Aktuálně: 4 959 inzerátů174 205 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

DOTAZ: Umístění bidel

Zdena (neregistrovaný) 29.04.2010, 21:17:02 xxx.xxx.57.166
Dobrý den..Poraďte mi,jak nejlépe umístit v malé voliérce bidla.Rozměry jsou: výška asi 180 cm,šířka asi 130 cm a hloubka 70 cm. Mám tam dvě korely a dvě andulky-budky mám zavěšené každou z jedné strany-zvenčí-aby nezabíraly místo. Krmítka máme v otočném systému..asi uprostředf přední strany voliéry.. Ráda bych věděla,kam umístit bidla. Sedávají ptáci i v dolní polovině voliéry? Nebo raději dát bidla spíše nahoru? A je dobré,aby se dalo bidýlko poblíž budek? Třeba příčně-přes celou klec? Napište mi prosím vaše zkušenosti-budu vděčná za každou radu. Zdena.
anonymní (neregistrovaný) 29.04.2010, 21:24:12 xxx.xxx.193.236
bidla v horní půlce voliér, u budek, u krmítka, na sluníčku, ve stínu.A také aby nepřekážela při případném odchytu ptáků.
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 30.04.2010, 20:22:53 xxx.xxx.226.3
Škoda, že nemám foťák..našla jsem v lese kus kulatiny ze smrku, ze kterého šly na tři strany silnější větve cca 4.nechala jsem si tu kulatinku rozpůlit a tu půlku s těma větvema (délkově upravenýma) přimontovala na stěnu.nezabere to moc místa. Nu a pak jsem viděla fotku, kdy chlápek vzal kmínek od břízy do ní v různých vzdálenostech provrtal díry skrz a do děr strkal nové větve, buď rovnější pro posed nebo vrbu pro okusování.Nahoře měl očko a celý knínek zavěšoval od stropu dolů..také to moc místa nezabere a je to variabilní.Jinak z vlastní zkušenosti: rádi sedávají v horní části voliery.
Obrázek
Zdena (neregistrovaný) 30.04.2010, 20:46:18 xxx.xxx.57.166
Děkuji Růžence..Super nápad-s tím provrtáním kmínku břízy-že se potom dají větve dobře měnit...paráda...Budu o tom přemýšlet..Ano-já dala bidýlka spíš nahoru-a jak mi tady radili-k budkám a doprostřed ke krmícím miskám..Dnes jsem ještě přidělala jedno bidýlko-vypozorovala jsem,kde ptáci nejvíce posedávají na pletivu-a hned se to UJALO...Je potřeba opravdu dobré sledovat a podle toho doupravit..Děkuji za rady.. :-)

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.