Aktuálně: 4 635 inzerátů177 753 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů

Hračky pro papoušky

Orina (neregistrovaný) 19.03.2010, 13:40:44 xxx.xxx.77.164
Tak mě zlákaly hračky pro papoušky. Nikdy žádné neměly jen samo-domo, nějaké klacky a špalíčky, a tak jsem koupila nádherné lampičky s pochutinami. Jenže chyba lávky všichni se jich bojí až na jednoho senegalce a drzé amazoňany. Tak ty dušičky budu ještě chvíli s hračkama trápit jestli si zvyknou a pak budou mít amazoňani hraček na sto let. Jaké máte zkušenosti vy s velkými barevnými hračkami ve voliéře?
Orina (neregistrovaný) 19.03.2010, 13:44:12 xxx.xxx.77.164
Jinak se omlouvám češtinářům po přečtení textu, čeština za 5!!!! ale už nemohu opravit.
anonymní (neregistrovaný) 19.03.2010, 13:46:55 xxx.xxx.204.249
Orino, naprosto stené je to u mě, netýká se to jen nových hraček, ale třeba i nového žrádla. Krmím do misek na zem a některým ptákům to trvá třeba půl dne než se odváží se k miskám třeba jen přiblížit. Jediní nebojácní jsou u mě zvýdaví kakarici, ostastní jsou poserové .-D
anonymní (neregistrovaný) 19.03.2010, 14:04:26 xxx.xxx.62.209
nejoblibenejsi hracky jsou ty, ktere se daji rozmontovat nebo se z nich da neco dolovat.

top hracka c1: smrkove spalicky (barevne i nebarevne), protoze se krasne stipou po vlakne

top hracka c. 2: sroubovaci misky na zradlo. jeden ze spodu uvolnuje matku, druhy seshora vytahuje

top hracka c. 3: tohle "krmitko". dovnitr se nasype cokoli (kousky dreva, korkove spunty, zmackany papir, zbytky rozkousanych hracek, co uz nejdou navliknout na spagat, zvejkadla pro psy...) a pak se to usilovne doluje ven
Obrázek
liaj
liaj (111 příspěvků) 19.03.2010, 14:58:07 xxx.xxx.88.218
u nás taky panuje hrůza a děs z čehokoliv nového, ale tak po 3-5 dnech je to přejde, začnou prozkoumávat a demolovat.

takže zkusit nechat hračky pár dní, třeba i na odlehlejším místě (mimo klec), kde na ni jenom vidí. po několika dnech dát do klece. u nás celkem pomáhá, když se hračky dotýkám a vykládám, jak je skvělá :-)
Orina (neregistrovaný) 19.03.2010, 16:20:40 xxx.xxx.107.219
Já je nebudu tejrat a dál budeme pokračovat ve špalíčkách z břízy, borovice, jabloně, lípy atd. A ti co to chtějí rozebírat, tak teď mají zásobu. Koupila jsem pro každého něco, tak to bude zatím v krabici.Ještě tak zabodovalo nějaké granulované krmení, ale to budeme mít taky na sto let při té spotřebě jak to pozoruju, že o to není zas až takový zájem. Neumím si představit, když někdo nabízí nějakou novinku žakovi, to aby ho prosil na kolenou aby něco ochutnal.
cone (neregistrovaný) 19.03.2010, 16:29:18 xxx.xxx.67.3
Ono leckdy u žaků z odchytu nepomůže ani to klečení - nevezmou a nevezmou. Ale jinak ten můj nyní desetitýdenní žako je nepřekonatelný, mohu sice jen srovnávat s konžskými a senegalci, ale je to úplně jiná kategorie - alespoň nyní v tomto věku.
anonymní (neregistrovaný) 19.03.2010, 17:02:02 xxx.xxx.109.90
Najkrajsia hracka pre mojich amazonanov a amazonkov su vetvy ihlicnanov,bazy,ov.stromov atd. cim vacsie,tym lepsie.
Sabina (neregistrovaný) 14.08.2010, 12:02:00 xxx.xxx.176.7
já mám korelu a v kleci má spoustu hraček zrcátka a tak dál a vubec se jich nebojí a naopak hraje si mám 8 let a rodiče mi papouška pořídili v 7 letech
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 14.08.2010, 17:18:55 xxx.xxx.193.236
pozor na některé hračky, i když jsou ze zoo prodejen a měly by tudíž být ověřené a bezpečné. Pořídili jsme našemu alexandrovi 3 masivní umělohmotné barevné kruhy visící pod sebou jeden na druhém, sílu zobáku vydržely, což o to - kdo chová alexandry velké, ví, co jsou to za ničitelé - bohužel ten náš moula strčil mezi kruhy hlavu a málem se uškrtil...
anonymní (neregistrovaný) 14.08.2010, 19:58:05 xxx.xxx.81.136
Nejlépe je udělat si hračky sám. Stačí silné lano kus tvrdého dřeva, provrtat, zauzlovat a máte hračku, která je bezpečná. Nemusí to být něco krásného, hlavně, že je to funkční a bezpečné a taky skoro zadarmo. Papoušek krásu stejně neocení, ta je spíš pro vaše oči. Ono i některé prodávané klece nejsou funkční a ulétne z nich i andulka. Hlavně přes plastové krmítko po straně klece. To je tam úplně na nic.
Zdenka (neregistrovaný) 15.08.2010, 14:48:57 xxx.xxx.57.166
Tak náš pyruráček,kterého máme doma v kleci,je nadšen z každé hračky. Minulý týden jsme mu koupili hezký provazový žebřík a hned ho šel prozkoumávat..Miluje zavěšený zvoneček,který nedělá silný zvuk-ale jen tak lehce pocinkává. U něj sedí každou chvíli. Také dřevěný žebřík ke krmítku-to pak chodí nahoru dolů-jak se předvádí. Máme ještě v plánu pořídit takovou tu provazovou spirálu-viděla jsem na ukázkách,jak papoušci na ní dovádějí-tak to bude jistě také super hračka. Někteří ptáci jsou ale plašší a déle si zvykají-někteří dokonce odmítají hračky a bojí se neustále. Naše pyrurka naštěstí ne-baví nás tím,jak se předvádí a dělá opravdu cirkusové kousky i bez drezúry-jen jak chce..Přirozené projevy jsou stejně nejlegračnější-nikdy nevíme,co nového nám předvede a vymyslí.. :-)) ZDENKA.
Marty (neregistrovaný) 16.08.2010, 16:36:31 xxx.xxx.249.60
To nejjednodušší je u mě nejoblíbenější. Z dutého kmenu jsem vyrobil budku a z odřezku tuto houpačku. Barnardi si ji oblíbili a blbnou na ní oba dva. /bohužel jsem nenašel ostřejší foto
Obrázek
Blanka (neregistrovaný) 09.09.2011, 22:08:30 xxx.xxx.202.179
Je možné použít na výrobu hraček pro papoušky konopný provaz?Chtěla bych ho dát do klece jako šplhadlo s tím že ho přichytnu za každý konec k drátu klece a trochu prověsím.
Blanka (neregistrovaný) 10.09.2011, 10:55:55 xxx.xxx.202.179
Přidávám obrázek výše zmiňovaného lana.Poradíte někdo tedy z jakých provazů (kromě bavlny)vyrábět hračky pro papouška,aby nedošlo k jeho zranění.Děkuji Blanka http://lana-provazy.cz/81-129-large/lano-na-.jpg

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.