Aktuálně: 4 898 inzerátů174 639 diskuzních příspěvků17 755 uživatelů

budky . . jaky material ?

Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 25.09.2007, 13:07:27 xxx.xxx.183.35
čekal jsem, že ti poradí někdo jinej, ať nepíši jen já. Na budky se hodí ty stomy, které jsou pro ptáky nezávadné. Někdo by mohl říct, že je lepší použít měkké dřevo, ale z vlastní zkušenosti mohu říci, že toto dřevo hodně pracuje a hodně praská.
anonymní (neregistrovaný) 26.09.2007, 08:24:51 xxx.xxx.96.38
u nás všude roste spousta akátu je dělám z něho
jirka (neregistrovaný) 26.09.2007, 09:14:04 xxx.xxx.14.80
já je dělám většinou z nějáké dřevotřísky a nebo ze dřeva které najdu
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 26.09.2007, 10:14:47 xxx.xxx.168.20
Pro zadavatele dotazu. Nechci, aby jste mě špatně pochopil. Co se týká akátu, tak zrovna ten bych na budku nepoužil. V seznamu jedovatých rostlin je zrovna akát uváděn jako toxický, ale pozor. To je i například uváděn i černý bez a přesto ho chovatelé používají. Říká se, že na černém bezu jsou nejvíce nebezpečné čerstvé větvičky, proto já občas raději nechávám bidla položena na dvorku na zemi, aby pořádně zmokly a pak proschly. Ale vraťme se k tomu akátu. Spoustu chovatelů jej používá, jako bidla, jsou mezi chovateli dokonce i lidé, kteří s akátem mají zkušenosti přes 20 let a nikdy sním problémy neměli. Já pokud opravdu nejsem u něčeho jistej, tak to nepodávám. Jsou přeci jiné dřeviny, které se dají dobře použít, jako například ovocné stromy, vrba, habr, dub, buk, jeřáb, topol, javor, bez, hloh, bříza, jehličnany.....

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.