Aktuálně: 4 854 inzerátů175 012 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

domácí zrní

jirka (neregistrovaný) 09.09.2007, 13:03:01 xxx.xxx.14.80
Dobrý den chtěl bych se vás zeptat jestli se vyplatí pěstovat domácí proso atd. a jaká je o to péče
Pavel (neregistrovaný) 02.01.2008, 23:21:19 xxx.xxx.126.218
JE S TÍM HROZNÉ PRÁCE! PAN HELLINGER ZŘEJMĚ NIKDY PROSO NEPĚSTOVAL. NEBO BYCH CHTĚL VIDĚT TU MIZERNOU ÚRODU PODLE TOHO JEHO NÁVODU. MUSÍŠ TO PROPLET A PŘIHRNOUT TO POTOM JINAK BUDOU KLÁSKY TAK MALÝ ŽE SE NEVYPLATÍ JE SKLÍZET. JEDNOU JSEM TO KVŮLI DOVOLENÉ NEUDĚLAL A BYLA TO BÍDA. A NEMLUVÍM O HLÍDÁNÍ PŘED VENKOVNÍM PTACTVEM JE TO HORŠÍ JAK HLÍDAT VINOHRAD PŘED ŠPAČKAMA. PROTO NEMÁM PROBLÉM DÁT NA BURZE I 25KČ ZA KYTKU KDYŽ UŽ SVOJE NEMÁM, PROTOŽE VÍM CO JE TO ZA PRÁCA.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 03.01.2008, 06:16:06 xxx.xxx.168.20
Já zůstanu neutrální. Dle mého pěstování těchto rostlin není složité. Semínka prostě zasadíte a čekáte na úrodu. Dříve jsem se chtěl zabývat pěstováním Bonsai a věřte, že je to mnohem složitější. Ano samozřejmě špatné přirovnání, ale například i péče o ovocné stromy se mi zdá být náročnější, protože se musí zastřihávat, eventuélně hnojit. Kdežto slunečnici, čirok, proso zasadíte a to roste. Největší problém nastává, jak zde podotknul pan Pavel s uhlídáním sklizně. Můj známí preventivně na pole hází petardy a evropské ptactvo se většinou na jeho pole nevrací. Faktem je, že člověk má radost, když si sám něco vypěstuje, ale pro mne je velice přístupnější si tyto produkty zakoupit. Na burzách po sklizních se prodávají za velice přijatelnou cenu 5 kilové pytle se senegalským prosem. Dále za velice vhodný produkt považuji černý čirok v klasech. Co se týká slunečnice, tak tou krmím jen omezeně a proto je lepší si ji zakoupit. Osobně si myslím, že by si to měl každý vyzkoušet. Já jsem třeba vyrůstal v paneláku, ale když jsem si zakoupil rodinný dům s velkou zahradou a s velkým množstvím ovocných stromů, tak jsem se musel začít zajímat i o správnou údržbu a velice mě potěšila sklizeň, kterou jsem sklidil, která byla zapříčiněna hlavně mou správnou údržbou. Tím chci říct, že člověk má s takových úspěchů radost a proto bych se nebál a proso či slunečnici si zkusil zasadit.
sunflowersman (neregistrovaný) 03.01.2008, 13:07:12 xxx.xxx.175.196
Krásný den přeju, kromě toho, že chovám papoušky, jsem i vášnivý zahrádkář a zajímám se i o určité oblasti botaniky. S tou slunečnicí je to jednoduché, až začnou semena dozrávat jednoduše nasadtě na hlavu,tedy květ slunečnice jednoduchou prodyšnou síťku, semena se postupně budou zachytávat do sítky a ptactvo k nim nebude mít přístup. S tím prosem je to složitější, tam platí, že pokud budete chtít alespon něco sklidit, budete muset pěstovat ve větším, jelikož devastační čety ptáků jsou nekompromisní. Je jasné že pokud budete pěstovat dva metry čtvereční tak přijdete o všechno, pokud ovšem zasejete třeba 40 metrů tak by Vám mohla polovina zbýt. čísla jsou ted myšlena teoreticky. S tím že krásné plodiny vyrostou všude s tím bych také nesouhlasil, celá příroda je o velkém koloběhu prvků, nic nemizí, nic nepřibývá, pokud vaše půda nebude mít Ty správné živiny a prvky jako třeba dusík, fosfor, draslík atd tak Vám to moc neporoste. Vidím pane Hálo , že jste také velice přírodně založený člověk, Bonsaje jsem také jednu dobu jel, je to ovšem dřina a je potřeba zkušeností.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 03.01.2008, 15:36:00 xxx.xxx.168.20
Pro Sunflowersmana: Věřím, že jsme podobně naladěni. osobně bych chtěl sdělit všem co si čtou tyto příspěvky, že všechno je protkáno s našim koníčkem. Pokud mám zahradu, kde jsou ovocné stromy, tak se člověk musí o ně starat. Protože nakonec sklízí úrodu, kterou dále využije ke krmení svých svěřenců. Zastřižené výhony dále může použít, jako bidla, jako dřevinu k okusu, ale tento materiál může podrtit v drtiči na větve a dále tento materiál široce využít. Proto tím chci naznačit, že určitě pokud jste zapálenými chovateli, tak je určitě vhodné se pokusit sám vypěstovat nějaké zrniny. Není to jen o tom, že člověk něco sklidí, ale je to i o tom, že je to cenná zkušenost do života. Člověk se u této práce dobře odreaguje a má z toho výborný pocit. Je to rozhodně lepší než se válet doma na gauči u televize, proto ti co pochybují o tom, že to nezvládnou, tak vás pobízím k tomu, aby jste se i přesto o to pokusili a i když se jednou nezadaří bude to pro vás určitě cenná zkušenost. Já v těchto věcech nejsem moc sběhlý, ale snažím se. V dnešní době internetu není problém si zjistit informace potřebné k sázení a pečování o určité rostliny.

PS: Bonsaje si myslím, že jsou i krapet o štěstí. Zde hraje roli snad vše. Je to velice složité a proto jsem od toho upustil. Pak mě zlákaly palmy, ale k pěstování jsem se zatím neodhodlal. Mám sice některé vlastní u kterých jsem zvědav, jak to dopadne, ale o pěstování se mluvit nedá.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.