Aktuálně: 4 911 inzerátů174 414 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Aratinga jenday

Milada Mocková (neregistrovaný) 09.10.2006, 13:18:33 xxx.xxx.46.226
Zdravím všechny chovatele, budu si pořizovat aratingu a chtěla bych Vás poprosit, jestli by mi někdo nemohl dát nějaké informace k jejich chovu, učení, krmivu, odčervení... Snažila jsem se zjistit nějaké info na netu, ale zdá se mi, že se info dost liší. Děkuji všem! Milada
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 10.10.2006, 06:20:45 xxx.xxx.168.20
Nejdříve jste si měla pořídit nějakou odbornou literaturu. I když Vám někdo poradí, tak by bylo stejně lepší, aby jste věděla i podrobnosti, které vám určitě každý neřekne. Aratingy jsou poměrně hlučné druhy papoušků. Podle mého nemají moc dobré vlohy k mluvení. Krmivo je stejné jako u všech ostatních papoušků. Ovoce, zelenina, Zrniny pro střední druhy papoušků. Odčervovat nebudete muset jen v případě, že by jste aratingu chovala ve venkovní voliéře, například přes léte. Prostě když bude v kontaktu ze zeminou. Možná by nebylo špatné kontaktovat nějakého chovatele arating a zjistit od něj nějaké informace.
Doležal Zdeněk (neregistrovaný) 16.10.2009, 17:00:56 xxx.xxx.228.130
Dobrý den mám aratinu jenday je rok stará ručně dokrmené a je srašně rozmazlená s manželkou spává pod dekou hraje si na zádech jak kočka,mluvení ji zatím moc nejde umí říct své jméno a odpovídat na vše jo,ale je pravda že dokáže být hlučná někdy aš moc.No a ještě jedna rada papoušek není věc potřebuje neustále kontakt jinak z ní nebude mazlíček.Dožívá se dost vysokého věku tak pozor na budoucnost třeba děti může žárlit a štípat je,ale jinak je to moc krásný papoušekTak přeji mnoho radosti a zábavy.
anonymní (neregistrovaný) 17.10.2009, 19:39:14 xxx.xxx.154.90
Dobrý den. Já mám doma dvě-ručně dokrméné. Jsou to fakt mazlíci. Jak píše p. Doležal-taky si moc rádi lehnou do dlaní a nechaj se hladit. Zatím nemluví,ale to opravdu nevadí vynahradí to svojí povahou a tu mají fakt perfektní. Křičet umí,pokud se jim však věnuji a mají dostatek krmení tak je klid. Mají rádi ovoce , zeleninu a nás všechny co je chováme a mazlíme se s nima. Hodně štěstí v jejich chovu. Hanáková
Dana (neregistrovaný) 27.04.2010, 16:38:41 xxx.xxx.157.2
Dobrý den,mám doma Jendaye rok a půll starého.Kupovali jsme ho v půl roce.Tak do 1roku byl úžasný i na k návštěvám.Mazlil se i s cizími a byl také hodně puštěný.Po roce mi začal napadat veškeré návštěvy i takové, které k nám chodoili častěji, tak jsem ho musela častěji zavírat.Nyní na jaře začal napadat mě, kdykoliv se přiblížím ke svému synovi nebo příteli.Prokousnul mi ucho a prst do krve a pokud alespoň jeden z nich není doma, tak ani nechce vylézat z klece a nesnesitelně řve.Přitom je to jinak úžasný mazlíček a společník.Starám se o něj hlavně já a potom můj syn a každou chvíli dostane i něco ďobnout od stolu což si i velice svérázně někdy vymáhá.Máme ho moc rádi a nechtěli bychom ho dát pryč, ale jestli nepřestane, tak teda fakt nevím...už se ho trochu bojím. Prosím poraďte co mám dělat.Díky
Orina (neregistrovaný) 27.04.2010, 16:57:38 xxx.xxx.109.212
Každý papoušek má svoji povahu. Málokdo si uvědomuje, že si při koupi papouška nepořizuje mazlící hračku, ale divokéh tvora, který je někdy jen jednu generaci vytržený z přírody. Podle toho se taky chová. Nikdy nemůže nikdo uhodnout co z papouška vyroste až se dostane do dospělého věku. V papouškách často lidi vidí náruč pestrobarevných orchideí, ale nepočítají s tím, že uprostřed může číhat kousavý hádek. Taky si málokdo uvědomuje že věk 30-40 let, jakého se papoušci dožívají, je dost dlouhý na to, aby člověka, zvláště mladého majícího hodně zájmů, bavilo stále vysluhovat papouškovi.Každý den stejná monotóní uklízecí práce, která by nemusela být. Myslet na dostatek čerstvé zeleniny a ovoce, udržování klece v čistotě. Když si chcete pořídit papouška mysleli jste, že to vše okolo budete muste dělat 40 let? Není to jen zábava a poslouchat papouškovo žvatlání nebo se pochlubit před návštěvou tropickou atrakcí. Je to práce, práce a starost o živého tvora.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 28.04.2010, 22:13:02 xxx.xxx.85.66
Krásný papoušek, velikostí přesně do bytu(paneláku) ALE hlučnost !!! to jsou aratingy, u domku skvělý hlídač, ale v paneláku by mohl být problém :-( , je to jedinec od jedince každý má jinačí povahu a každý jinak prochází "pubertou" může být skvělí společník ,ale dokáže i dost potrápit a u těchto papoušků to bývá pak časem nezlomné , když se mu někdo znelýbí může se s napadáním pak potýkat po celou dobu. S nadáním mluvit bych to viděl spíš míň. ale jak jsem psal je to jednotlivec od jednotlivce !!! Jestli mohu jen čistě ze zkušenosti a nezávisle poradit a dovolil by to Váš rozpočet možná bych se poohlídl po ARA NOBILIS (nejmenší z rodu arů). Velikostně je jen nepatrně větší cena asi cca jednou tolik co jendaj(jak u koho). Ale rozhodně není tak hlučný , má mírnější povahu, mluvit se naučí trochu lépe a "pubertu" má také mírněnjší ale samozřejmě také to může být jedinec od jedince. Co se týče chovu nijak zvlášt náročné, zrnivo pro střední papoušky ovoce, zelenina,pokud chovat jen doma bez odčervení pokud venku odčervit. Přeji štastnou volbu :-)
Obrázek
Anonymní (neregistrovaný) 18.07.2017, 08:57:04 xxx.xxx.99.17
Odpověď na příspěvek uživatele Milada Mocková z 09.10.2006, 13:18:33

Dobrý den, chovám aratingu 2 měsícem, už umí říct svoje jméno a ahoj. Je pravda, že je hlučný, jak píšou lidi přede mnou, ale když jste s ním, tak není, je potichu. Jeho akrobatické kousky umí opravdu pobavit. Večer mu nechávám otevřenou klec, aby mě ráno nebudil vřískotem, vždy mě stejně vzbudí ale alespon ne celou rodinu. Vletí za mnou do postele, chodí mi po hlavě a sem tam si pohraje s mým řetízkem kolem krku, štípne lehce do rtu... opravdu je moc zvídavý. Opravdu vyžaduje pozoronost, takže když se budete věnovat, nekřičí :) Mnoho úspěchů v chovu 👍

Kývání hlavičky (neregistrovaný) 26.07.2017, 08:30:37 xxx.xxx.155.195

Dobrý den. Máme doma mimino aratingy zlatohlavé. Je to samička, stará dva měsíce. Od doby, co jsme si jí přiveli domů neustále pokyvuje hlavou (dozadu-dopředu). Dělá to téměř pořád. Je důvod se obávat? U žádného papouška jsem to nezaznamenala. Údajně si vyžaduje jídlo a pozornost ale to se mi nezdá. Leda by byla bezedná. Jinak je vše bez problému. Je čilá, papá a vše se zdá být ok. Akorát je to náše malá závislačka  na nás :)


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.