Aktuálně: 4 898 inzerátů174 633 diskuzních příspěvků17 755 uživatelů

ochočená aymara

siesta
siesta (7 příspěvků) 14.09.2007, 06:47:08 xxx.xxx.60.143
Dobrý den, už dva týdny mám doma malého aymaráčka. Snažím se ho ochočit, tak prosím posuďte, jak jsme daleko...Když si stoupnu ke kleci, tak za okamžik přijde na nejbližší bidýlko.Pokud mi dosáhne na vlasy,tak je chytá a protahuje do klece. Totéž se snaží dělat i při otevřených dvířkách. Ovoce i zrníčka si vezme z prstů i z ruky, natažené do klece, ale nevezme si nic, co mám položené dlani. Včera strašně chtěl kousek švestky, kterou jsem na dlani měla, tak dlouho se různě natahoval a zkoušel všemožné varianty, jen aby mi nemusel skočit na ruku. Nakonec to ale vzdal a šel na klas prosa...
Zdeny (neregistrovaný) 14.09.2007, 08:48:08 xxx.xxx.228.154
Myslím, že je to na dobré cestě. Že se bojí sednout na ruku je možná ještě důsledek dřívějšího chytání, ale to určitě překoná. Jen bych mu prozatím pamlsky nedával do misky, ale jen nabízel v ruce, ať si co nejvíce zvyká. Až bude chodit na ruku, můžeš ho opatrně vzít z klece. Nelépe to zkusit večer, kdyby ulítl a nechtěl do klece, dá se zhasnout a potmě ho tam vrátit, aby se znovu nebál ruky. Nejhorší by bylo nahánět ho po místnosti. Přeji hodně trpělivosti s novým kamarádem.
Ondras (neregistrovaný) 14.09.2007, 15:28:58 xxx.xxx.231.85
Ahoj, to jsme na tom stejne. Mame doma neco pres 2 tydny samecka. Bere nam z s prstu i z dlane ale pohladit se jeste nenecha - pred rukou couva. Poustime ho i ven z klece, zatim nelita ale rad se probehne po kleci a je hrozne zvedavej. Co ma ten vas nejradsi? Nas se zivi skoro vyhradne naklicenym obilim, hroznovym vinem a trochu hruskama. Taky ma rad senegalsky proso ale niceho jineho se asi nedotkne a se smesi pro papousky si jen hraje, mlsoun :o))
anonymní (neregistrovaný) 14.09.2007, 21:25:19 xxx.xxx.60.143
Ahoj Ondráši.My jsme zatim ve fázi hledání, co mu bude nejvíc chutnat.Já vždycky něco koupím, večer mu to předložím a hodnotím, jak moc po tom šílí.Zatím je favorit švestka, to jsem docela ráda, máme je na zahradě...Mandarinku, víno, broskev,nektarinku,banán i jablko jen zobnul a už se k tomu nevrátil. Proso má taky nejradši,ještě tak slunečnici. Koupila jsem dost drahou směs pro malé papoušky a tu má v krmítku jako barevnou dekoraci.Občas ji jen tak prohrábne, aby se neřeklo a stejně jde na druhé krmítko pro proso. To máme oba nějakou zmlsanou variantu...
Michal Valášek (neregistrovaný) 16.09.2007, 09:26:04 xxx.xxx.60.57
Já mám aymaru asi měsíc,od začátku se moc nebála,manimulace rukou v kleci byla naprosto bezproblémová,žádné lekání.Z ruky začala brát po pár dnech,ale na ruku taky nevleze..ted jsem se ji bohužel nemohl moc venovat ,docela mi to oplatila včera a dnes při buzení...A ta moje malá potvora z ovoce a zeleniny vždy vybere jablko a zbytek nechá..
Obrázek
siesta
siesta (7 příspěvků) 18.09.2007, 22:36:19 xxx.xxx.60.143
Náš Army je nějak naprogramovaný na 7.15 hod. Ať je v bytě ruch, nebo se ještě spí, začne svoji produkci a my prostě vstáváme...O víkendu je to docela drsné, ale ve všední den je to čas na vstávání, kdy máme poslední šanci chytit spoje do školy a do práce...Funguje vlastně jako záložní budík. Dneska zkoušel ochutnávat okurku, dlabe ji jen když mu ji podávám po kouskách až k zobáčku. Úplně mě dostane, když si ten kousek podrží nožičkou a oštipuje po stranách, to je nádherný ....

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.