Aktuálně: 4 580 inzerátů178 007 diskuzních příspěvků17 797 uživatelů

uplný začatečník

anonymní (neregistrovaný) 01.04.2010, 17:28:44 xxx.xxx.250.190
Dobrý den chtěla jsem se zeptat jak je to s nosnicema???Od mala jsem měla za to že je slepice,kohout a kuřátka to je jasné ale kuřata která se zabíji v drubežárnách jsou co???Slyšela jsem že ty nikdy vejce nesnáší až jsou velke.Jsem s toho jelen jak se rozděluji teda nosnice???Myslela jsem že je prostě jen slepice kohout a kuře které když je velke tak pak pokud je to slepice tak snáší vejce?????Jinak to teda nechápu
anonymní (neregistrovaný) 01.04.2010, 18:55:57 xxx.xxx.105.3
Dobrý den. Seberte do hrsti normální selský rozum, a nebudete se muset ptát.

Každý obratlovec, a tedy i pták, a tedy i druh slepice, má dvě pohlaví a rozmnožuje se pohlavně. Dospělá slepice tedy snáší vejce, která jsou buď kohoutem oplodněná, nebo neoplodněná. Z oplodněných se po zahřívání cca za 21 dní líhnou kuřata. VEJCE SNÁŠÍ KAŽDÁ DOSPÉLÁ SLEPICE. Slepice nosných plemen jich za rok snesou hodně tj. třeba 280 až 300 ks vajec každá slepice. Slepice plemen s kombinovanou užitkovostí snesou za rok méně např. 200 vajec. Slepice plemene masného snesou za rok každá jenom třeba 120 vajec nebo i méně.

Tzv. brojleři jsou kuřata plemen masných (kříženci), kteří rychle rostou a jdou na porážku ve věku už třeba 42 dní až 56 dní (dříve), tedy ještě dospělá. Je to směs nedospělých obou pohlaví, takže tyto brojlerové nedospělé kuřičky před posláním na jatka skutečně nenesou; pokud byste si je však koupila ve výkrmně a chovala je doma dál , tak dospějí a ve věku 6 až 7 měsíců ty kuřice začnou také nést vejce, jako každá jiná slepice. Budou to však slepice veliké, robustní, těžké, jejichž produkce vajec je poměrně nízká, tedy jejich chov souvisí s velkou spotřebou krmiva na jedno vajíčko, tedy kapitalisticky řečeno takové slepice krmit na produkci vajec je n e e k o n o m i c k é.

Zato z takové masné slepice zabité na polévku bude třeba 2 x tolik masa a hlavně tuku, než ze slepice nosného plemene.

Kdybyste to ještě nechápala, znovu napište, znovu Vám to vysvětlím.

Je to podobné, jako teď s hodnocením lidí:
Člověk komunikativní, kreativní, s pozitivním myšlením, všeho a rychle schopný (:-) je od personalistů hodnocen pozitivně. Člověk pomalejší, pečlivější, spolehlivější, nekuřák a abstinent je pro personalisty nežádoucí, a proto ho nechávají dlouho nezaměstnaného, bez prostředků na živobytí.

(Ale jen tak mezi námi (:-): Ta vajíčka, ze kterých se vylíhnou kuřátka brojlerového typu, musí snést dospělé slepice masného plemene. Takže rozmnožovací chovy ty masné slepice chovat na snášku také musí. (:-) )
anonymní (neregistrovaný) 01.04.2010, 18:59:31 xxx.xxx.105.3
Opravuji ve třetím odstavci první větu. Správně má být: ...ve věku 42 dní až 56 dní (dříve), tedy ještě n e d o s p ě l á . ...

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.