Aktuálně: 4 848 inzerátů175 192 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

vajicka korela zacatecnik

jirka (neregistrovaný) 14.04.2010, 16:56:40 xxx.xxx.71.67
chovam 1 par korel a 2 pary andulek tepr tenhle rok mne snasi korela vajicka a sem zacatecnik poradte co jim mam davat a prej musi mit vlhko na vajicka bez vlhka se nevilihnou poradte dekuji
anonymní (neregistrovaný) 14.04.2010, 17:31:13 xxx.xxx.132.55
Korely nechovám, ale co se týče krmení, když už bude korela sedět, tak bych jí dával suché zrní a třeba občas trochu zel. krmení. Nedával bych klíčené a máčené zrní a vaječnou míchanici, ale už tak dva dny před líhnutím bych začal zase podávat pestré krmení. Co s etýče vlhkosti, tak bych dal někam do blízkosti budky nádobu s vodou. Je na vás , jestli chcete jim lízt do budky a kropit vajíčka v budce. Já bych ti neriskoval. Navíc si myslím, že korely zase nejsou tak náchylní na vlhkost. Ale někdo stím, co jsem napsal souhlasit nemusí, tak radši ať ještě někdo napíše ,kdo má s jejich chovem zkušenost.
anonymní (neregistrovaný) 14.04.2010, 17:33:02 xxx.xxx.71.67
a kdyz tu vlhkost neudelam co se stane s vajicky
anonymní (neregistrovaný) 14.04.2010, 20:07:57 xxx.xxx.193.236
korely chováme asi 30 let,máme venkovní voliéry,nikdy jsme nic nerosili, korelky jsou velmi nenáročné.Dobře snášejí i kontroly budek, nebála bych se toho. Navíc se střídají v sezení - sameček se samičkou.
anonymní (neregistrovaný) 16.04.2010, 10:32:01 xxx.xxx.174.103
Pokud je máš venku, nemusíš.
anonymní (neregistrovaný) 09.05.2011, 17:07:46 xxx.xxx.155.190
Dobrý den, mám pár korelek. Snášejí vajíčka, která jsou všechna vždy oplozená, ale bohužel se ani jedno nevylíhne. Takto se už stalo podruhé. vajíčka jsou po rozbytí bud vyschlá nebo odumřelá. Ve voliéře mám vaničku s vodou, ve voliéře je docela vlhko, můžete mi poradit čím by mohlo tohleto být. Mám samičce přidat nějaké vytamíny? Proč plody odumírají?
azicek
azicek (3 příspěvků) 05.06.2011, 13:33:37 xxx.xxx.178.177
Dobrý den, my měli klec s korelami a budkou v místnosti. Možná párkrát jsme zvlhčili hobliny, než začali sedět. Jsem také chovatel začátečník, tak příliš neporadím, ale četla jsem, že se korely páří jen v určité období, kdy je vlhčeji. Je pravda, že v zimě se jim do láskyplných rituálů moc nechtělo, ale jinak tomu bylo na jaře nebo v létě, kdy zejména více pršelo. V době páření a také když jsme jim přidali budku, jsme přidávali zelené krmení a také vaječnou míchanici, jak nám poradil zkušenější chovatel. Zjistili jsme však, že naše korely jsou velcí mlsouni a dál jen chroupali hlavně slunečnici a proso. Ovoce také odmítaly. Jinak jim standardně kupujeme krmení s vitaminy.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.