista na uskladneni zrni, tak by se me to hodilo pridelat na zed a usetril bych docela dost mista..Jinak pridelavam dalsi foto co sem nasel abyste to videli cele jak to vypada prilozite pod to misku zmacknete zrni,zrni se nasype do misky a dete, tot muj nazo,r jen sem se chtel zeptat jestli to neni nekde na netu k sehnani dekuji vsem Arnny
Obrázek
Marty (neregistrovaný) 19.02.2010, 15:44:01 xxx.xxx.249.60
Tak už to chápu. Děkuji za přiložené foto. O něčem podobném jsem v hlavě také přemýšlel. Mám sice zaběhnutý kyblík s krmením, ale toto by nebylo špatné. Ale i tak to asi není pro všechny typy směsí. Pro větší budou asi větší rozměry, jestli se takové vůbec vyrábějí. Jinak něco na tento styl měl chovatel v papoušcích. Na půdě měl údajně nádoby s krmením a pomocí plechových svodů je přiváděl do obslužné místnosti. V každém měl jiný druh, takže si směs míchal podle potřeb.
cone
cone (1412 příspěvků) 19.02.2010, 16:10:20 xxx.xxx.67.3
Zajímavě řešené automatické krmítko se zásobníke je vyfoceno v mimořádném magazínu čas. Papoušci - EXOTICKÉ PTACTVO ve článku o bažantech. Není to sice k zadanému tématu, ale automatické krmítka jste tady již nakousli.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.