Aktuálně: 4 582 inzerátů178 168 diskuzních příspěvků17 805 uživatelů

jablečný ocet

hubas.lukas
hubas.lukas (196 příspěvků) 20.03.2010, 20:45:37 xxx.xxx.30.250
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli můžu podávat jablečný ocet s vodou, v poměru 1 litr vody na 10 ml octu, ted před hnízdní sezónou?? A ještě bych měl otázku za jak dlouho by mi mohli sednout andulky když jsem jim dnes otevřel budky a viděl jsem je dnes se už pářit. Díky za odpovědi
sunflowersman (neregistrovaný) 20.03.2010, 23:52:15 xxx.xxx.175.196
Dobrý den. Přesně tento poměr octa podávám každý druhý týden po dobu pěti dnů za sebou, Potom následuje denní podání acidomid-e, a denní podíní optimin-e. Zbylé dny náleží čisté vodě, nebo vodě s rozmačkaným česnekem. Poměry a častost užívání se mění rok od roku, určitě jsem nepřišel na optimální dávkování.Mirek
Orina (neregistrovaný) 21.03.2010, 04:55:01 xxx.xxx.125.31
Já jsem taky podávala Acidomit-E, ale někdo zde na stránkách uváděl, že acidomit a jablečný ocet se nemají v době zahájení snůšek podávat, že to vadí skořápce na vejci. Tak jestli se k tomu někdo ještě jednou můžete vyjádřit tak napište. Teď ptákům podávám hlavně Optimin nebo Amivit.
sunflowersman (neregistrovaný) 21.03.2010, 10:06:46 xxx.xxx.175.196
Dobrý den. Samotný acidomid již obsahuje i vápník a další prvky, tak nevím co je na tom pravdy. Jablečný ocet podávám i před snůškou a nikdy jsem neměl problémy se snůškou a kvalitou skořápky.Ptáci mají ovšem přístup ke kvalitnímu písku se škeblemi, pravé sepiovce, semtam hodím optimin a také přidávám v poslední době mořské řasy, takže minerály dotuji pravidelně. Ovšem jestli je to pravda tak bych se taky rád dozvěděl více. Mirek
Orina (neregistrovaný) 21.03.2010, 16:38:16 xxx.xxx.91.18
Já jsem postupovala vždycky jako vy, jenže teď jsem na pochybách jestli by kyselé prostředí nemělo opravdu vliv na nekvalitní skořápku, proto jsem Acidomit vynechala. Nikdy jsem však při snůšce a podávání Acidomitu nezaznamenala nějaké škody, tak nevím na čem jsem. Můj veterinář je obecně proti podávání techto přípravků, že prý nemají až takové účinky jaký se jim přikládá význam. Přípravky tedy podávám víceméně, že věřím obsahu udaném na etiketě.
sunflowersman (neregistrovaný) 21.03.2010, 18:59:08 xxx.xxx.160.90
Dobrý den. Acidomid i optimin podávám zřídka jak jsem popisoval. Jablečnému octu ovšem zůstávám věrný. Jeho prospěšnost pro ptačí tělo doporučují i veterinární špičky jako například doktor Tukač. V poslední době jsem byl na pochybách jestli nevyřadit umělé přípravky uplně,ale byl by to jen opačný extrém, stejný jako předávkovávání ptáků těmito přípravky. Určitě není naškodu zadotovat jednou za čas například minerály.Ale je to pouze můj názor.
zbynek
zbynek (922 příspěvků) autor webu
21.03.2010, 22:28:42 xxx.xxx.142.1
Acidomid i ocet vyplavuje z těla vápník a ikdyž to není v návodu napsané, tak se pár týdnů před plánovaným hnízděním má vysadit. Vejce by mohlo mít slabší skořápku. Někde jsem to četl a pokud se nemýlím, tak byl autorem článku nějaký veterinář. Já osobně dávám acidomid stejně až v létě v největších vedrech.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.