Aktuálně: 4 931 inzerátů174 208 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

pomozte vybrat nejvhodnějšího

chocolate
chocolate (8 příspěvků) 30.03.2010, 09:52:25 xxx.xxx.41.153
Dobrý den,
chci si pořídit ptáka a rozmýšlím se mezi Korelou,Kakarikim a Zebřičkami.Jsem úplný začátečník,jen co vyčtu,to vím.
Spíš budu ráda za osobní zkušenosti chovatelů-který z těchto tří ptáků je pro začátečníka nejvhodnější a který nejtišší?Děkuji za odpovědi.
fylip (neregistrovaný) 30.03.2010, 14:02:48 xxx.xxx.80.34
Dobrý den,
A to ho chcete na ochočení nebo do páru?Jestli na ochočení tak zebřičky určitě ne!Pán přede mnou udělal takovou stupnici, podle které je nejhlasitější korela.To je asi pravda, ale že by byla nějak moc hlučná to ne.Na ochočení bych šel do korely newbo kakarika a do páru taky korela nebo kakarik.Záleží jakou máte připravenou voliéru popř. klec atd.
fylip
chocolate
chocolate (8 příspěvků) 01.04.2010, 13:32:04 xxx.xxx.45.78
Dobrý den,
chtěla bych spíš na ochočení,na páření ne.
Mám domácí voliéru o rozměrech 100cm výška,60hloubka,80délka,roztěč mříží je malinká,cca 1cm.
Uvažuji právě nad tím kakariki nebo zebřičkami,ale nejspíš zvítězí Kakariki,ještě nad tím zapřemýšlím,než začnu vybavovat.
Mnohokrát děkuji.
anonymní (neregistrovaný) 01.04.2010, 14:22:13 xxx.xxx.174.103
Zebřičky neochočíte, a je lepší chovat je vždy v páru, ale z uvedených druhů jsou určitě nejtišší. Korela píská, ale pokud pořídíte mládě nejspíš s ochočením problém nebude.Kakariky nechovám, tak nevím :-) Záleží na tom, co vlastně od ptáčka očekáváte, tichého společníka do klece kterého můžete pozorovat?Nebo mazla krerý vám bude zobat z ruky,sedět na rameni atd?A uvažovala jste o andulce?To je papoušek jednoznačně vhodný i pro začátečníky, s hlučností to není nejhorší
a ochočit se dá taky snadno :-)
anonymní (neregistrovaný) 01.04.2010, 23:26:39 xxx.xxx.252.58
Je pravda,že bych raději ptáčka k ochočení,kterému se mohu věnovat.U andulky nevím,kdysi jsme měli,když jsem byla dítě a vím,že mně po ránu vždy budila a jelikož mám teď sama děti,tak bych i tichého ptáčka,resp.méně hlasitého :-)
Přitom ochočitelného v rámci možností(podle povahy daného druhu)
anonymní (neregistrovaný) 02.04.2010, 11:01:32 xxx.xxx.174.103
Tak pokud na vás byla andulka moc hlasitá, zapomeňte i na korelu.Jak je to u kakariků nevím, jak už jsem psala ty nechovám. Poslední dobou se v závislosti na hlasitost projevu a dost doporučují papoušíčci (z rodu forpus)prý jdou i dobře ochočit,ale osobní zkušenost též nemám.
anonymní (neregistrovaný) 02.04.2010, 12:40:07 xxx.xxx.109.90
Keď je andulka moc hlučna,tak si zaobstarajte Aymaru pruhovanu.
anonymní (neregistrovaný) 02.04.2010, 12:55:40 xxx.xxx.215.254
dobry den, ja mam kakariki - samicku a samce. skoro o nich nevim :) stebetaji si tak pro sebe, rozhodne nejsou hlucni. KK jde snadno ochocit - je to moc zvedavy papousek, miluje jidlo takze ho lze naucit ruznym trikum za odmenu v podobe nejakeho pamlsku. samce mame necely rok a uz prvni mesic mi lezl na ruku pro neco dobreho, ted uz mi ji z pusy apod. ... tim ze je ted se samickou (asi 2 mesice) tak uz ho moc netrenuju ale kdyby byl porad sam,jsem si jista ze by z nej byl skvely mazel. Rozhodne je s KK sranda :)
chocolate
chocolate (8 příspěvků) 02.04.2010, 15:11:58 xxx.xxx.103.167
Děkuji,jsem ráda,že napsal někdo,kdo má s kakariki zkušenosti.Jsem o nich přesvědčená čím dál více.
Ještě sehnat toho správného v okolí a budu spokojená.
Děkuji.
chocolate
chocolate (8 příspěvků) 02.04.2010, 15:18:49 xxx.xxx.103.167
Mohu se zeptat ještě na Aymaru pruhovanou-dá se sehnat nebo je těžce dostupná?
Procházela jsem inzeráty na třech serverech a neviděla jsem v nabídce.Jaká zbarvení mohou být ještě kromě přírodní?
Děkuji
anonymní (neregistrovaný) 02.04.2010, 18:01:53 xxx.xxx.109.90
Okrem prirodnej je ešte edged,modry kobalt,m.tyrkys,mauve,lutino s červenyma,očami,žlta-čierne oči a cream-ino.Ak som niečo napisal,zle,alebo na niečo zabudol,tak ma prosim doplňte,alebo opravte.
anonymní (neregistrovaný) 02.04.2010, 19:45:04 xxx.xxx.193.236
kakarik je super, opravdu mečí, ale musíte počítat s tím, že každý papoušek se po ránu ozývá. náš kakarik se naučil napodobovat štěkání. víc toho asi nezvládne, ale ochočit se dá v pohodě, navíc má zvyky velkých papoušku, pamlsky si bere do ruky-pardon-do nohy.doporučuji.a žlutý je nádherný.
chocolate
chocolate (8 příspěvků) 02.04.2010, 20:18:14 xxx.xxx.112.176
Děkuji za ty barvičky a také za zkušenosti s kakarikim,asi nakonec zvítězí.Začnu chystat výbavu :)
Mně se líbí žlutý i zelený,ale co vídám,tak se více prodávají žlutí.
Snese se i stejné pohlaví?Nebo může být i samotný?
Děkuji.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.