Aktuálně: 4 876 inzerátů174 842 diskuzních příspěvků17 757 uživatelů

Poškozené vajíčko

Ladan
Ladan (123 příspěvků) 16.04.2010, 20:43:36 xxx.xxx.8.130
Dnes mi samice Rosely pestré poprve snesla vajíčko-poprvé v jejím životě. Vajíčko pravděpodobně snesla už minulý týden, ale nikde jsme ho nenašli,asi ho sežrala. Ale že ho snesla se domnívám jen podle viditelně zvětšené (roztažené) kloaky. Což měla i dnes po snesení vejce. Ale proč píšu, vajíčko je na jedné špičce rozbité. Při bližšim prozkoumání jsem zjistil, že skořápka nezmizela, ale je jakoby propadlá a rozdrobená dovnitř a zachytila se o blánu vajíčka. Takže myslím,že ho nezničila samice,ale že ho již poškozené snesla. Calcium chl. nemám, rozdrtil jsem jim skořápky a do míchanice(sušené) přidal ještě vařené vejce. Zdá se, že samice to nežere, ale samec ano a ten jí krmí. Uvidím, jaké bude zítra druhé vajíčko a jestli to první zustane. Má s takovým vejcem někdo zkušenosti? Čím tomu předejít?
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 17.04.2010, 08:45:31 xxx.xxx.193.236
nám rozelk taky první vajíčko rozbila, pak už to bylo OK. Hlavně ať nezačne rozbitá vajíčka žrát, až jí zachutnají, už se to neodnaučí. Rozbité vajíčko vždycky ji hned vemte!

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.