Aktuálně: 4 857 inzerátů175 060 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Úspěšný lov aneb něco jiného

Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 08.03.2010, 20:53:32 xxx.xxx.226.3
Na Vánoce 08 jsem dostala nový kompostér, celý rok jsem poctivě třídila odpad a plnila a plnila. V létě 09 mi manžel postavil volieru asi 3m od kompostéru.A tak jsem mohla zbytky od ptáků také krásně recyklovat.Jenže..ouha, do kompostéru se nastěhoval párek myšiček. I což, mávla jsem nad tím rukou, sežerou zbytky, je tam toho dost, tak co. Jenže podruhé ouha...ty myšice bláznivý začalo pálit dobré bydlo a přestěhovaly se mi do voliery.Jasně, že podlaha z cihel a tak kutaly a kutaly, až si vyhrabaly super labyrint ve spárách.Průser byl v tom, že se tam objevily v těch krutých mrazech a to se prostě nedalo betónovat.A tak jsem vyhlásila myší válku.Do děr jsem zatloukala stanové kolíky..podhrabaly se.Nacpala jsem tam jed ... sežraly a vrhly se na zrní. Dávala pastičky..těm se ale elegantně vyhnuly.A pak mě napadla spásná myšlenka.Páč si na mě už zvykly, že jsem ve volieře dost často, už ani neutíkaly, jen zalezly za kůru a čekaly, až zas odkráčím.Tak jsem na podlahu natáhla starou gumu z kravína a nechala jen kousek volný nad spárou..nu myšky si tam udělaly díru a já čekala a čekala.Když zas po těch oblevách dnes přišly mrazy, vzala jsem konývku a lila a lila studenou vodu do myší díry.Za chvíli vylezla úplně mokrá myšice..na to já hup a pomocí akvarijní síťky byla moje.Ještě jsem to zopakovala dvakrát a tři úlovky byly mé. Sice to bylo na celý den, furt tam chodit..ale s výsledkem jsem spokojena. Jestli je tam ještě nějaká..uvidím zítra podle sežraného zrní.Pozitivum vidím v tom, že křepelky, které jsem občas nechtíc v honbě za myší naháněla také ,si už tak zvykly, že když vlezu dovnitř, tak mi lezou v klidu pod nohama v dřepu. Sice to zas až tak s papoušky moc nesouvisí, ale já se musela prostě někde pochlubit. Co ty sežraly ptákům zrní a jen ve třech..no hrůza. Ale boj je snad na nějakou dobu u konce..a šance byli vyrovnané..jo mám dobrý pocit. A co vy, jak lovíte myšice?
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 17.03.2010, 12:32:53 xxx.xxx.109.90
mysi vo volierach nemam,lebo mam pod podlahou kovovu siet avonku do pasti a odtial do vody
Milada (neregistrovaný) 17.03.2010, 12:38:32 xxx.xxx.203.114
Gratuluji, hlavně za trpělivost :-)

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.