Aktuálně: 4 854 inzerátů175 023 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Penant - nemůže létat

mimo
mimo (62 příspěvků) 07.04.2010, 15:36:07 xxx.xxx.90.136
Dobrý den, když jsem je dnes byl podívat na papoušky, zjistil jsem, že samec penanta má něco s křídlem a nemůže létat. Když sedí vůbec nic na něm není vidět, ale když se pokusí odletět, spadne na zem a vypadá jako kdyby nemohl to pravé křídlo otevřít a mávat s ním. Dosud byl v pohodě a v pořádku létal. Prosím věděli byste mi někdo poradit, co to s ním může být a zda je možné, aby ještě létal?
Ty penanty mám teď druhý rok, už jsem je chtěl pomalu dávat hnízdit a tohle se stane. Minulý rok mi roční samec uhynul a byl jsem šťastný, že jsem za něj našel náhradu ...
To křídlo nevypadá jako zlomené, nevím jestli to může být naražené nebo co. Totéž se mi stalo i s jednou andulkou, když sedí vypadá normálně ale když jde letět tak nemůže to křídlo naplno otevřít a mávat s ním. Nic jsem s ní nedělal, protože jsem myslel, že je to naražené a bolí ji to a počase to projde, ale neprošlo. Prosím vás o radu
fylip (neregistrovaný) 07.04.2010, 16:12:38 xxx.xxx.80.34
Dobrý den,
Něco podobného o penantech jsem čet asi před půl rokem na ifauně.Skuste to najít přez vyhledávač tam.
fylip
anonymní (neregistrovaný) 10.04.2010, 11:30:55 xxx.xxx.193.236
NÁM SE STALO NĚCO PODOBNÉHO U ROZEL PESTRÝCH. Mladí vylétli normálně z hnízda, asi po měsíci najednou dva ze tří přestali létat, jako by je křídla neunesla, trvalo to asi 10 dní, začali lozit po pletivě, jen přeskakovali z bidla na bidlo,pak jakoby se snažili znovu naučit létat a už lítají po 6 metrové voliéře jak diví. Nevím, co by to mohlo být, ptala jsem se i tady na fóru, nikdo se mi neozval. Čas od času jim kapu rybí tuk na zrní, bála jsem se měknutí kostí. Dávám vitamíny. Víc fakt nevím.
anonymní (neregistrovaný) 13.04.2010, 16:26:56 xxx.xxx.193.236
co ten váš oenant? zž lítá? možnán se fakt jen narazil.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.