Aktuálně: 4 930 inzerátů174 580 diskuzních příspěvků17 755 uživatelů

Nemocný aymara

Kateřina (neregistrovaný) 12.09.2007, 13:37:11 xxx.xxx.240.233
Mám doma 14 dní aymara pruhovaného,před dvěma dny mu začalo natékat spodní víčko,druhé oko je v pořádku..stále komunikuje,ale příjde mi,že je ted klidnější než byl na záčátku má načepýřené peří a spíš posedává na jednom místě.Nyní je otok víčka výreznější,překrývá mu polovinu oka.Nemáte prosím zkušesnoti,co by to mohlo být,popřípadě jak mu pomoci?Děkuji předem za všechny rady.Kateřina
Obrázek
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 12.09.2007, 16:00:53 xxx.xxx.182.2
Aymarové tráví většinu času načepýření a jen posedávájí...to je u nich normální.s tím otokem nevím z téhle fotografie to nejde moc poznat..ale kdyžtak zajděte za veterinářem..
Kateřina (neregistrovaný) 12.09.2007, 21:38:17 xxx.xxx.240.233
Děkuji za radu.chtěla jsem jen slyšet,zda náhodou nemají nějaké typické onemocnění,ta fotka bohužel lépe nešla udělat, a otok vypadá hůře než jaký je ve skutečnosti,mírně klimbal :o)
No nemocný mi moc nepřipadá,stále lítá po pokoji,sní vše co dříve....s chovem exotů už mám pár let zkzšesnoti,ovšem s aymara mám poprvé...Přesto velice děkuji za odpovědi,pokud se to do zítřka nezlepší,tak určitě veterináře navštívím...
Zakous (neregistrovaný) 13.09.2007, 11:10:54 xxx.xxx.94.161
Ahoj vypada to na nejakej zanet neco mu tam mohlo spadnout nejlepsi bude opravdu ten veterinar da te nejakou masticku nebo kapky a bude v pohode.Pises ze je jinak uplne v pohode tak to nebude nic spatnyho.Potom dej vedet jak to dopadlo
Kateřina (neregistrovaný) 13.09.2007, 13:35:08 xxx.xxx.240.233
Zakousi děkuji za povzbuzení :o))) dnes je otok opět mírnější,vypláchuji mu to očto obyčejným oftalmem,tak mu to snad pomůže,používá se i na děti,tak snad bude v pořádku.Mimochodem nevíte náhodou někdo o nějakém chovateli Aymarů v Moravskoslezkém či Zlínském kraji,chtěla bych našemu papouškovi přikoupit samičku,ať mu není smutno,prosto pro párek papoušků mám.A ještě jedna otázka mají teda Aymarové nějaké typické onemocnění,třeba gen.vady apod a na co bych si u nich měla dát pozor,nikde o tom nic nemůžu najít.Děkuji předm za info

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.